Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért akar mindenki irodában...

Miért akar mindenki irodában dolgozni, annyi más munka létezik?

Figyelt kérdés

2020. okt. 25. 12:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Mert kényelmes, praktikus.


Az egyetlen bajom vele az, hogy a fit állapothoz szükséges mozgásmennyiséget így máshonnan kell pótolni és ez plusz időt igényel. Ha a munkám során eleget lennének igénybe véve az izmaim, akkor arra kevesebb energiát kellene fektetni. Bár az is igaz, hogy ritka az olyan munka, amelyik éppen ideális testmozgást hoz: gyakran csak egy testrész izomcsoportját mozgatja meg, azt pedig túlzottan.

2020. okt. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
98%

9-kor kezdek dolgozni, 8:52-re van állítva az ébresztőm. 17:00-kor pontban abbahagyom. Közben elintézek mosást, mosogatást, kiugrom bankba, postára, ha szükséges, a bevásárlást is nyugodtan intézhetem munkaidőben, senkit nem zavar. Ha nincs munka épp, akkor nem kell úgy csinálnom, mintha dolgoznék, a főnökömnek is tök oké, ha Netflixezek. Dolgozhatok telente (nyilván nem ebben az évben) trópusi országokból. Van évi 40 nap szabim, mert nem a magyar szabályozás alapján kapom a napokat. Soha nem kell ingáznom.


Ezt milyen nem irodai munka tudja a magyar átlagbér háromszorosáért?

2020. okt. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom az adózás és az élelmiszer is a magyar átlag 3 szorosra. Inkább keressek itthon keveset minthogy vendegmunkas legyek.. Nincs az a pénz
2020. okt. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

4# 9-17, ez kemény a számomra. Elmegy a napom. Most irodában dolgozok, vagyis HO-ban, de várom a végét, mert ez nekem hosszú távon nem a legjobb. Ülök egész nap, figyelem a monitort, igaz, van melón kívüli munkám, de hát csak egyhelyben vagyok itthon, lennék az irodában. Érzem a nyakamat, a vállamat, hogy elfelejtem mozgatni.

Előtte a kereskedelemben dolgoztam, ott boldog voltam, futkároztam egész nap, fitt voltam, most meg... (azért jöttem el, mert végeztem az egyetemmel és nem kereskedelmet tanultam). De vágyok vissza vagy legalábbis vmi mozgalmas helyre. Vhogy kihúzom a vírus végéig, aztán remélem tovább állok az irodából.

Szerintem aki irodában szeret dolgozni, a kényelmet szereti benne, hogy mindennap uaz a munka, uaz a hely, a kiszámíthatóságot szereti. Igen, a fűtést és a légkondit. De ez nem baj, nem elkényelmesedett személy ő, erre a munkára is szükség van. Irodában dolgozni azért is jó, mert más az ebédidő, van/lehet cigiszünet, kávészünet, traccsszünet, a kolléganőkkel lehet névnapozni, születésnapot úgysem tartanak, van egy csomó kolléga. Nyilván megvan a hátránya, amennyiben egy irodában többen vannak, 4-5, nem 25-30, szóval ott be kell(ene) illeszkedni, különben poklot csinálnak a kolléganők annak az egyszem kilógó kolléganőnek. Nem tapasztalat, csak hallottam jópár sztorit.

2020. okt. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
@13 Természetesen mindezt teljesen távmunkában, egyéni vállalkozóként, szóval budapesti árakon élek. Londonban nem lennék ezzel vidám.
2020. okt. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
64%
Érdekes én cseppet se vágyom iridai munkára vállalkozóként. Lehet velem van a baj
2020. okt. 26. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!