Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A kamionosok mire fel kapnak...

A kamionosok mire fel kapnak ennyi fizetést ellenben a diplomásokkal??

Figyelt kérdés

Nemrég mesélte egyik kamionos ismerősöm,hogy ő havonta 2000 eurót mindig megkeres,de általában többet.


Egyébként tényleg szép bmwje van,kertes hàzuk

Fehérvàron,szóval nem hiszem,hogy hazudna. A felesége nem dolgozik semmit és így is bőven jól élnek.


De kérdem én,hogy diplomásként miért keresem ennek az 1/3 át?

Nem pofátlanság ez egy kicsit,hogy egy olyan ember,akinek annyi dolga van,hogy tekerje a kormányt egész nap,jóval többet keres tőlem?

Holott én 5 évig tanultam az egyetemen,2 nyelven beszélek ráadásul.



#fizetés #Egyenlőtenség
2020. aug. 31. 23:05
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
80%
Én nem sajnálom tőlük 2 diplomával, és nem is dolgozom annyit a heti 20 órámmal
2020. aug. 31. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
88%
Ennyit ér a munkájuk annak, aki fizeti őket.
2020. aug. 31. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
94%
Nagyobb a felelősségük. Sokszor akár több százmillió forintos rakományt szállítanak több száz, vagy akár ezer kilométerre. Rengeteg buktatója van ennek a hivatásnak, és bármikor baj lehet út közben. Ezért fizetnek ennyit nekik, arról nem is beszélve, hogy ők többet dolgoznak, mint te főállásban, mondhatni a munkájuk az életük, amiből 3-4-5 hetente szabadulnak pár napra.
2020. aug. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
77%
Hiába tanultál te 5 évig, felülnél 1 kamionra, az első kanyarban lekaszálnád a villanyoszlopokat, milliárdos károkat okozva a városnak.
2020. aug. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
30%
Miért pont a kamionosokkal van bajod? Még egy biztiőr is többet keres, mint egy diplomás, pedig ahhoz csak egy 2 hónapos tanfolyam kell. Vagy egy gyári munkás a maga 8 osztályával. Akkor már a kamionos munkája mégiscsak többet ér, mint egy biztiőré, hiszen komoly felelősség van a vállán. Azonkívül nem valami szívderítő, hogy soha nem lehet a családjával. Nálam a hűség egy kapcsolatban alapelvárás, hát egy kamionos férjtől aztán várhatnám. :D
2020. aug. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Azért egy biztonsági őr jó ha kap 150-200 nettót,tőlük nem irigylem azt a pénzt,mivel,ha nem lennének,akkor sokkal több lopás lenne.


Viszont a kamionosok hiába visznek több milliós árut,attól még csak annyi a dolguk,hogy vezessenek...

Ráadásul biztosítás is van az árura,szóval semmi felelőség nincs rajtuk.

2020. aug. 31. 23:28
 7/33 anonim ***** válasza:
91%
De egész nap úton vannak, konzerveken élnek, nem látják a családjukat, havonta 1x ha otthon vannak, ez nem élet. Én nem irigylem őket
2020. aug. 31. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
88%

A világ nem így működik. Az emberek fizetésének semmi köze nincs ahhoz, hogy mennyire nehéz a munka, vagy mennyit kellett tanulni érte. A fizetésedet a kereslet kínálat viszonyától kezdve, az egyhavi munkáddal a vállalatnak termelt összegen át kismillió dolog határozza meg.

Ha ennyire zavar, akkor miért tanultál 5 évig kamionozás helyett? Azért mert kényelmes volt elmenni egyetemre valószínűleg a szüleid pénzén, majd a 8 óra irodai munka után a családoddal egy fedél alatt a saját ágyadban aludni. És ezt nem csak Te gondolod így, hanem az a többség is, akik miatt alacsony a fizetésed.

De egyvalamit ne felejts el: neked van előrelépési lehetőséged. x év múlva kereshetsz ugyanennyit vagy többet, miközben megmarad a kényelmes, kiszámítható életed.

2020. szept. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
78%
Többet kapok diplomaskent pedig cska 5 éve dolgozom 🤷🏻‍♂️
2020. szept. 1. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
44%
Én burkolóként mindenkinél többet kapok
2020. szept. 1. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!