Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire gyakori, hogy az...

Mennyire gyakori, hogy az interjú után semmi visszajelzést nem adnak?

Figyelt kérdés

Miután augusztusban elveszítettem a munkámat, rengeteg helyre beadtam a jelentkezésemet. Az nem lepett meg, hogy a legtöbb helyről semmi visszajelzés nem érkezett, nem is várható el, hogy az összes beérkezett önéletrajzra egyenként visszaválaszoljanak, hogy bocs, nem jutottál tovább (bár ilyenre is volt több példa.)

Viszont két normális, komoly céghez behívtak interjúra. Mindkettő, úgy éreztem, jól sikerült, jó hangulatban telt. Az egyiknél azt mondták, a következő héten mindenképp visszajeleznek, a másik nem mondott határidőt, de ők is profinak tűntek.

Eltelt több mint egy hónap, és semmi. Mindkettő eltűnt. Nem fogok rájuk telefonálni, hiszen ez egyértelmű elutasítás, de azért felmerült bennem, hogy mennyire elterjedt gyakorlat ez? Nem az a szokás komoly helyeken, hogy aki részt vett az interjún, arra legalább egy e-mailt küldenek, hogy sajnáljuk, nem önt választottuk?

A pozíció amúgy irodai asszisztens lett volna mindkét helyen.



2020. okt. 20. 20:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Gyakori.
2020. okt. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon.
2020. okt. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Cegfuggo. Nekem volt, ahonnan nem kaptam semmi visszajelzest, a Google-tol meg pl. felhivtak telefonon, elmondtak, hogy mi volt a gond, mondtak, hogy fel ev mulva probalkozzak ujra es kuldtek anyagot e-mailben felkeszulni.
2020. okt. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Elég gyakori, csak azokat értesítik akit felvettek, kb behívnak 5 embert már az a 4 elutasított email is fárasztó sok helyen :)
2020. okt. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Gyakori. Sokszor az interjú végén közlik, hogy mindenképpen visszaszólnak, akkor is ha nem kellek. Aztán várom azóta is azt a visszajelzést ... :D nem arról van szó, hogy nem esett le, hogy mást választottak. Csak mondjuk ha úgymond a szavát is adja, hogy visszaszól mindenesetben, akkor ne legyen már akkora tróger, hogy mégse. Ilyen helyen sokkal később se dolgoznék, ha esetleg újra lenne lehetőség. Minősíti az egész vezetőséget ez a stílus.
2020. okt. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé. 75-80% tapasztalataim szerint.
2020. okt. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindig válaszoltak, bár nem sok helyre jelentkeztem, meg olyanok, amikre nem túl sokan jelentkeznek
2020. okt. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
11%
Te is adsz minden autóra, ingatlanra reakciót amiért valamikor érdeklődtél a hirdető felé, de már nem aktuális ugye? :)
2020. okt. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
97%
Gyakori. Mindenhol lesza*jak szerencsetlen munkavallalot.
2020. okt. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
48%
Az irodai aszisztens, az pont az a melókategória, ahol pofára keresnek nőket, mert valójában nem is a munkád a lényeg, hanem hogy milyen szagút fingasz, és attól mennyire tudnak begerjedni.
2020. okt. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!