Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Létezik olyan, hogy ha az...

Létezik olyan, hogy ha az emberek egy alapvetően jóindulatú emberrel rosszindalúak akkor ez az ember átalakúl és mindenkivel rosszindúlatú emberré válik?

Figyelt kérdés
2020. okt. 22. 21:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkivel talán nem, csak azokkal, akik rosszindulatúak vele, meg távolságtartóbb lesz azokkal, akik ezekre emlékeztetik.
2020. okt. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

1


Úgy értem, hogy elromlik a karaktere. Rosszindúlatúvá válik a személyisége.


Az elején önvédelemből, aztán meg teljesen beépül ez a személyiségébe és alapból ilyen lesz, mert arra gondol, hogy úgysincs olyan ember aki nem érdemelné meg az a viszonyulásmódot.

2020. okt. 22. 21:18
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Velem alapvetően ez történt. Nem lettem rosszindulatú, inkább távolságtartó, ahogy az 1es is írja. Elutasítóbb is lettem, és egyre inkább hidegen hagy az emberek véleménye rólam.
2020. okt. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%
HULK
2020. okt. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Regen en is joarc voltam, ma mar jobb ha elkerulnek az emberek.
2020. okt. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%
Igen. Az érzelmek terjednek. Az igazi bölcs az, aki minden rossz ellenére tud jól reagálni, s nem alakul át primitív, ítélkező emberré. Az az igazán erős.
2020. okt. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
6os. Ez nagyon jól hangzik, igazi keleti bölcsesség. A valóságban azért nem sokan reagálnak így, akik folyton kapják az ívet...
2020. okt. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%

önvédelmi reflexből megtörténhet.

aztán ha a jóindulatú kerekedik felül a játszmában,ő lesz a dominánsabb,akkor dönthet úgy,hogy nem alkalmazkodik a rosszindulathoz,hanem új alapokra helyezi a játszmát és a saját jóindulatát dominálja rá a másikra és egyértelművé teszi,hogy ezt várja el fordítva is,különben megbánja a másik.

magyarul egyértelművé teszi,hogy ő az erősebb-lelkileg,testileg,pozícióban,dumában-ezért az ő játszmája fog érvényesülni így vagy úgy és ő kényszeríti alkalmazkodásra a másik felet.


de a trójában fogalmazta meg ezt a fajta játszmát akhilleusz

-oroszlán az emberrel nem egyezkedik.-

így senki sem kényszerítheti rám a negatív játszmáját tartósan és az esélye is kevés ahhoz,hogy ha meg is próbálja kizökkentsen és célt érjen vele.

így végeredményben az adott személy karakter erejétől függ,hogy létrejön e a kérdésben foglalt állítás,vagy pedig nincs rá hatással az ilyesmi,legfeljebb pillanatnyi kellemetlenség mint mondjuk egy légy.

2020. okt. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
36%
Megkergesedik az ember. Morcos ven hulye lesz egyszer. Es nincs ebben kivetel … te is … en is.
2020. okt. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

8


Igen, csak a jóindulatúak hátránnyal indulnak az élet játszmájában annál a nagyon egyszerű oknál fogva, hogy sokkal nehezebb úgy játszani, ahogy ők játszanak és az esély is kisebb a győzelemre.


Ezért is én elég ritkán látok olyat, hogy jóindulatúak jönnek ki végső győztesként, talán ideig-óráig győzhetnek, részsikereket érhetnek el, de rosszindulatúak úgyis szövetkeznek ellene és erővel legyűrik őt. Napjainkban szerintem így megy, ezért a jóindulatúak egyedüli érvényesülési területe az egyház, ahol nem kell rosszindulatúakkal harcokat vívjanak.

2020. okt. 22. 22:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!