Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen könnyű most a jelenlegi...

Milyen könnyű most a jelenlegi helyzetben munkát találni?

Figyelt kérdés
Régiót is írjatok!
2020. okt. 29. 18:06
 1/7 anonim ***** válasza:
23%
Nagyon
2020. okt. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Most biztosan mindenhol nehéz. Kivéve talán az építőipart és a kereskedelmet.


[link]

2020. okt. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy vettem észre, hogy még mérnöki pályán is jóval nehezebb, mint 2-5 éve. 2018 év végén kettőször váltottam munkahelyet. Az első váltásom nem jött be, gyorsan ott hagytam próbaidő alatt. Nem egészen 2 hét alatt találtam megfelelő munkát. Előtte 2016-ban váltottam hasonló módon kettőször, akkor is 1-1,5 hét alatt sikerült másikat találni. Most augusztus óta próbálok mást keresni, a nyitott pozíciók száma hasonló, de már fele annyi helyre sem hívnak be mint 2 meg 4 éve. Ahonnan fel is keresnek, legtöbb esetben a bérigény miatt már a telefonos beszélgetésen vagy az 1. személyes találkozó után abbamarad a sztori, mindig oda lyukadunk ki hogy az általam megadott bér intervallum alját x-y juttatással, bónusszal, prémiummal talán eléri a leendő jövedelem. Pedig utóbbi hetekben már a jelenlegi béremet adom meg az intervallum aljának, de előtte se mondtam többet 30-50 eft-nál.

Voltam olyan villamosmérnöki interjún, ahol 8-10 év szakmai tapasztalatot kértek, és az alap bruttó bér 350 eft volt. Fix bónusszal érte el a nettó 380-at a fizetés. Nem akartam elhinni. A másik helyen pedig telefonos egyeztetésen azt mondták az általam megadott bruttó bérsáv belefér a keretbe. Majd mikor bementem közölték hogy az sok, mondom oké picit alkudhatunk. Megkérdezte az ügyvezető hogy most mennyit keresek (itt nálam már vége volt a sztorinak), és buttó 100-al alá lőtt, hogy az a max. keret.

Vicc a munkaerő piac, inkább nem mozgolódok.

2020. okt. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
14%
Én gyárban vagyok gépkezelő, nettó 450-500 ezer körül keresek. Többet, mint sok mérnök.
2020. okt. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%
siralmas
2020. okt. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten lakom. Március óta nincs munkám. Vendéglátásban dolgoztam. Jelenleg átképzem magam, ennyit tudok csinálni, sorra zárnak a nyugati országok is, így külföldön sincs lehetőségem. Ez van.
2020. nov. 1. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

3-as, legalább tudod, hogy sokat kértél. Én eddig nem sok helyen voltam, ahol elkezdtek volna alkudozni velem. Felírták mennyit kérek, aztán faarccal elköszöntünk egymástól. Soha nem tudtam meg, hogy azért nem vettek fel, mert sokat kértem, vagy valami más miatt.

A kérdésre válaszolva, most egyre nehezebb lesz. A vírus-helyzet miatt mindenhol csökken a kereslet, nagyon sok nemzetközi cég leépítéseket tervez, de legalábbis létszámstopot vezet be. Aki most elveszíti a munkahelyét, nem lesz neki könnyű találni, és biztosan kevesebbért, mint az előző helyén.

Persze hiányszakmák mindig is vannak, voltak, lesznek.

2020. nov. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!