Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mi értelme van...

Szerintetek mi értelme van dolgozni alkalmazottként?

Figyelt kérdés

Kevés a fizetés nem mehet az ember akkor szabadságra amikor akar napi 8-10 órát kell dolgozni és semmire sem jut már hó végére pénz. Tehát nagyobb százalekban a fizetesek 250 ezernel megállnak Pesten amire meg egy hasznalt kocsit es tobb ev gyujtes utan lehet csak venni hat meg lakast vagy hazat. Egyszeruen nem ertem hogy en is alkalmazottkent dolgozok de eletemben nem jartam kulfoldon nyaralni mert hiaba sporolok az elelmiszer arak is az egekbe vannak. Szuloknel lakok panel lakasban es olyan szuk es kicsi hogy normalis nyugodt eletem sincsen. Tehat hogyan lehet ebbol kitorni esetleg vallalkozast alapitani es hozza indulo toket szerezni hogy ne kelljen eletem vegeig szenvedni mert annak semmi ertelme vagyis en nem latom annak ertelmet hogyha egy sajat lakasra valot nem lehet osszekaparni 10 ev alatt sem hitel nelkul.

27/f


2020. aug. 22. 20:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%

Tanulhatnál is valami piacképes szakmát vagy szerezhetnél egy piacképes diplomát is. Ezen esetekben nem lenne lehetetlen nettó 350 ezer körüli fizetés sem, akár több.

A vállalkozás sem rossz ha értesz valamihez, de többet kell vele dolgozni mint alkalmazotként.

2020. aug. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%

Az, hogy nem halsz éhen. Nem mindenkinek való a vállalkozás, ráadásul a vállalkozók általában sokkal többet dolgoznak és idegeskednek, mint egy alkalmazott. Sokkal nagyobb rajtuk a felelősség és a nyomás.


Alkalmazottként ledolgozod a napi x órádat és megkapod a fizetésed, stabilabb a bevételed. Habár ennek az a hátránya, hogy 'be van korlátozva' mennyit keresel.


A vállalkozók sem mind gazdagok, ők sem akkor mennek szabadságra amikor kedvük tartja. Ez sokkal nagyobb elköteleződés a munka mellett, mint az alkalmazotti lét. Mármint abban az esetben, ha a vállalkozásodból akarsz megélni.

2020. aug. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Értem én de ha nem lenne az emberek többsége gazdag ember akkor lemenne a lakásoknak az ára is. De amíg van aki ennyiért megveszi és lesz olyan aki kifizet 500 ezret 1 hetes nyaralásra addig nem fognak engedni az árból. Ezek a piacképes szakma tanulással annyi a probléma hogy sose lehet tudni hogy éppen mire végez az ember a szakmával hogy azután piacképes lesz-e. Alkalmazottként igen le kell dolgozni de ezáltal sose lehet családi ház vagy kertes házam se autóm se szórakozási lehetőséegk és stb. Most őszintén hogyan lehet 250 ezerből csinálni 60 milliót ami egy átlagos családi ház ára? De számoljunk akkor nettó 500 ezerrel az évente 6 millió. Tehát 10 évet kell gyűjteni de úgy nem elkölteni ami lehetetlen és benne van a pakliban hogy majd 10 év múlva többet fog érni az infláció miatt is a ház mint 60 millió ft. Tehát ott lesz megint hogy nem tart az ember sehol. Panel lakásban meg szenvedés az egész. Nincs semmi nyugodtság minden áthallatszik kicsit és szűk 50 nm lakás.
2020. aug. 22. 20:58
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

3 Az emberek többsége nem gazdag. Sőt, az emberek többsége nagyon is szegény, rengetegen küzdenek még rajtad kívül anyagi problémákkal. Sajnos ez van. Tényleg a tanulás a megoldás, esetleg a vállalkozás abban az esetben, ha van jó ötleted. Mindkét esetben sokat kell dolgozni, spórolni kell, jól beosztani a pénzt. Mások sem tudnak csak úgy lakást venni. Aki igen, az is a párjával hitelt vesz fel, esetleg szülőktől is kapnak támogatást, örökölnek.


Egyébként akinek nincs ingatlana, az igen is elégedjen megy egy kicsi lakással. Ne már egyből a drága családi ház legyen a célpont. Vagyis lehet az, csak akkor lehet több kudarc fog érni.

2020. aug. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%

Megint te, aki csak 60 misi feletti lakásokat lát mindenütt? Elállítódott a szűrő az ingatlan.comon?


Nézd. Van egy szarrasejó diplomám. SSCben dolgozom (alkalmazottként, HOban, nem cseszeget senki), azon belül képeztem magam, szereztem egy csomó papírt, váltottam céget 2-3szor, és nettó 500 felett keresek. A férjemmel vettünk 3 éve kétszintes új lakást, most új autót, 2 gyereket nevelünk. Igen, van lakáshitelünk, na bumm.


Nem értem az ilyen rinyálást. Menni kell előre, csinálni, törekedni a többre, jobbra. Főleg Pesten, azért bőven van hal a tengerben.

2020. aug. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Talán ha képeznéd magad, hogy ne csak ennyit keress...
2020. aug. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Nem mindenki alá tolják oda a családi házat.


Szülői segítség a lelki támogatáson kívül nem volt.

25 évesen saját lakás (11 év munka után), némi kölcsön 4 év alatt kifizetve. 5 év alatt bebútorozva, utána 3 évig utazgatás a világban. Társkeresés, ketten már könnyebb volt anyagilag. Építkeztünk, hitel nélkül. Igaz 4 évig tartott, de nem nyögjük a következményeit még vagy 20 évig. Hozzáteszem, állami támogatást soha nem kaptunk, mert nem voltunk rá jogosultak.

Most 50+ vagyok. 10 éve családi házban lakom, van két lakásom, egy garázsom. Az utolsó három hasznosítva, az anyagi hátteret biztosítja a gyerekem későbbi taníttatására. 36 éve egyfolytában dolgozom, mint alkalmazott, régebben egyszerre több munkahelyem is volt. Ma már csak a nyugdíjra hajtok, hogy végre a hobbimnak is éljek.


Én sem bőgtem, hanem elkezdtem tenni azért, amit el akartam érni...


Neked sem tudok más ajánlani. :)


A következő, amire készülnöm kell, a szüleim anyagi támogatása és ápolása, mert már igencsak benne vannak a korban.


Látod, cél mindig van. :D

2020. aug. 23. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
59%
#7: Ez szép és jó, csak sajnos az akkori helyzetnek köze sincs a maihoz (Az én szüleim is kb pont akkor építkeztek mint te, az öcsém meg most).
2020. aug. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mi beépítettünk egy furgont lakhatóvá. Így van kocsink és van hol laknunk. na bumm :D
2020. aug. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Egyrészt az általad említettnek több mint dupláját keresem (gondolom nettóról beszélsz te is), van aki meg az én fizetésem többszörösét. Szóval lehet ennél többet keresni.


Másrészt ugyan általában ugyanazért vállalkozóként többet lehet keresni, csakhogy ha az embernek szakmai tudása van, az nem jelenti azt, hogy azt vállalkozóként el is tudná adni. Nem csak arra kell gondolni, hogy egyáltalán megrendeléseket tudjon szerezni, hanem hogy olyan szintűt, amilyen munkákon a munkáltatójánál dolgozik. Gondolok arra, szélsőséges példa, de egy energetikai mérnöknek nem lesz saját atomerőműve, nyilván lehet vállalkozása, amelyik outsource-olt munkát végez az atomerőműnek, de vannak szakterületek az atomerőműben, amit nem outsource-olnak, és jól kereshet vele, míg kint ugyanezt a szaktudást nem értékelik annyira, és ha vállalkozna, akkor alacsonyabb szintű munkát végezne.

2020. aug. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!