Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sokaknak nem rossz az hogy...

Sokaknak nem rossz az hogy egyik hónapról a másikra él?

Figyelt kérdés
Vannak olyan munkatársaim akiknek hónap végére semmi nem marad, és nincs spórolt pénzük. Most nem az olyanokra gondolok akik albérletben laknak, és nem tudnak mellette félretenni. De sok olyan van aki elszórja a pénzt, cigire stb. És ha van egy nagyobb kiadása akkor nincs rá. Pedig tudna spórolni ha akarna. 30-40 évesekre gondolok. Nem rossz ez nekik? Bármi történhet és jó ha van egy pár hónapra elegedő pénz.
2020. okt. 23. 22:17
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Kérdezd meg tőlük.

Akkor írd már le a másik oldalt is léci.

2020. okt. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Sok ilyen van, nem gondolkodnak előre, az ő dolguk. Én mondjuk spórólos vagyok, van is tartalékom bőven. Lakásra gyűjtenék, de amilyen árak vannak, lehet ebből már inkább nyugdíj kiegészítés lesz. :D
2020. okt. 24. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
De, sokaknak rossz.
2020. okt. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%

Nyilván nem jó nekik. De bizonyos fizetési szint alatt nem lehet kijönni. Ráadásul akinek nem volt soha pénze, az nem is tanult meg bánni vele.


Én pl csak így tudok élni, hogy hónap végére nem marad pénzem, pedig elég jól keresek (600+). Ezért én azt csinálom, hogy már a hó elején automatikus utalással elrendezek egy adott összeget megtakarításnak, aztán a maradékból élek. És direkt olyan megtakarítási formákat választok, amihez nem vagy csak nehezen tudok hozzáférni, gyerekeknek pl babakötény, nekünk Fundamenta, stb és emellett van valamennyi likvid vésztartalék persze. Ennyi pénzből már lehet így gazdálkodni, de 150 nettóból ugyanez nem megy.

2020. okt. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

De, elég szar. Csak sajnos tudod miután befizettem a számlákat, nem marad semmi, hogy félre tegyem. Főleg, ha még enni is szeretnék a hónap végéig valamit. Lehet itt pampogni, hogy akkor munkát kell váltani, meg képezni magad. Igen az éppen folyamatban, csak sajnos ebben az országban nem akar az a fizetés olyan gyorsan nőni, mint ahogyan azt sokan hiszik.

Diplomásként írom ezt...

Nem mellesleg az albérlet árakat is a külföldiek pénztárcájához szabják, te meg rohadj meg a saját országodban kb. Szégyen, hogy jobban megéri kimenni budit sikálni valahova külföldre, mert még az is jobb megélhetést biztosít, mintha itthon tanult emberként próbálsz boldogulni.

2020. okt. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

" Lehet itt pampogni, hogy akkor munkát kell váltani, meg képezni magad."


Pedig ez a megoldás, mondom ezt úgy, hogy 40 felett érettségiztem le, ezáltal lett jobban fizető munkám és amennyivel többet kerestem, azt tudásba fektettem, szakmát tanultam. Ja, és másodmagammal albérletezek, de mégis meg tudtam oldani. Ja, hogy idő és pénz? Kerítettem rá mindkettőből, csak akarni kellett.

2020. okt. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!