Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A kamionozásból mennyire...

A kamionozásból mennyire lehet megélni?

Figyelt kérdés

Jobban lehet élni belőle,mint egy átlag gyári munkával?


Mennyit keres átlagosan egy nemzetközis sofőr ? Mi az a pénz ,amit fix megkap?



2020. aug. 23. 19:33
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

Nemzetköziben, 3-4 hetezve magyar cégnél is 6-700 000 forint reális, osztráknál (3-4 hét esetén teljesen mindegy, hogy milyen nemzetiségű a cég, úgysem hetente mész haza) az 1 millió is jellemzően meglehet, árfolyamtól és futástól függően.

Tévhit, hogy nagy költségekkel járna, 100 euro/hétből el lehet lenni.

Szóval igen, jó pénz alkalmazotti szinten, de az idődet bocsátod áruba, ami megfizethetetlen.

2020. aug. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ami a hátránya, az - mint írtam - az, hogy az időd adod el.

Illetve, míg egy hagyományos állásnál lehet karriert építeni, kamionosként legfelbebb vállalkozni kezdhetsz idővel, de más tudásod/tapasztalatod nem halmozódik.

Így, amikor abba akarod hagyni, azzal szembesülsz, hogy eddig 700 000- 1 000 000 forintot kerestél, váltanál, de 250 felett semmit nem találsz.

Van is erre egy mondás kamionos berkekben: beszállni könnyű a fülkébe, de ki már kevésbé.

2020. aug. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
4-500.000-ért kb. nem találnak nemzetközi sofőrt, még 7,5-12 tonnás autóra sem. Mellette el sem tudod költeni, mert ott ülsz az autóban folyamatosan. Szóval igen, jól meg lehet élni belőle. Ahogy előttem írták, a többség benne is ragad ebben a nagy pénz miatt
2020. aug. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
De tulajdonképpen nincs semmi szabadidejük.
2020. aug. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Osztrák belföldön 1800-2500 euró közt tudsz keresni hétfőtől péntekig. Beszéltem darus építőanyag kiszámító srácokkal, 12-15 euró a bruttó órabérük. Napi 10-12 óra munkával. Ez viszont napi hazajárós. Egy ismerősöm feleségével 4 kézben virágot hordanak, szintén osztrák cég, 3400et kapnak fejenként, 12-13 órás műszakban, de csak 2 hetente jönnek haza. De szerintem ez elég ritka.
2020. aug. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Hogy mennyire lehet megélni, az függ a bejelentett béredtől, igényeidtől. Ha minimálra jelent be, akkor erősen kék tartalékolni a táppénzes időszakra, a szabira és a nyugdíjra. Ahogy előttem írták: az időd és vele együtt az életed is elmegy rá. 5ös voltam
2020. aug. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%

1-es vagyok.

Annak fényében "nem sok" az az 1 millió forint, hogy sok más módon is meg lehet ennyit - sőt, jelentősen többet is - keresni olymódon, hogy esténként az ágyadban alszol, egy barátaiddal elfogyasztott vacsora után.

Az időd és az egészséged az a 2 dolog, melyeket nem (előbbit) és minimálisan (utóbbit) tudsz majd utólag "visszavásárolni" a fizetésedből.


Viszont, ha azt nézzük, hogy alkalmazottként, a vállalkozás kockázata és/vagy sokévnyi tanulás nélkül elteheted ezt az összeget, akkor párját ritkítja a lehetőség, ez ténykérdés.

Kvázi, ha 80-as IQ-val,8 osztállyal kitalálod, hogy fél év múlva legalább 800-at akarsz keresni, akkor kamionozással annyit is fogsz. Ez ilyen egyszerűséggel tényleg kiemelkedő lehetőség.


Viszont, ha fiatal vagy és ambíciózus, jó szellemi képességekkel, akkor mérlegeld, hogy sok más, kényelmesebb és legalább ugyanannyira kifizetődő útja van a pénzkeresésnek.

Tudod, nem a kamionsofőrt kell irigyelni az autópályaparkolóban az egymilliós fizuval, hanem a feleségét otthon d*gó, másnap 9-kor kelő, x tíz/százmilliós osztalékot kivevő tulajdonosát a fuvarozócégnek.


Úgyhogy elsődlegesen tanulj! Hidd el, egy ügyvédi/mérnöki irodával, vagy orvosi magánpraxis-sal az 1 millión csak mosolyogni fogsz, az otthonod kényelméből.

2020. aug. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hát de éppen ez az.. hogy,ha az ember nem egy gazdag családból származik,akkor az egyetemet se tudja fizetni,mivel az állami ponthatárt egyes szakoknál már már lehetetlen elérni.


Ugyanakkor,ha kapcsolataim sincsennek,akkor pl.;az ügyvédi diplomám se ér sokat.

Nem mindneki születhet zseninek,hogy mérnök,ügyvéd,orvos legyen!


Nekem is csak egy gazdasági bsc diplomám van,+ 2 nyelvvizsga.

Viszont még se tudtam csak nettó 200 körül keresni vele 2 évvel a hátam mögött.

Elmentem egy gyárba dolgozni megkapom a 300 NETTÓT + egyèb juttatások.

Ezért kérdeztem,hogy tudnék e ettől többet hozni kamionozással,mert így sajnos elmegy 120 az albérletre.(Alig tudok félrerakni)

2020. aug. 24. 11:21
 9/9 BeefEater ***** válasza:

8, ez egy ilyen szakma. A pályakezdők jellemzően kevesebbet keresnek mint egy műszakozó gyári munkás.

Viszont a gyári munkás fizetése nem igazán fog változni az évek során, míg egy diplomásé jelentősen nőhet.

2020. aug. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!