Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nettó 250 ezres fizetésre azt...

Nettó 250 ezres fizetésre azt mondták a szüleim, hogy azzal nem lehet önállósodni Budapesten. Szerintetek igazuk van?

Figyelt kérdés
Boltvezető-helyettes vagyok, szeretnék már otthonról elköltözni, akár egy saját bérelt szobába is. Meg lehet élni nettó 250-ből? Hozzá kell tennem, nincs tapasztalatom a spórolásban, havi 50-et adok most haza kajára, a többi zsebpénz, amiből soka ezért nem szokott maradni. Tudom, hogy ez másképp lenne ha elköltöznék, de olyasmire nem lennék képes, hogy befőttet tegyek el magamnak meg minden nap főzzek, mert nem stílusom. Így megéri nekivágni?

2020. okt. 17. 14:03
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem gond, hogy otthon élsz még. Az a baj, hogy szobába nem érdemes menni, mert ugyanúgy nem egyedül fogsz élni, de még rosszabb is, mert idegenekkel. Azért a szülőket könyebb "elviselni" szerintem.

250-ből BP-n meg nem fogsz tudni kijönni albérlettel. 160 mindenképpen lesz rezsivel, így 90 marad arra, amire most 200at költesz.

2020. okt. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 Girlll3 ***** válasza:
100%
Én megmondom neked, hogy nem! Legalábbis szerintem, nem, mivek a szoba bérlés rlviszi a feke pénzt. Tehát a maradékból kell mindent megoldani. Minőségi ételt, ruhát, kozmetikust, fodrászt, körmöst... Ha nem minden hónaoban mész körmöshöz, kozmetikushoz, fodrászhoz és csak pár új ruhád lesz, meg egyszer mozizol egyet, akkor el lehet veke vegetálni.
2020. okt. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem írt számokat, akkor kifejtem:

Szoba 50+rezsiért csak gettós környéken van, jobb helyen minimum 70, de inkább 80-90 egy db szoba. Az rezsivel együtt 100 ezer.

Kaja ha nem főzöl, hanem rendelsz az minimum 60, de inkább 70 havonta.

Ehhez jönnek még a kötelező dolgaid 50-ért.

Körmös minimum 4000 havonta. Kozmetikus 8000, fodrász szintén 8000 minimum, ha havonta festetsz (nem értem mi másért kéne havonta fodrászhoz járnod).

Akkor még kis szórakozás pluszba, mondjuk havi 2 mozi, +5000. Ja és bkv bérlet 10 ezer.

Na ez alaphangon 260 ezer és akkor még nem jött közbe betegség, ahol a fizud csökken a táppénz miatt, de gyógyszert is kell venned vagy magánorvoshoz menni bármiért. Vagy nyaralás.

Tehát az alap költésed elvinné a teljes fizudat + még kéregethetnél havi 20 ezreket a szüleidtől és egy fillért nem tettél félre/ nem ment tönkre a kávéfőződ stb.

Megéri kipróbálni? Döntsd el te.

Remélem már látod, hogy lejjebb kéna adni az igényekből (havi fodrász) vagy többet kéne keresni...

2020. okt. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 A kérdező kommentje:
Leírtam kétszer: főzök, csak nem minden nap és nem megyek el full kézműves irányba.
2020. okt. 19. 13:50
 35/41 anonim ***** válasza:
100%
Ha főzöl és néha étterem, akkor sem jön ki a kajád 50 alatt. Menj el párszor bevásárolni, aztán meglátod miről beszélek...
2020. okt. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 A kérdező kommentje:
Elhiszem, be szoktam vásárolni egyébként :) Arra írtam, hogy nem minden nap rendelnék ételt. Arra jutottam, hogy fizetésemelést kérek :)
2020. okt. 19. 19:47
 37/41 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, én még rendelt kaja+főzés kombóval is mindig kijöttem olcsón.

Ha étterembe megyek az drága, de általában okkal történik, és nem fix rendszerességű.


Jófalat-tól szoktam rendelni minden munkanap az E (egészséges) kategóriából. Sose mentem heti 5.000 fölé. Ez napi 1.000-et jelent.

22 munkanappal ez 22.000 egy hónapban.

Hétvégén 2 napra való adagot főzök 1.000-ből. Pesszimista vagyok, számoljunk 5 hétvégével, az 5.000. Így állunk 27.000-nél.

Hétvégén a reggelim műzli mindkét nap. Egy doboz kitart egy hónapban, 700-ért. 2 liter tej fogy hozzá, az 400. Így állunk jelenleg 28.100-nál.

A hétköznapi reggelim is mindig ugyanaz, egy kifli egy krémtúróval, az 200. Az 4.400. Így állunk jelenleg 32.500-nál.

A vacsorám változatos, de sosem több, mint 250 ha napra osztom (általában nagyobb főzött adag, beosztva, későbbre lefagyasztva stb.). Az 7.750.


A végeredmény tehát 40.250.


És ebben csak a reggelik ugyanazok, a munkanapi ebédek rendeltek de egészségesek, a hétvégi ebéd és a mindennapi vacsora pedig változatos.


Szóval ki lehet hozni bőven 50.000 alatt egy hónapot.


Sőt, ha mindenféleképpen az 50.000-hez, akarjuk nézni, akkor a maradék 9.750-ből akár elmehetek egyszer az Émile-be, vagy a Bottega di Brontolo-ba és lesz benne egy leves, főétel, desszert, bor;

De belefér akár egy alkalom a Michelin-chillagos Costes Downtown étteremben is egy 3 fogásos üzleti menü;

Illetve belefér akár 2 alkalom is olcsóbb, de neves helyeken, mint például Wang mester éttermei.


Néhányan irreálisan sokat számolnak egy fő étkezésére...

2020. okt. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
20%

Nem tudom honnan jött ki neked 250 egy vacsorára, de még 1 db zsemle és 10 dkg szalámi sem jön ki annyiból...

Kezdjük ott, hogy egy normális szalámi (nem löncshús) 10 dekája is 500 forint. Húsok kilója 1000-1700. Tehát ha 20 dkg húst eszel egy este köret nélkül, már az is eléri a 400 ftot.

Kérdező az előzőnek ne higyjél, mert max a krumplistészta fog kijönni napi 250 forintból, az aztán nagyon egészséges lehet...

Nekem is vannak ismerőseim akik azt mondják, hogy ki lehet hozni havi 30/40ből a kaját aztán hamar kiderült, hogy minden este párizsis zsemlét esznek. Az aztán az élet. Minőségi egészséges kaját lehetetlen kihozni napi 1000 forintból, azt felejtsd el.

2020. okt. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
40%

38-as vacsorára nem kell sokat enni: pl. egy nagyobb alma 5-10 dkg sajttal vagy 3 tojásból főtt tojás, rántotta, stb. bőven kijön 250 ft-ból.


És hogy mi "minőségi" étel, az bizony megérne egy külön misét...

Amikor kiderült, hogy a gyerekem tej-és szójaallergiás, akkor döbbentem rá, hogy mennyi mindenben van szója!!

Bizony bizony, a sonkában is van, pedig az dupla, tripla árú, mint a párizsi.

A másik: sokan hangoztatják, hogy a csirkemell egészséges: ha tudnátok, hogy a csirkéket szójatáppal táplálják és egy vagon antibiotikumot kapnak, hogy ne betegedjenek meg - nem biztos, hogy ugyanez lenne a véleményetek :-)

2020. okt. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 A kérdező kommentje:

Nem tudom olvassa-e ezt még valaki, de kaptam fizetésemelést (meg hozzá plusz munkát is, de mindegy), a havi nettóm 290 ezer lesz. Úgy számolok, hogy


- a szoba rezsivel, internettel 100 ezer

- kondibérlet, telefon, fogamzásgátló 40 ezer

- bérlet 9500

- ruha, cipő, fodrász, ilyesmik: 50 ezer

- szórakozás: 30 ezer

- étel: 50 ezer.


Marad havi 10 ezer forint mozgásterem. Illetve a szüleim azt mondták, hogy ha ki tudom adni a lakrészemet, az a pénz az enyém, azt költeném utazásra.

2020. okt. 29. 14:43
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!