Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet Magyarországon,...

Hogyan lehet Magyarországon, Pest megyében normális munkát találni?

Figyelt kérdés

Csak úgy, ismeretségek, nyalások, rokonok stb nélkül. Végignéztem azokat a munkákat, amik meg vannak hirdetve, és 100-ból 99 éhbért kínál, elvárja az összes pozitív tulajdonságot, stressztűrést, kreativitást, stb. Legalább 4-5 munkakört kell betölteni egyszerre azért az éhbérért, amit kínálnak.

Mégis mindenki csillogó, új autókkal jár.

Emberek, hogyan csináljátok? Adócsalással? Ismeretségi körrel?



2020. okt. 24. 20:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Mint mi? Mihez értesz?
2020. okt. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
Például eleve el sem olvasok olyan álláshirdetéseket, ahol megadják a fizetést. Én tárgyalni szoktam.
2020. okt. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
49%
Balu már qmegint???
2020. okt. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Pont, hogy Pest megyébe lehet "normális" állást találni. Nyalni a felsőbb pozíciókért kell, de inkább itt lehet jó állást találni (na nem egy natúr érettségivel és itt kifújt), mint mondjuk egy Békés megyébe, ahol aztán tényleg meg a mutyizás.
2020. okt. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez a magyar csoda.Nem csak te nem érted ezt, néha mesélek a németeknek az otthoni pénzügyi valóságról és ők sem nagyon tudják elképzelni, hogy hogyan nem halt éhen még a fél ország ilyen fizetésekből.Amit én láttam korábban otthon, hogy rengeteg túlórával, maszek melókkal növelik a bevételt a magyarok,örökölnek valamit, abból van egy új autó vagy akármi. Az értelmesebbje az elmúlt 10 évben jól keresett a tőzsdén, aki meglovagolta az ingatlanárrobbanást az szintén tízmilliókat kaszált. Sok családból az apa külföldön dolgozik, ott elvan egy legalja munkásszállón, csak sörre meg Lidlis felvágottra költ, 1500-2000 eurót meg hazautal, abból él a család.Vállalkozóként otthon is lehet nagyon jól boldogulni ha valaki jó a szakmájában,meg vannak azért jól fizető alkalmazotti állások is nyilván a megfelelő végzettséggel és tapasztalattal.Földbirtokosok a földalapú támogatásokon híznak szépen,a politikusok az uniós pénzeket csapolják, jut ott lóvé sokaknak, de nyilván csórónak is lenni kell valakiknek,így kerek a világ.
2020. okt. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Előadóművész vagyok és tanár, havi 150000-t fizet nekem az állam.

Gondolom hallottatok már a pályaelhagyó pedagógusokról, lehet, hogy egyszer én is az lennék.

Általában azt szokták mondani az emberek, hogy ennyi pénzért ők fel sem kelnének az ágyból. Mikor kérdeztem, mégis mit dolgoznak, vigyorogtak, vonogatták a vállukat, egy mondott konkrétumot: markológépes.

Csak nem merek ugrani, mert látom, hogy máshol esetleg többet kapok 10-15000 ft-tal, de közben kidolgoztatják a belemet és ugróköteleznek vele.

Balut a dzsungel könyvéből ismerem, nem tudom miről beszélsz, 3#.

Őszintén kíváncsi vagyok, mások hogy a jó fenébe csinálják.

2020. okt. 24. 22:04
 7/18 anonim ***** válasza:
45%
El kell menni építkezésre segedmunkasnak
2020. okt. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Előadóművész (Ha szabad kérdeznem akkor milyen művész vagy?) és tanár. Ezekkel a kompetenciákkal nehezen fogsz 400 nettós állást találni.


Ne haragudj de normálisan fizető álláshoz piacképes végzettség és tapasztalat kell, és nem protekció.

2020. okt. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Mert te egy pedagógus vagy. Pedagógus sehol nem kap nettó 400-at, nemcsak Pest megyében, talán egy iskolaigazgató az illető.


Az előadóművész meg... ha nincs neved, akkor se fogsz ennyit kapni. Ott nagy az olló a kis félamatőr lokális hős ("semmi" pénzért dolgozik) és a nagy ismert művész (havi milliók) között. És ennyiből te inkább az előbbi vagy, semmint egy ismert zenész, színész, akármi.

2020. okt. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Az a gond, hogy a pedagógusoknak úgy általában fogalmuk sincsen a nagybetűs életről, a kérdésed alapján ez rólad is elmondható.Mégis mit vársz ezzel az állással??Örüljél, hogy ennyit adnak. Amúgy kaphatnál több fizetést pedagógusként is, osztályfőnöki pótlék, ped2, egyetemi diploma, de az ugye pluszmunkával járna, azt meg sokan nem szeretik azok közül akik megszokták a fa$zverést egész évben.Az van, hogy ki kellene próbálnod magadat más munkakörökben, hogy tapasztalatot szerezz az életről. Milyen is a négyórai kelés, az állandó túlórázás, a kőkemény teljesítménymérés, a munkahelyi ki az erősebb harcok,a hétvégi munkavégzés,az, hogy nincs téli, tavaszi, nyári szünet, csak a meló.Vágyhatsz te az 5-600 000-es fizetésemre, de ennek ez az ára.Te is összeszedheted magadat,lehet saját kecód, kocsid, senki nem kényszerít a tanári pályára, képezheted magadat, kimehetsz külföldre, vagy szétdolgozhatod magadat otthon,vállalsz mellékállást,mondjuk takarítasz.A legtöbb embernek meg kell ba$zódni ahhoz,ha valamit akar az életben, ez a való világ.
2020. okt. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!