Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire gyakori, hogy az...

Mennyire gyakori, hogy az interjú után semmi visszajelzést nem adnak?

Figyelt kérdés

Miután augusztusban elveszítettem a munkámat, rengeteg helyre beadtam a jelentkezésemet. Az nem lepett meg, hogy a legtöbb helyről semmi visszajelzés nem érkezett, nem is várható el, hogy az összes beérkezett önéletrajzra egyenként visszaválaszoljanak, hogy bocs, nem jutottál tovább (bár ilyenre is volt több példa.)

Viszont két normális, komoly céghez behívtak interjúra. Mindkettő, úgy éreztem, jól sikerült, jó hangulatban telt. Az egyiknél azt mondták, a következő héten mindenképp visszajeleznek, a másik nem mondott határidőt, de ők is profinak tűntek.

Eltelt több mint egy hónap, és semmi. Mindkettő eltűnt. Nem fogok rájuk telefonálni, hiszen ez egyértelmű elutasítás, de azért felmerült bennem, hogy mennyire elterjedt gyakorlat ez? Nem az a szokás komoly helyeken, hogy aki részt vett az interjún, arra legalább egy e-mailt küldenek, hogy sajnáljuk, nem önt választottuk?

A pozíció amúgy irodai asszisztens lett volna mindkét helyen.



2020. okt. 20. 20:28
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Gyakori, a legtöbb cég tuskó színvonal.
2020. okt. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Nem tekintenek embernek, csak egy biorobotnak.
2021. szept. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!