Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyha szociális fóbiával...

Hogyha szociális fóbiával jelentkezik valaki "ügyfélkapcsolati munkatársnak", akkor lehetséges az, hogy a telefonos ügyintézést figyelmen kívül hagyatják neki?

Figyelt kérdés
Úgy szól a leírás, hogy "Az ügyfélszolgálatra beérkező chat-ek, telefonhívások és e-mailek udvarias, gyors és pontos megválaszolása". A chattel és az emailekkel nem lenne probléma, csak a telefonhívásokkal, ha írnom kell össze tudom szedni magam, ha viszont beszélni, elkezdek dadogni, nehezen tudok gondolkodni, kiver a víz és az ájulás kerülget. Hogyha jelentkeznék a munkára és megemlíteném a jelentkezésben, hogy nekem ez jelen van, és örülnék ha a telefonos ügyintézéstől eltekinthetnénk, mekkora rá az esély, hogy beleegyeznek? Van home office lehetőség, csak ezért gondolkodtam ezen a munkán.
2020. okt. 26. 18:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Szociális fóbiával akarsz olyan munkát, ahol emberekkel kell foglalkoznod? Ugye te is érzed, hogy ez nagyon nem stimmel. Hasonlatképpen olyan lennél, mint a tériszonyos hegyikecske. Hamar véget érne a karriered.
2020. okt. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%

Nem.

Nem is értem hogy gondolod hogy ügyfélkapcsolati munkatársként a kitünő kommunikáció nem alap elvárás?

2020. okt. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
29%
Volt ilyen ismerősöm aki hibátlanul elláta a kapcsolatot de mikor kiderült hogy bordeles akkor kirúgták úgy hogy csend.
2020. okt. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
95%
Nyugi, már az interjún elvérzel... Gondolod, hogy nem lesz felvételi elbeszélgetés, akár szituációs játékkal is?
2020. okt. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%
Itt az esély, hogy legyőzd magad. Minden önfejlesztő könyv erről szól, hogy átlépj a saját árnyékodon, jobb legyél.
2020. okt. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

"Itt az esély, hogy legyőzd magad. Minden önfejlesztő könyv erről szól, hogy átlépj a saját árnyékodon, jobb legyél."


Így gondolom én is. Próbáld meg kérdező. Kicsit szar lesz egy darabig, de hátha segít közép-hosszabb távon túllendülni mindez az állapotodon. Ha nem, még mindig kiléphetsz, és kereshetsz valami másfajta melót. Egy interjút meg simán ki lehet kamuzni sikeresre, nem Sigmund Freud fog veled szemben ülni, hogy kiolvassa egy nyelvbotlásból az addigi élettörténetedet.

2020. okt. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
75%
Az ügyfeles a cég utolsó csicskája, a garantált bérminimumért foglalkoztatott, lenézett senki. Ebben a pozícióban szó sincs egyedi bánásmódról, mert ugyanennyi pénzért kapnak mást, aki telefonálni is tud.
2020. okt. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

#1 #2

"Mint az elnevezés is utal rá, a szorongás szociális térben, mások társaságában, mások figyelmének – vélt vagy valós – kereszttüzében jelentkezik." ... "A helyzet, melyben átélhetők a tünetek, sokféle lehet. Van, aki számára a vásárlás – az eladóval történő kapcsolatfelvétel– okoz jelentős zavart. Mások étkezés során érzik úgy, hogy a figyelem rájuk irányul. A szorongás következtében kezük remegni kezd, a leves kilötyög a kanálból, kezük szinte megbénul a feszültségtől. Sokan emiatt kerülik a nyilvános étkezéseket, éttermeket, munkahelyi étkezdéket. Megint mások számára az írás válik nehezen végrehajtható feladattá, mihelyt úgy érzik, ezt mások figyelme kíséri. Tipikusan ilyen nehéz helyzet pl. egy szerződés aláírása." ... "Legtöbbször a nyilvános beszédtől és a közös étkezéstől való iszony formájában jelentkezik."

Mint írtam, az írással mint cset, email nincsen problémám, a telefonos kapcsolattal lenne csak, és van home office lehetőség is, ergo, nem kellene "szociális térbe" lépnem, csak online kellene jelen lennem.


...


"Nem is értem hogy gondolod hogy ügyfélkapcsolati munkatársként a kitünő kommunikáció nem alap elvárás?"

És online nem lehet kitűnően kommunikálni? Hogyha te egy díjnyertes krimi író vagy, van már legalább 10 sikeres könyved, de nem tudsz úgy írni, gondolkodni, ha mások a nyakadba lihegve lesik mit csinálsz, akkor már nem vagy díjnyertes krimi író? Hm...


#3 ha hibátlanul ellátta de kirúgták amikor kiderült hogy nincs rendben, akkor ott nem vele volt probléma hanem a munkáltatóval.


#4 És ha lesz? Hogyha van valami fóbiám, nem próbálhatok meg tenni ellene egy cseppet sem, nem küzdhetek ellene? Ha a vakbelemmel lenne probléma, arra is azt írnád, hogy "Nyugi, már a 112 tárcsázásakor belehalnál"? Annyi k.va empátia van ebben az országban mint búvárruha a sivatagban. Szánalmas némelyik, ezért is undorodom a fajtádtól... Utolsó megsavanyodott dögök akik abból táplálkoznak, hogy másokat teljes mértékben lehúzzanak, mert a saját életük nem elég kielégítő számukra. Na de ez más téma...


#5 köszi a támogatást, adok neki egy próbát, már csak azért is hogy az előző gyökérnek megmutassam, hogy igen is meg lehet csinálni.


#6 köszi a választ. Mindenbe bele lehet jönni, ráadásul mint írtam is, nem kellene közvetlen közelben, szemtől szemben beszélnem emberekkel, csak csetelni, emailezni, a telefonra pedig rá fogok kérdezni a problémámra való tekintettel.


#7 bruttó 300-450 közötti a fizetés, nem is tudtam, hogy ennyi ma a bérminimum és lenézett senkiknek ennyit adnak. Érdekes szempont.

2020. okt. 26. 19:03
 9/16 A kérdező kommentje:

Ja, ezt lefelejtettem:

#1 "Hasonlatképpen olyan lennél, mint a tériszonyos hegyikecske. Hamar véget érne a karriered."

Persze! Hiszen 'cseten, emailen, telefonon' tökéletesen fenn áll az a helyzet, hogy szemtől szemben kell beszélni az ügyfelekkel! A home office lehetőség, amifelett elsiklik ugyebár az értelem meg olyan, mintha egy kamerát tennének a kékes tetejére és egy tériszonyost ültetnének le a gép elé, hogy nézze a kamera felvételét?

2020. okt. 26. 19:07
 10/16 anonim ***** válasza:
94%
Egyszerűen nem értem sokszor a kérdezőket. Mit vársz, milyen választ írjunk? Ha biztos vagy a dolgodban, vágj bele és próbáld meg ismeretlenek megkérdezése nélkül. Ha viszont kérdezel, abban benne van, hogy nem biztos, hogy neked szimpatikus válaszok érkeznek. Igazából senkitől nem kaptál negatív kommentet, egyszerűen azt te is beláthatod, hogy nem felelsz meg az álláshoz kívánt követelményeknek. Az a baj, hogy ezt egy munkáltató ilyen formában nem fogja tolerálni, inkább felvesz egy olyan jelentkezőt, akinek nem gond a telefonálás se. Jó hír lehet ugyanakkor, hogy rengeteg más egyéb munka is végezhető HO-ból, még az is, ami eddig valamiért nem. Meg hát "ismertem" (csak emailen értekeztünk) szociofób webfejlesztőt is, a távoktatás is reneszánszát éli, érdemes lehet képezni magad.
2020. okt. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!