Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Orovosok, ti hogy fizettétek...

Orovosok, ti hogy fizettétek az egyetemet?

Figyelt kérdés
Orvosira szeretnék menni, de ha jól néztem több mint egy millió forint:/ nem tudom az fél évre vagy egy teljes évre vonatkozik e, de ennyi pénzem nincs és kétlem hogy valaha is lesz. Még középsulis vagyok, de nektek hogy volt rá pénzetek?

2020. okt. 24. 12:33
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Külföldinek nincs is más opciója csak a fizetős, de nekik ezek nevetséges összegek.
2020. okt. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
70%

(#16-os vagyok.)


#17: Azzal a mondatommal egyedül arra próbáltalak volna rávezetni, hogy az egyéb tudományok mint például az egyes mérnöki szakok is legalább jelenthetnek akkor kihívást, és adhatnak az ember számára annyi tudást - mint aki az orvosin végez. Csak más tudományokban természetesen, de hidd el ott is van lehetőség (és kell is) legalább akkora tudásra - és készségekre szert tenni, mint egy orvosi szak elvégzése során.


"Ismertél egy olyan embert aki könnyen élvégezte? Wow. Ez rólad semmit nem mondd el, de ezek szerint ő arra a pályára való. Reméljük jól bánik az emberekkel is.":


Épp hogy nem arra a pályára való, mert nem jelentett neki kihívást személyes elmondása alapján. Pedig alkalmas lett volna rá, mivel igen, jól bánik az emberekkel. Aki orvosi pályára megy, annak inkább elhívatottságra van szüksége, mint emberfeletti képességekre. Persze itt is vannak kivételek, tehát lehet valakinek emberfeletti képessége és közben tanulhat az orvosin...de lássuk be, a történelemben sem minden zseni az orvosin tanult. :) Csak hogy pár talán leghíresebbet megemlítsem: Albert Einstein, Isaac Newton, Galileo Galilei, Nikola Tesla, vagy akár Stephen Hawking. Mérnökök, fizikusok, matematikusok.


#18: Elárulnád, hogy melyik az az egyik legnehezebb szak? Bocsánat, de ez a kijelentésed egy kicsit nevetségesen hangzik. Egy orvosnak ugyanúgy lehet rendkívül nehéz egy mérnöki szak elvégzése, vagy fordítva. De tudok példálózni, ahogy azt meg is tettem korábban. Az általam ismert személy aki végzett az orvosin egyáltalán nem h*ülye - mint ahogy te feltételezed, illetve a rendszert sem játszotta ki..csupán tanult, ment neki, de nem talált különösebb kihívást benne ezért döntött úgy, hogy nem szeretne ezzel foglalkozni az élete hátralévő részében.



Senki nem mondta, hogy nem nehéz az orvosi, nem tudom miért szükséges egyből negatívan reagálni, lehurrogni a másikat. Csupán arra próbáltam rávilágítani, hogy aki orvosin végez az attól még egyáltalán nem rendelkezik emberfeletti képességekkel, mint ahogy látom itt egyes emberek próbálják ezt hangsúlyozni. Rengeteg egyéb más tudomány van ezen kívül is. Sajnos hogy Magyarországon korlátozottak a lehetőségek, tehát elég ha csak a közelebbi nyugati országok különböző képzés listáival összehasonlítjuk az itthoni választékot, látni hogy hatalmas a különbség...és ez még csak a közeli nyugat, távolabbról nem is beszélve... Többet erről nem szeretnék vitát nyitni, viszont azt még hozzá szeretném tenni, hogy aki csupán azért megy orvosnak mert vágyakozik rá hogy az őt emiatt felsőbbrendűnek és emberfeletti képességekkel rendelkező egyénnek lássák - az régen rossz. Ehhez a szakmához kellő elhívatottság kell, alázat.

2020. okt. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
80%
#22 Eddigi degradáló, egyszerű hozzászólásaid inkább provokatívak voltak. Nekem is elég ellenszenvesnek tűntél. Legutóbbi kommented viszont összedett, érthető, egyet is értek veled. 👍🏻
2020. okt. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

#22 ez már egy normálisabban megfogalmazott vélemény volt. De előtte elég provokatívan és degradálóan írtál az orvosiról, nem tudom mit vártál, hogy majd nem hurrogunk le?


"Még rengeteg olyan terület van, ami ha nem legalább annyi...de még több készséget is igényel mint az hogy orvosnak tanul valaki" plusz az "orvosin kvázi csak magolni kell" részletet is el lehet felejteni.


"Épp hogy nem arra a pályára való, mert nem jelentett neki kihívást személyes elmondása alapján. Pedig alkalmas lett volna rá, mivel igen, jól bánik az emberekkel. Aki orvosi pályára megy, annak inkább elhívatottságra van szüksége, mint emberfeletti képességekre."

Na most akkor döntsd el, nem arra a pályára való, vagy alkalmas rá? Ha jól bánik az emberekkel miért ne lehetne orvos? Azért nem lett orvos, mert nem ezt szerette volna csinálni, nem azért mert nem volt neki kihívás elvégezni. Senki nem állította hogy emberfeletti képesség kell hozzá, csak hogy nehéz. Ahogy a mérnöki is nehéz, meg a jog is nehéz, csak máshogy.


Komolyan ha mégegyszer leírod, hogy elhivatottság meg alázat, én megeszem a kalapomat 😀 nem alázatból mész át anatómia szigorlaton, nem elhivatottságból rakod össze 7 félévnyi belgyógyászat anyagát a fejedben, hogy aztán gyakorlatban alkalmazhasd. Komplex tudomány, és csak akkor tudod jól csinálni, ha értelmes vagy. Nem "emberfeletti", hanem értelmes. Mint egy matematikus, fizikus, nemtudommi, csak máshogy. Igen, kell hivatástudat, meg alázat, meg némi empátia stb. de ha ezek megvannak, eszed viszont nincs, hogy elvégezd, akkor megette a fene.

2020. okt. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
19%
22-es, köszi, nincs kedvem reagálni az ömlengésedre, mert semmi közöd hozzá, melyik a nehéz szak, teljesen irreveláns információ a te szenpontodból, csak azért akarod tudni, hogy elkezdhesd azt is fikázni. Bocs,de én erre az óvodás okfejtésre nem vagyok kíváncsi
2020. okt. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!