Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért ilyen alacsonyak a...

Miért ilyen alacsonyak a diplomás fizetések?

Figyelt kérdés

Gazdasági diplomával 200-400 nettó körül van, mérnök valamivel több.

Egy villanyszerelő megkeres 650 nettót, de egy kőműves ennél is többet. Nyáron dolgoztam segédmunkásként, ott többet kaptam mint a diplomás bérem. A szaki meg 800 nettót hazavisz egy hónapra. A gázszerelőnk épp most vett a gyerekének egy lakást Pesten. Max egy informatikus tudja megközelíteni egy épitőipari szakmunkás fizetését.



2020. okt. 1. 09:48
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
68%
maximum a te értéktelen diplomáddal az amúgy a számok nagyon nem stimmelnek. Küldesz olyan alkalmazott villanyszerelő álláshirdetést ahol a fizetés az állításodnak megfelelően bruttó 980 ezer forint? köszönöm!
2020. okt. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
95%
Kereslet-kínálat. Amúgy ne nagyon irigyeld az építőmunkásokat! Valószínűleg a bérüket, vagy legalább annak egy részét feketén kapják, a legalapvetőbb munkajogi szabályokat sem alkalmazzák velük kapcsolatban. Aztán az is benne van a pakliban, hogy 40-50 évesen már nem tudnak egyenesen járni.
2020. okt. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

A 800 ezret hazavivő szaki legendája:

- nem, nem minden kőműves, villanyszerelő keres ennyit, bár kétségkívül akad, és nem is az ország egészére igaz ez


- aki ennyit visz haza, az jellemzően nem bérből és fizetésből teszi, hanem vállalkozóként, tehát nincs szabadság (vagyis van, csak nem fizetett), alacsony a betegállomány, fizethet könyvelőt, kamarai tagságot, etc.



Diplomásként például külső szakértők minimum 100ezer + áfát számláznak jellemzően naponta, el lehet menni diplomásként is vállalkozónak, aztán vagy lesz munka vagy nem, vagy tudsz havi 20 napot dolgozni, vagy nem... És persze fizethetsz könyvelőt, ha válság van, akkor a szerződésest húzzák elöször le, stb

2020. okt. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
98%

Miért hasonlítod a vállalkozókat az alkalmazottakhoz ? Nem teljesen értem.


További probléma hogy 800 az bevétel.


Számold ki. 2020-ban pl. 253 munkanap van. Fizetést kapsz ezzel szemben egész évre. Benne van 20 és 36 nap közötti 100% fizetett szabadság, az évben 7 fizetett munkaszüneti nap, valamint esetlegesen a táppénz. Ha csak a minimum szabadságot számoljuk akkor is már másfél hónappal többre Kapod meg a nettó 400-at.

2020. okt. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
78%
Én statikus alkalmazott vagyok és baromi keveset keresek.
2020. okt. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
75%
Ugyanezt akartam mondani, mint már korábban is valaki. Alkalmazottat alkalmazottal, vállalkozót vállalkozóval hasonlíts össze.
2020. okt. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
12%

Alkalmazottat alkalmazottal, vállalkozót vállalkozóval sincs semmi ertelme osszehasonlitani.

Vallalkozo lehet egy milliardos cegtulajdonos meg a sarki hamburgeres is pl.

2020. okt. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
55%
Ne etessétek, ő heti szinten több ilyen kérdést feltesz és arra veri magát, hogy szerinte a szakmunka többet fizet.... már több kérdés alatt ki lett tárgyalva, hogy miért nem állja meg a helyét, de képtelen leállni, mert egyszer hallott egy milliomos burkolóról/villanyszerelőről/kőművesről (mikor mi) és azóta képtelen leállni.
2020. okt. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
De diplomával hogy vállalkozzak?
2020. okt. 1. 11:22
 10/35 anonim ***** válasza:
84%
te sehogy
2020. okt. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!