Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek érdemes lehet...

Szerintetek érdemes lehet orvosira mennem még?

Figyelt kérdés

Mostanában lettem 30 éves.

A szüleimmel élek...

Mivel barátnőm még sosem volt, az eddigi megtakarításom nagy részéből építettünk egy kis házat, az 1200 négyzetméteres telek másik végébe.

A telekre amúgy két bejárat van, a nagy ház, az a másik bejáratnál van a telek másikfelén.


Azt tudom, hogy ezzel nem lettem önállóbb, de mégsem vagyok annyira a szüleim nyakán.

Amivel egyébként nem volt probléma, mert jóban vagyunk...


De ez ahogy most van, talán egy nő számára egy fokkal elfogadhatóbb, ha mégis összejönne egyszer egy kapcsolat.


Na mindegy, mert igazából ebben nem reménykedem már.


Szóval diplomás vagyok, irodai munkát végzek, elég keveset keresek.

De nem ez a legnagyobb baj, hanem hogy utálom.


Volt 10 millió forint megtakarításom, melynek a nagyobbik részét én tettem félre, a kisebbiket pedig örököltem.


7 milliót költöttem az építkezésre, mivel a szüleim azt mondták, hogy azért maradjon valamennyi pénzem és besegítettek, amennyivel csak tudtak.


Így van még 3 millió forintom.


Mivel nem tesz boldoggá a mostani munkám, szerintetek érdemes lehet ennyi idősen még belevágnom az orvosiba?


Tudom, hogy elég sokan jelentkeznek egyébként még kb. ennyi idősen is... Ti mit gondoltok erről?


Emelt fizika érettségim van, ami jól is sikerült. Így csak egy tárgyból kéne újra érettségiznem.


Régen is érdekelt az orvosi, nagyon, csak nem volt hozzá elég önbizalmam, meg attól féltem hogy elveszi minden időmet... Akkor még nem gondoltam, hogy nem tudom majd mire fordítani az időm.


A szüleim nem támogatják az ötletet egyébként, de csak azért nem mert, szerintük nagyon sokára leszek csak újra keresőképes, ami igaz is, olyan 37 éves koromra leghamarabb...

Ez zavarja Őket.


Az első 2 évben az egyetemen még el is lennék a megtakarításomból... Csak azt nem tudom, hogy utána mi lenne, mert azt nem biztos hogy elvárnám, hogy a szüleim tartsanak el.

Már mindketten elég idősek, és mostanában mennének nyugdíjba.


Egyébként nem is ellenzik annyira a dolgot, csak inkább nem javasolják.


Ti mit gondoltok?


Van itt olyan, aki esetleg hasonló korban kezdett bele?

Ha igen, megbánta e mára vagy sem?


Előre is köszi!



2020. okt. 19. 00:42
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Szia #20-as: Igazán nem szeretnék offolni, de tudnál mesélni arról, hogy hogy lettél szoftverfejlesztő?


Visszamentél az egyetemre vagy valamilyen képzést/tanfolyamot végeztél el?

Meddig tartott a képzés és mennyire volt könnyű elhelyezkedned vele 30+son? Nem néztek ki a kollégák azért, mert junior voltál de már korban jóval előrébb tartottál?

2020. okt. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
"Tudom, hogy elég sokan jelentkeznek egyébként még kb. ennyi idősen is... Ti mit gondoltok erről?" --> én erről azt gondolom, hogy aki 30 évesen orvosira jelentkezik, az már korábban is az egészségügyben dolgozott (pl mentős, ápoló, egészségügyi adminisztátor vagy hasonló). Szerintem ritka az olyan "véndiák", aki úgy megy orvosira, hogy fogalma sincs az egészségügyről. Ettől függetlenül, ha szeretnéd akkor próbáld meg. Max nem jön be és visszamész dolgozni.
2020. okt. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező, ha jól értem van már egy diplomád és van még 3 millió megtakarításod... honnan lesz még minimum 9? Ugyanis 1 milla orvosin egy szemeszter, van belőle 12 és csak fizetősre mehetsz. Orvosi mellett dolgozni csak a tanulás rovására lehet, ami biztos csúszás, tehát hat évig ráadásul még a szüleidnek kell eltartania.


Orvosként az a véleményem, hogy nagyon ostoba ötlet. Ráadásul nem éri meg, mert ez alapvetően egy sz.r szakma.

2020. okt. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
73%
Hát szerintem meg ne hagyd, hogy lebeszéljenek, hajrá, mindent bele! Én is nagyjából annyi idős vagyok mint te, csak nő, és én is oda készülök. Nekem sem lesz már családom meg gyerekem, nem is akarok már,kiábrándultam a férfiakból végleg. Viszont nagyon szeretnék az emberek egészségén javítani,segíteni nekik, érdekel ez a terület és ezzel a végzettséggel egy biztos jövőm is lenne anyagilag, ami nem mindegy, hiszen nekünk nem lesz a hátunk mögött család, aki eltart minket öregkorunkban. Drukkolok :)
2020. okt. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
71%

Határozottan NEM

Megofig bánni már a felénél hogy belekezdtél mivel nem lesz pénzed.

Az orvosokat se tisztelik. Pszichiáterre azt mkndtak a szemem előtt hogy lusta disznó nem csinal semmit meg hogy hülye is. Senki nem védte meg

Jah és mivel ez is egy munka ezt se fogod szeretni.

Én a helyedben inkább valami vállalkozásba fektetném azt a 3 milliót

2020. okt. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
63%

A válaszaidból úgy érzem te már döntöttél. Ha bevállalod csináld, de akkor azt is viseld, ha mindenki ingyenélőnek fog tartani. Arra is legyen B terved, ha a szülői támogatás megszűnik, sőt, neked kell támogatni őket, esetleg ápolni. Ha komolyan gondolod, kezdj el készülni az emelt érettségire, hány pontod van/lesz, mennyi kellett a eddig a bekerüléshez, illetve kezd el tartalékot halmozni.

Én továbbra se tartom jó ötletnek, de ha ennyire akarod, csináld.

2020. okt. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
46%

miért jön mindenki azzal, hogy drága az orvosi? Rengeteg állami hely van az orvosi képzéseken. Persze tankönyveket, jegyzeteket meg kell venni és az sok pénz, de közel sem 1 milla/félév.


[link]


Szegeden 402 pont volt az ingyenes képzés ponthatára. Egy diák 12 állami félévvel gazdálkodhat.

2020. okt. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
54%
Utolsó, a kérdezőnek már van diplomája, tehát ha csak egy BSc-je is van, már kapásból elhasznált minimum 6 szemesztert. Orvosin nem 12 hanem 14 szemeszterből gazdálkodsz, de így is minimum 4 milliót ki kell csengetnie. HA nem csúszik és orvosin bárki bármikor csúszhat, bármilyen okos és szorgalmas. Én a reumatológia és a biokémia vizsgáimon kívül mindent első vizsga alkalomra teljesítettem, de így is állandóan a csúszástól rettegtem. Nagyon-nagyon könnyű csúszni. Elég kihúzni egy sz.r tételt, megcsúszni egy vizsgával és az egész vizsgaidőszak borul, mint a kártyavár.
2020. okt. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
Azt írta, hogy közszolgálati akármilyen diplomája van, ezért azok nem számítanak bele az ingyenesbe.
2020. okt. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
Szia, mi lett Veled? Elkezdted végül?
2023. ápr. 6. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!