Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nettó 250 ezres fizetésre azt...

Nettó 250 ezres fizetésre azt mondták a szüleim, hogy azzal nem lehet önállósodni Budapesten. Szerintetek igazuk van?

Figyelt kérdés
Boltvezető-helyettes vagyok, szeretnék már otthonról elköltözni, akár egy saját bérelt szobába is. Meg lehet élni nettó 250-ből? Hozzá kell tennem, nincs tapasztalatom a spórolásban, havi 50-et adok most haza kajára, a többi zsebpénz, amiből soka ezért nem szokott maradni. Tudom, hogy ez másképp lenne ha elköltöznék, de olyasmire nem lennék képes, hogy befőttet tegyek el magamnak meg minden nap főzzek, mert nem stílusom. Így megéri nekivágni?

2020. okt. 17. 14:03
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
87%

7-essel 200%-osan egyetértek (2-es)


"Nem érzem szükségét annak, hogy csöves módjára éljek. Elköltözni is azért szeretnék, hogy kipróbáljam, milyen."


Tudod mit, költözz el otthonról! Próbáld meg, hogy egy kis fogalamad legyen róla, hogy most milyen jó dolgod van. Hamar meg fogod látni , hogy mire elég a pénzed (bizony, akkor "csöves" módon fogsz élni):-(

Nézz egy-két pesti albérletet: csak szoba 50 ezer ft + rezsi, bérlet 10 ezer ft és itt bizony nem fogod tudni a szüleid főztjét enni, mindenért fizetni kell és nem keveset.


Ha önállósodni akarsz akkor meg mire ez a mondat? "Ha nagyon megszorulok, a szüleim is ki tudnak segíteni" - ez nem önállósodás.

Meg ha önállósodni akarsz, akkor már rég egy csomó félretett pénzed kellene, hogy legyen, hogy ki tudd fizetni az albérletre a kauciót vagy hogy gyűjts egy kisebb lakásra.

2020. okt. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
100%

"Aki azt mondja, hogy ma Magyarországon havi 200 ezret elkölteni nagy dolog, az nem ismeri az árakat."



Senki sem mondott ilyet.

Azt mondtuk, hogy ehhez a bevételhez sok ez a költés. Jogodban áll arra költeni amire akarsz, de így nem fogsz tudni elköltözni otthonról, hacsak nem támogatnak mások.



"Nézd, én nem tudom milyen szinten élsz vagy milyen szint neked a normális élet, én adok magamra, ennek pedig költségei vannak."


Teljesen mindegy, hogy mi milyen szinten élünk, arról van szó, hogy TE el tudsz-e költözni ennyiből. Mi élhetünk kacsalábon forgó palotában, ha az a cél, hogy elköltözz akkor csak azt tanácsolhatjuk, hogy te költs kevesebbet (annak ellenére, hogy mi többet költünk - nyilván nem is 250 ezerből élünk).

2020. okt. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 A kérdező kommentje:
A szüleim volt, hogy már kisegítettek. Arra írtam, hogy miért nem spóroltam. Én értem, hogy nem mindenki élhet így, de nekem soha nem volt olyan rossz a helyzetem, hogy alap dolgokból lejjebb adjak. Ha meg nem volt elég a megkeresett pénzem (mert egy hosszabb angol tanfolyamra mentem külföldre), akkor a szüleimnek nem volt gond segíteni. Ha szülő leszek, gondolom majd én is így fogok állni a gyerekemhez, ez teljesen természetes.
2020. okt. 17. 15:04
 14/41 anonim ***** válasza:
85%

"Aki azt mondja, hogy ma Magyarországon havi 200 ezret elkölteni nagy dolog, az nem ismeri az árakat."


Nem, nem nagy dolog elkölteni 200 ezer ft-ot, annak, aki lakásrezsit fizet vagy albérletben lakik és magának veszi az élelmiszert, mert az bizony már nagyon drága, DE TE MAGADRA KÖLTESZ EL HAVI 150 EZER FT-ot.

Ez a sok.

Nem azt mondom, hogy kőkorszaki módon kellene élni, de azért gondolni kellene a holnapra is. Vagy abban a biztos tudatban élsz, hogy a szüleid úgyis a hátad mögött állnak, ha kell pénzelnek? Mert akkor viszont nincs önállóságod, nincs lábra állás, ha erre utazol.

2020. okt. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem megoldhato, ha kifogsz egy olcso szobat, es igy a lakbered az 50 korul marad. (50-ert szerintem mar nem nagyon van, de esetleg 65-70 korul talalhatsz, nem gaz lakotarssal lakni, ha valami magadhoz valo fiatal lany a masik, vagy fiatal srac, ha teged nem zavar.)

Kaposztat nem tudom, ki savanyit otthon Budapesten, bar biztos vannak ilyenek😂😂 Kajat ki lehet azert hozni olcson, meg akkor is, ha rendeled, a kerdes tenyleg az, hogy akarsz-e nagy osszegeket felrerakni. Mert en is kb 250 netto korul keresek, sajat lakasban elek es ebbol 50 elmegy a szamlakra, ennyi, a maradekbol siman megoldom a havi koltsegeimet, en is no vagyok, tehat veszek minden szart, mondjuk kondiba nem jarok (bar most tervben van valami) es nem szedek fogamzasgatlot, ennyivel beljebb vagyok. Illetve nem verem a foldhoz magam, ha mondjuk adott honapban ugy gondolom, mar nem fer bele a fodrasz vagy valami, csak a koviben.

Mivel nekem lakasom van (szuloktol kapott), igy nem kenyszerulok a felrerakasra, ettol fuggetlenul nem szoktam lenullazni a szamlamat ho vegere.

Szerintem probald ki es kesz, majd kiderul, ne irj ala csak fel eves szerzodest es kesz, utana meglatod, megy-e a dolog.

2020. okt. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
92%
Havi 150-et tényleg nem életszerű félre rakni ekkora fizetésből. De azért a fizetésed 15-20%-át minimum el kéne raknod.
2020. okt. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 A kérdező kommentje:
Nem utazok semmire. Ez buta felfogás. Dolgozom, magamat finanszírozom, pedig megtehetné, hogy a szüleim nyakán élősködjek. Pontosan tudom, hogy egy az egyben a régi életmódomat nem folytathatom, ha külön megyek, engem az érdekel, hogy 250 ezres nettó és szobabérlet mellett, meg lehet-e élni tisztességes színvonalon Budapesten. Értsd: néha egy meki, mozi, havi egy fodrász, kozmetikus, körmös, egy-egy könyv vagy múzeum. Tehát nem limuzin meg dubaji út és Cartier ékszerek, hanem egy olyan életvitel, amit elvileg kb. minden magyar középosztálybelinek el kellene érnie.
2020. okt. 17. 15:08
 18/41 anonim ***** válasza:
88%
#17: Szerintem nem lehet. Főleg, ha főzni sem vagy hajlandó magadnak. Valamiről le kell mondani, vagy több pénzt kell keresni.
2020. okt. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
81%
Középosztályhoz kb a fizetesed duplája kellene, ha az igenyeidbol nem akarsz leadni akkor marad az hogy többet kell keresned
2020. okt. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
100%

17 Voltak amugy kollegaim (egy par), akik kicsit kevesebbet kerestek nalam es a lany siman el tudott menni kormoshoz, fodraszhoz, szorakozni es tarsai. Annyi, hogy tudtommal o fozott otthon, de ettek neha a varosban is. Alberletben elnek. Nyilvan ketten egyutt tobb penzbol, de nem tudok rola, hogy a ferfi finanszirozta volna a kormost es tarsait. (Illetve amikor osszejottek, kulon alberletuk volt.)

Szoval amugy el lehet menni mindenhova, a kerdes, hogy te havi 20 ezerert akarsz-e fodraszhoz jarni es 10-ert kormoshoz, vagy eleg-e a 7000-et kero fodrasz es az 5000-et kero kormos.

2020. okt. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!