Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem elég sok embernek...

Miért nem elég sok embernek kezdőként a minimálbér?

Figyelt kérdés

Miért akar mindenki egyből fél milliót keresni? Valahonnan el kell indulni aztán majd ha lesz tapasztalat lesz több fizetés is.


Jönnek a céghez a jelentkezők és egyből mindenki nevetséges bérigényeket ad meg 0 tapasztalattal sok még végzettség nélkül is.


2020. okt. 23. 16:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/101 anonim ***** válasza:
92%
Mert minimálbérből nem lehet megélni.
2020. okt. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/101 anonim ***** válasza:
90%

Mert az a minimálmér, amit keresni lehet, nagyjából éhenhalni elegendő. Ha csak az idei árváltozásokat nézed, akkor megértheted, hogy az élelmiszerek 15-30%-os drágulása sok-sok családnak, akik minimálbért vagy minimálbérhez közeli keresetből élnek, gyakorlatilag a létminimum megteremtéséhez elegendő.

Ne a bruttó keresetből indulj ki, hanem abból, hogy mennyi is a nettó.

2020. okt. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/101 A kérdező kommentje:
Semmi tudásra, semmi gyakorlatra még is mit adjak kezdésnek ha nem a minimumot? Majd ha megmutatja, hogy mit tud akkor kap többet.
2020. okt. 23. 16:59
 4/101 anonim ***** válasza:
85%
Az olyan cégekre amik 2020-ban bármilyen munkáért minimálbért akarna fizetni, szerintem kapásból rá kéne engedi a lánctalpas dózert.
2020. okt. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/101 A kérdező kommentje:

#4


Akkor csinálj egy céget és adj fél milliós fizetést mindenkinek. Bírom az ilyeneket akiknek fogalmuk sincs a dolgokról csak vagdalóznak, hogy be kell zárni a céget ahol nem adnak ezt meg azt , stb.. tudod öcsi azt ki is kell termelni. Bezzeg mikor drágítok valami szolgáltatáson akkor egyből rinya van az ügyfélnek.


Nincs gond, fizess 3x annyit és én is többet tudok adno az alkalmazottaknak.

2020. okt. 23. 17:04
 6/101 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem költöztesd el a céged valahova Kenyába vagy Tanzániába. Ott biztos hogy boldogan fognak hozzád menni dolgozni ennyi pénzért.
2020. okt. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/101 anonim ***** válasza:
88%
Amúgy értem én hogy miről szól a fáma, neked jó hogy kitermeled a szaros kis ruppódat és akkor nem kell mások alatt dolgozni, de ez csak addig működik, amíg találsz palimadarat, aki dolgozik neked annyi pénzért amennyiből amúgy éhen hal.
2020. okt. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/101 A kérdező kommentje:

Falun van ez, itt olcsó az élet minimálbérből is simán el lehet lenni.


És nyilván ha valaki nálam van hosszabb ideig meg jól dolgozik akkor többet kap később, most is van ilyen.

2020. okt. 23. 17:12
 9/101 anonim ***** válasza:
81%

"Semmi tudásra, semmi gyakorlatra még is mit adjak kezdésnek ha nem a minimumot? Majd ha megmutatja, hogy mit tud akkor kap többet."


Fordítsuk meg:

Tekintsd a munkaerőt befektetésnek, aki sokszorosan fogja neked kitermelni a belefektetett pénzt, ez így már nem tetszik, ugye? :D

2020. okt. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/101 anonim ***** válasza:
81%

"Falun van ez, itt olcsó az élet minimálbérből is simán el lehet lenni"


Te meg fogadok tehénsz@ros lábbal taposod az audidat, ugye? :D

2020. okt. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!