Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Manapság már az informatikai...

Manapság már az informatikai szakok az egyetlenek amik érnek is valamit? Más egyetemi szak nem is jó?

Figyelt kérdés

2020. okt. 10. 21:55
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Egy egyetemi szak egyáltalán nem jelenti azt, hogy pont azon a területen fogsz dolgozni. Van matek phd-s projektmenedzser kollégám, ismerek IT-ban dolgozó elég szenior orvosi diplomást, kommunikációt végzett főosztályvezetőt, meg 15 évesen iskolát elhagyó és mosogatóként dolgozni kezdő embert, akiből egy elég nagy cég regionális igazgatója lett. Az egyik amerikai gigamulti CEO-ja ügyfélszolgálatos volt sokáig egy légitárságnál. Nyilván vannak végzettségek, amelyekkel sokkal jobb pozícióból indulsz pályakezdőként, de utána jön még legalább 40 év munka, ott is lehet tanulni ezt-azt.
2020. okt. 11. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
76%

Sosem lehetett már egyből pályakezdőként sokat keresni. Mindenki 20-25 évesen akarja szarrá keresni magát, miközben minden életpályának megvan a természetes csúcsa, ami később jön el, minimum 35 felett.


A fiatalok (én is fiatal vagyok) ezt nem értik és látják a 40-es, 50-es befutott embereket és úgy akarnak élni már most mint azok. Csak nem értik, hogy őmögöttük mondjuk két évtizednyi karrierben való fejlődés áll.


Ne csak azt nézd mennyit kereshetsz pályakezdőként, hanem hosszú távon gondolkodj.

2020. okt. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
79%

12-es, ez mind szép és jó, de kb. az emberek 1 %-ának jön be. A többiek meg 40 felett már nem kellenek, mert a fiatalok olcsóbban dolgoznak, naprakészebbek, rugalmasak, mert nincs családjuk stb.

Én pl. pénzügyben dolgozom, és 1,5 évig voltam munkanélküli. Fejvadász mondta, hogy az én önéletrajzommal már csak vezetőnek pályázzak, mert egyéb poziba nem vesznek fel, mert tudják, hogy a tapasztalatot meg kéne fizetni, de nem fogják. Viszont vezetőnek meg nem vettek fel, mert nem volt vezetői tapasztalatom. Őszintén, nem is akarok vezető lenni.

A kérdésre válaszolva, sok szakmával jól lehet keresni, sőt, IT-sból elég sok van, de csak kis részük keres valóban jól.

Akár egy kőműves vagy ács jobban keres, hiszen abból hiány van. Egy tetőcsere most 2 millió forint és 2 nap alatt megcsinálják. Én inkább ácsnak mennék.

2020. okt. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
40%

"A többiek meg 40 felett már nem kellenek, mert a fiatalok olcsóbban dolgoznak, naprakészebbek, rugalmasak, mert nincs családjuk stb."


Ha burkoló vagy. Ha specializált szakember, akkor ez egyszerűen hülyeség.


Ha meg nem akarsz magas beosztásban dolgozni és több felelősséget vállalni, akkor miért is várnál el több pénzt? Mert öreg vagy?

2020. okt. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
14-es. nem várnék el több pénzt. Munkahelyet várnék el. Szövegértés.
2020. okt. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%
Kb. minden értelmes mérnöki, jogi, orvosi szakkal jól lehet keresni, de nyilván ez is csak provokáció volt.
2020. okt. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
#16 ez nagyon nem így van, eztrém példa az építészmérnök, még most is hoy felpörgött az építőipar éhbérèrt dolgoznak.
2020. okt. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
39%

#17: Van építészmérnök volt csapattársam. Aki beül valahova egy irodába tervezgetni annak persze nem potyognak a zsebébe a milliók. Aki ennél többet tesz le szakmailag annak egyáltalán nem lehetetlen jó pénzt keresni.

Sajnos a többség azt gondolja, hogy van egy diploma az már elég, és utána csak vegetálni kell az elvárt minimumot belerakva a munkába, mint egy operátor teszi. A szellemi munka nem így működik.


#16

2020. okt. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

18



Pont ezt magyarazom ezen az oldalon. A diploma nem jelenti azt, hogy mindenhez ertesz, mindenhova felvesznek, milliokat fogsz keresni, es te olyan tokeletes vagy, hogy hajoljanak meg elotted. Max egy papir, hogy ertesz egy szakmahoz. De a tobbseg ezt nem kepes belatni es inkabb frocsog.


Ismerek nem egy bolcsesz, neprajzos, agrar szakos stb arufeltoltot, ugyfelszolgalatost.


Lehet lepontozni, de ez van.

2020. okt. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

#19: Ugyan ezt mondom én is, de le lehetett pontozni. A fent említett szakokkal simán lehet jól keresni, csak akarni kell.


Építészként, agrármérnökként is, mindegyikre tudom sorolni a példákat


#18

2020. okt. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!