Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha vidéken akarok elhelyezkedn...

Ha vidéken akarok elhelyezkedni és kertes házban lakni akkor érdemes egyetemre menni vagy inkább tanuljak szakmát? Diplomával el lehet helyezkedni vidéken, faluban is?

Figyelt kérdés
Vidéken is vannak multik? SSC-k?

2020. aug. 1. 21:04
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
59%
Debrecenben vannak SSC-k, kb olyan mint egy nagy falu.
2020. aug. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
89%
Vannak multik, de azok a helyi képzetlen emberek számára biztosítanak 3 műszakos állásokat. És abból te nem fogsz kertes házra valót összegyűjteni, hanem az ott élő, kertes házzal rendelkező emberek fenn tudják tartani a meglevőt.
2020. aug. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 A kérdező kommentje:

#2

Na de hiába keresek többet Pesten, ha a lakhatás is sokkal drágább. Pesti fizetésből még kevesebbet is lehet félretenni, mint ha vidéken dolgoznék és a szüleimmel élnék

2020. aug. 1. 21:54
 4/47 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező, Pesten azért drágább minden, mert ott van miből finanszírozni. Vidéken, főleg a csóró részeken pedig soha nem lesz annyi munka, hogy akkora verseny legyen, hogy a pesti berszintet elérje. Vidéki megyeszékhelyeken jó eséllyel van 3-4 nagyobb cég (1-2 nyugati megyében talán több), oda tudsz elhelyezkedni, de sok választási lehetőség nincs és mindig ott van a bizonytalanság, hogy hova mész, ha elveszíted a munkád. Szóval a vidéki életnek sok előnye van, de ez a fenti dolog ez egy óriási hátrány, ha biztonságban szeretnél élni.
2020. aug. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 A kérdező kommentje:
Mit jelent a biztonság? Nekem azt, ha van egy saját lakásom. Nem szeretnék albérletben lakni, semmiképp sem. Családi házat szeretnék. Erre meg csak vidéken van lehetőség
2020. aug. 1. 23:20
 6/47 anonim ***** válasza:
83%
Megyeszekhelyeken ugyanúgy drága az ingatlan, ha meg faluba akarsz menni, ott meg ingazhatsz folyamatosan. Viszont ott van a lehetőség, hogyha esetleg korbejarod a környékbeli munkahelyeket és kimeríted őket, akkor nincs több opció, magyarán sokkal, de sokkal kevesebb a munkalehetoseg. Hosszu tavon ebben sztem több a kockázat, mint abban, hogy az ember nem rendelkezik saját ingatlannal.
2020. aug. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:
Nekem életcél a saját ingatlan, azért dolgozok hogy egyszer legyen egy saját. Nem érdekel sem a karrier, sem semmi más, az életem nagy álma egy családi ház
2020. aug. 1. 23:40
 8/47 anonim ***** válasza:
43%

Ha diplomával akarsz "jó" fizetést vidéken akkor nincs sok lehetöséged. Talán villamosmérnök igaz az sem keres netto 230-300 nál többet vidéken.

Talán orvos...

Szakma sem ment meg mert vidéken inkább betanított melosra van szükség.

Szakma úgy lehet jó ha vâllalkozol.


Egyébként a családi ház könnyen teljesíthetö álom,ha falut választol.


Kisebb városban(10-15 ezer fö) már 20+millió indul az áruk.


Megyeszékhelyen meg közel lehetetlen családi ház 40+ millió (város szélén).


Ezek nem lesznek meg az itteni fizetésekbol

2020. aug. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 A kérdező kommentje:

Tegnap egy kérdésnél azt olvastam, hogy 300 nettóból nem lehet megélni, most meg azt írjátok, hogy egy mérnök is csak annyit kap..


Hát, nem tudom, nekem vonzóbb a vidéki élet, mint az, hogy egy 10. emeleti panellakásban lohadjak, hiába a magasabb fizetés. Egyáltalán mire költeném azt a sok pénzt, ha nem egy házra?

2020. aug. 2. 00:07
 10/47 anonim ***** válasza:
32%

Sokan hiszik, hogy falun olcsó a lakhatás és a házvásárlás, ezzel szemben a realitás az ellenkezője.


Régi lepukkant kádár kockák, amikre rá kell még költeni minimum 2-3 milliót 20-25m-ba kerülnek, a bolti árak min. 20%-al, de akár 120%-al is magasabbak. Kevés a munkalehetőség pl. nálunk 1000 fős faluban van 62db, kénytelen vagy ingázni, akár napi 150km-ert is.


A levegő is "SZAR" és nem csak arra gondolok, hogy 3 hónapon keresztül reggel 4-től este 12-ig 2 műszakban szállítják a ganét a földekre. A búzaföldeken évente 2 szezonban (tavaszi és őszi) tarlóégetés van, ez durván 2*10 nap minden évben.

Az egész téli szezonban megy a szemétégetés, autógumi, műanyagok, stb. a szén égetés is rohadt büdös, főleg mikor megül a területen ez 5-6 hónap!

Nyaranta zöld hulladékot éget a sok barom eső után is csinálják had füstöljön, gázolajjal locsolva, ma is erre ébredtem este 32 fok volt nem tudtam elaludni csukott ablaknál, szellőztettem és bumm 5-kor arra ébredek, hogy fuldoklok a füsttől ez van 2-3 naponta (a héten kedd+szerda+ma).


Sokan bezabálták a 10 000 000 000-os kampányreklámot a vidéki életről :)

Kérdező te miért akarsz vidékre költözni???

2020. aug. 2. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!