Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyek azok a kamu felsőoktatá...

Melyek azok a kamu felsőoktatási szakok, ahonnan kikerülve annyi anyagi értékteremtő képessége sem lesz az embernek, mint egy szakmunkásnak? (bádogos, burkoló, stb)

Figyelt kérdés

Azaz mivel nincs olyan tudásuk, amivel fizetőképes keresletet képesek kielégíteni, annyi fizut sem kapnak, mint egy bádogos, hegesztő, szobafestő...


Nos melyek ezek a szakok? A képzések 2/3-a, 3/4-e ilyen.


Tudom, van egy-kettő, amikkel ugyan társadalmilag értékes munkát lehet végezni, de mivel az állam szabja meg a fizetésüket, keveset keresnek (pl.: tanár, mentőtiszt), ezt a pár kivételt most hagyjuk.


2020. júl. 29. 09:41
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen diploma
2020. júl. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk a családban nem egy kőműves és burkoló van. Hát... nagyon nagy értéket hoznak létre a munkájukkal. Pedig nálunk nincs is probléma azzal hogy a fogunkhoz vernénk a garast, de amikor édesanyámmal ketten fugáztuk újra az egész fürdőt mert a minőségi szakmunkás olyan jól dolgozott h sorra leesett a csempe, eldöntöttem hogy amit lehet, azt inkább saját magam csinálom. Azóta dolgoztam szellemi pozícióban építőipari cégnél, ahol asztalostól kezdve minden féle szakember volt. Hát....csak megerősített abban, hogy az igazi szakik már rég külföldön vannak, akik itthon vannak, azok nagy része meg suli mellé jártak. Tènyleg nem értem. Nem tanulnak meg rendesen írni és olvasni, történelmet és társait le***k, mert hogy minek. De a saját szakmájukat se tanulják meg, pocsék munkát végeznek, minőségtelen. Hihetetlen.
2020. júl. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

Igen, sokszázezerért is csak gyenge szakember van, a jó az megfizethetetlen, főleg diplomás bérből.


Én is diplomás vagyok egyébként, öniróniának írtam ki ezt a kérdést.

2020. júl. 29. 14:06
 14/29 anonim ***** válasza:
17%
Szabad bölcsészet. A kedvencem, sose jöttem rá, mire jó.
2020. júl. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
77%
Az egyetem, főleg egy alapképzés “csak” műveltségi terület sok esetben, nem pedig egy konkrét dologhoz fogsz vele érteni. Hanem lehet, hogy többhöz, lehet, hogy semmihez. Ez pedig nagyban az egyéntől függ, és kevésbé az adott intézménytől/szak nevétől, tanároktól. Én is ilyen semmitérő, mondhatni “büfészakra” jártam, de mindenki mást hozott ki belőle. Valaki elment külföldre vendéglátózni, valaki kreatív területen vállalkozik itthon, valaki továbbment mesterre és tudományos életpályát épít, valaki multihoz ment és rommá keresi magát. Én is teljesen másban dolgozom, de nem panaszkodom, nyugis irodai munkám van. A bekerüléshez előnyös volt maga a diploma, viszont itt nem használom.
2020. júl. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
Ez nehéz, mert hiába vagy szakmunkás vagy diplomás, kereshetsz jól és rosszul is. Sokan élnek diplomás bérből alacsony színvonalon, mások meg milliókat keresnek. Szinten a szakmunkás. Rengeteg ügyvéd éppen megél, mellette szintén sok ügyvéd rengeteget keres. Az ország tele van gyárakkal, ahol a felső vezetők diplomások és milliós fizetéseik vannak. A legtöbb cégtulajdonos, akik fizikai munkásokat foglalkoztatnak, ők maguk is diplomások. Lehet, hogy a Kőműves keres havonta 400 ezret és nézi le a diplomást, de valójában a főnöke szinten diplomás aki abból veszi a premium kocsiját, hogy “csak” 400at fizet a melosnak.
2020. júl. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
61%
#15: most igazából definiáltad a büfészakot olyan szépen körülírva, ahogy még senki nem tette :D
2020. júl. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
17-es, arra akartam csak rávilágítani, hogy nem feltétlenül a szakodon múlik, hogy miben és mennyire leszel sikeres. Ennek ellenére nem szégyellem, hogy hozhattam volna jobb döntést is a h*lye 18 éves fejemmel, mikor szakot választottam :D
2020. júl. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

15nek +1


Ezek a szakok azért indulnak el X fővel, hogy abból egy kutató legyen, a többi meg feltalálja magát vagy kihullik.


Mi 18an indultunk, ketten végeztünk időben, én multisként hülyére keresem magam, ő kutat, 100 százalékos az elhelyezkedési ráta és a boldogságindex is.

2020. júl. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Mennyi nettó fizetést takar a "hülyére keresem magam" kifejezés?
2020. júl. 30. 15:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!