Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehet egy erkölcsileg makulátl...

Lehet egy erkölcsileg makulátlan, tisztességes ember is kiemelkedően gazdag?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat filózom azon a kérdésen, hogy az anyagilag kiemelkedően sikeres emberek közt van-e egyáltalán olyan, akinek nem kellett lopnia, hazudnia, trükköznie a sikeréért, esetleg az alkalmazottait aránytalanul kihasználni, visszaélni a pozíciójával.


Nehéz elválasztani egymástól, hogy az ember emberileg és üzletileg hogyan viszonyuljon másokhoz. Azt talán tényként el tudom fogadni, hogy tisztességesen egy stabil anyagi helyzet, amolyan polgári színvonal elérhető, akár alkalmazottként is.


Viszont a való életből nem igen tudnék példát mondani olyanra, aki mindenféle szélhámoskodás nélkül kirívóan gazdaggá vált volna. Elég csak Elon Muskra gondolni, a Tesla a tőzsdén egymaga ér annyit, mint a többi autógyártó együttvéve, közben töredék annyi járművet ad el, mint mások.


Ennek szerintem egyértelműen a pojácáskodás, celebkedés, álsci-fis mutatványok az okozói (űrbe lőtt kocsi pl.).


Ez riaszt el a vállalkozástól, hogy nem akarom elhinni korábbi főnökeimet látva, hogy lehet egyszerre sikeresen és tisztán...



2020. szept. 22. 20:17
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
89%
Lehetséges, persze a tipikus magyar kőproli ezt sose fogja elhinni
2020. szept. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Ok, akkor határozzuk meg először, mit jelent a kiemelkedően gazdag? Azt hittem, hogy a magyar felső 10% már annak számít, de akkor tévedtem.
2020. szept. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
21%
NEM.
2020. szept. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges.

Én olyan esetben tudom ezt elképzelni, ha valaki feltalál/kifejleszt valamit majd ezt eladja, megveszik tőle nagyon sok pénzért, aztán visszavonul és csendesen, normálisan leéli az életét. Ebben az esetben nem csalt, lopott, hazudott csak letett valami fontosat az asztalra.

2020. szept. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
87%

#14 természetesen lehet jó példát találni , mert mindenre van példa ,de a nagy-átlag nem ilyen.


volt alkalmam rendszeresen gazdagokkal kapcsolatba kerülni , üzletileg , ha lehet mondani a lehető legszarrágóbbak.

Egyből kihasználja az anyagi felsőbbrendűségét.

2020. szept. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
#14-es válaszából Rubik Ernőre asszociáltam, azért ez is reményt sugároz, hogy egy példát már kútfőből is sikerült felhoznom. :D
2020. szept. 23. 22:43
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt mondom hogy ez a gyakori, de azért előfordul. Bár a történelmet ismerve sok hihetetlen zseni, feltaláló nagyon nagy szegénységben, nyomorban halt meg és az sem ritka, hogy a találmányukért más aratta le a babérokat.
2020. szept. 24. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
De honnan tudjátok hogy x erkölcsileg makulátlan ? Írjátok már meg hogy miért van hogy x-re a makulátlan jelzőt miért aggatjatok míg y-ra nem, anélkül hogy ismernetek.
2020. szept. 24. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Makulátlan = egész nap nem ült be a WC-re.
2020. szept. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

#18, nem tudhatom, de jobb ebben a hitben élni. :)


Nyilván lehet játszani a szavakkal, van ez az archetipikus regényhős, aki azért tesz rossz dolgokat, hogy később még több embernek jobb legyen, amolyan ,,cél szentesíti az eszközt" mentalitás, talán még az ilyen bárkinek beleférhet makulátlan ember címkébe, ha az erkölcstelen cselekedete nem öncélú, hanem van egy magasztosabb célja vele.


Ha Elon Musk például elkötelezetten hisz abban, hogy az emberiség felemelése a technológián keresztül vezet és ehhez be kell néha piszkolnia a kezét, legfeljebb majd lemossa, az még egy egészen vállalható ars poetica, szerintem.


Persze létezik az a mondás is, hogy a pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve.


Nyilván nem vagyunk se fehérek, se feketék, különbséget két ember közt mégis az tesz, hogy túllát-e a saját érdekein és akarja-e, hogy másnak is jobb legyen.


Na mindegy, próbáltam hozzátenni a magamét. :D

2020. szept. 24. 20:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!