Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nettó 250 ezres fizetésre azt...

Nettó 250 ezres fizetésre azt mondták a szüleim, hogy azzal nem lehet önállósodni Budapesten. Szerintetek igazuk van?

Figyelt kérdés
Boltvezető-helyettes vagyok, szeretnék már otthonról elköltözni, akár egy saját bérelt szobába is. Meg lehet élni nettó 250-ből? Hozzá kell tennem, nincs tapasztalatom a spórolásban, havi 50-et adok most haza kajára, a többi zsebpénz, amiből soka ezért nem szokott maradni. Tudom, hogy ez másképp lenne ha elköltöznék, de olyasmire nem lennék képes, hogy befőttet tegyek el magamnak meg minden nap főzzek, mert nem stílusom. Így megéri nekivágni?

2020. okt. 17. 14:03
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a keresetedhez kell szabni az igényeidet. Semmi baj a te igényeiddel sem, csak rohadtul nem keresel hozzájuk elég pénzt. A szüleid is most élnek jól és "dőzsölnek" 40-50 éves korukra, mire befutottak, de nem szórták a pénzt egész életükben. Pénzügyileg egyszerűen még nevelned kellene saját magadat, mert így nem lesz jó életed, ha így folytatod:

[link]

[link]

[link]


[link]

2020. okt. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
22%
A spórolás a nyomorúság szép neve. Ne hallgass a többiekre, addig kell élned, amíg fiatal vagy!
2020. okt. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Tudom, hogy ez másképp lenne ha elköltöznék"


Először próbáld ki amíg otthon vagy, biztonságosan van fedél a fejed fölött, hogy képes vagy-e változtatni. Legalább fél évig, vagy 1 évig tegyél félre annyit, amennyi lenne a szoba ára. Ha beválik, akkor lehet mocorogni.

2020. okt. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
21%

Budapesten tényleg sovány.


Akkor érdekes BP-re költözni vidékről, ha br 600 körül kapsz.

2020. okt. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
84%
Egyedül költöznél? Párod van?
2020. okt. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
66%

"A spórolás a nyomorúság szép neve. Ne hallgass a többiekre, addig kell élned, amíg fiatal vagy!"


Van középút is... Nem minden fekete vagy fehér.

2020. okt. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
100%

Nem látom be, hogy ebben az élethelyzetben miért előrelépés a szoba bérlés. A szoba azt jelenti, hogy idegenekkel laksz egy lakásban, ahol neked egy saját szoba jut. Ez mennyivel jobb, mint a szülőkkel lakni, akiket legalább ismersz?


Amúgy 250-ből ha szerényen is, de meg lehet élni Budapesten is. Mondjuk az biztos, hogy hamar megszerzed a gyakorlatot spórolásban, de a pazarlás mellőzése később sem lesz károdra.

2020. okt. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
100%
27. Alapvetően egyetértek veled, de miért kell mindig idegenekre gondolni, amikor albérleti szobában lakásról van szó? Nincsenek barátaitok, ismerőseitek, rokonaitok? Én 7 évet éltem albérletben huszonévesen és abból 4-et egy régi, tizenéveskori jó barátommal, akivel egy városba mentünk egyetemre. Egy másik haverom pedig például az öccsével lakik együtt egy albérletben. Szóval előtte érdemes végigkérdezni a rokonokat, barátokat, ismerősöket, hogy van-e valaki aki szintén szeretne albérletbe menni. Nem 100%, de mégis lehetséges.
2020. okt. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:
Nem az előrelépésről van szó. 24 éves vagyok, szeretném megnézni, milyen a szüleim nélkül. Nagyon hálás vagyok és tudom, hogy az országban egy szerencsés kisebbségbe tartozom, de szeretném látni, milyen nélkülük, hogy teljesítek, egyáltalán milyen érzés, hogy nincs az a fix védőháló. Hiába vagyok felnőtt, nekem anyukám még ágyba hozza a habos tejeskávét, tálcán behozza a gyümölcsöket, hiába nem kérem. Nem korlátoznak, de babusgatnak. Egy szem gyerek vagyok, későn is jöttem, az egész világuk kb. körülöttem forog, amikor épp nem dolgoznak (meg akkor is, mert azt mondják mindent azért csinálnak hogy nekem jó legyen). Az összes barátom önállósodott már, csak én élek otthon.
2020. okt. 17. 17:09
 30/41 anonim ***** válasza:
100%
Neked oda minimum 350k kellene
2020. okt. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!