Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » GYakornokként elvárják ,hogy...

GYakornokként elvárják ,hogy mindent elsőre tudjak?

Figyelt kérdés

2 hónapja lettem gyakornok egy nagyobb cégnél (3.éves egyetemista vagyok).

Nem kértek tapasztalatot,nem is nagyon van (csak adminisztrációs gyakornok voltam máshol a 2. Évben,ennyi) .

Ebben a cégben sok feladat függ őssze egy céges rendszerrel ,ahonnan adatokat kell lekérni,nem éppen a legkönnyebb,valamint életemben nem láttam még ilyen rendszereket.

Egyszer megmutatta az egyik gyakornok(konkrétan eldarálta nagyon gyorsan) .

Utána elvárták,hogy tudjam. Hát már az elején megakadtam. Amikor szóltam,nekem tettek szemtehányást,hogy ők ez már mutatták és hoy az ő idejük is kárba vesz miattam.

Nem tudom....ez komolyan így megy? Nektek mi a tapasztalatotok? Mert eléggé stresszes ez nekem,kb minden map munka előtt hányingerem van...

22L



2020. okt. 16. 13:06
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Fel kell nőni. Ha megmutatnak valamit, akkor írd le, amennyiben nem tudod megjegyezni. Bár én azt az elvet vallom, hogy inkább kérdezz meg valamit háromszor, minthogy egyszer hülyeséget csinálj. A mi gyakornokainknak is mindig ezt mondom.
2020. okt. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem nem várhassák el, hogy mindent tudj. Viszont nagy plusz lenne a számodra ha valahogy megpróbálnád legalább azt megjegyezni vagy feljegyezni amit már egyszer el magyaráztak neked,igy te sem kerülnél kellemetlen helyzetbe.
2020. okt. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen,csak olyan gyorsan mutatják,hogy fel sem fogom,nemhogy leírjam.

Az előző helyen megmutattak mindent,utána pedig ott ültek mellettem amíg 1-2t meg nem csináltam,és nézték,hogy jó-e. Így minden egyből ment.

2020. okt. 16. 13:15
 4/6 anonim ***** válasza:
79%

Hát figyeld, szerintem ha azt mondod miközben magyarázza, hogy kérem lassítson, szeretném feljegyezni magamnak, hogy ne kelljen még egyszer ugyan ezt megkérdezni, akkor biztos vagyok benne hogy meg értik és lassítanak. Plusz minden "oktató" jó szemmel nézi ha kérdést tesznek fel közben, igy lássák hogy érdekel amit magyaráz neked.

Én is tanítottam be munkásokat és nagyon bosszantó az amikor ül bólogat, hogy igen érti és két perc egyedüli munka után megint ugyan az miatt jön mert nem volt képes leirni magának a folyamatot.

2020. okt. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%

2 hónap alatt nem tudsz megtanulni egy adatlekérést adott rendszerből?

Örülj, hogy még ott lehetsz.. szembe fog jönni a valóság ha kijössz az egyetemről. Rendes helyen 1 hét után elzavarnak ha ilyen alkalmatlan vagy.

2020. okt. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én már teljes állásban vagyok, irodában óriási multinál, és senki nem várja el itt sem legalábbis, hogy egyből mindent tudj, türelmesek ezzel, tudják hogy új vagyok... Bár nekem sokféle feladatom van, meg vannak kreatívabb részei is, de én is nagyon féltem, hogy hogy viselik majd nálam a betanítási időszakot a többiek. Első perctől mondták, hogy nyugodtan kérdezzek, ha valamiben nem vagyok biztos, ha úgy tetszik írjam le amit mondanak, ahogy könnyebb, szóljak, ha mondjanak el valamit mégegyszer, küldtek feladatokat is gyakorolni stb. Amikor gyakornok voltam se várták el hogy egyből mindent vágjak, bár azért akkor könnyebb feladataim voltak, monotonabb volt és nem kellett ennyit gondolkodni. Én úgy gondolom ez munkahely, munkakör és feladatfüggő, nem lehet egységesen megmondani, hogy hol mennyit várnak el x idő elteltével.
2020. okt. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!