Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki két idegennyelvet tud (IT...

Aki két idegennyelvet tud (IT Support level 1/2), az hogyhogy nem inkább külföldön dolgozik hanem egy hazai multinál?

Figyelt kérdés

Erről a videóról jutott eszembe: [link]

Ugye rengeteg helyre keresnek SSC, support emberkét aki 2 idegennyelvet tud. Szóval a kérdésem: milyen szintű nyelvtudás kell ezen pozíciókhoz?

Ha min. C1, akkor az ilyen emberek miért akkora marhák, hogy itthon dolgoznak és nem pedig Ausztriában/Németországban/Angliában?



2020. nov. 7. 20:07
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
75%
Odamész oszt' megkérdezed.
2020. nov. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%

SSC nem földrajzi helyhez kötött. Így nem kell ahhoz külföldön dolgozniuk, hogy esetleg nemzetközi cégnek dolgozzanak, de a nemzektözi cégnek itthon leányvállalatot kell működtetnie hozzá, ha alkalmazza őket.


Olyan partnert kéne inkább keresni, aki nem rendelkezik hazai leányvállalattal és kinti fizetésért dolgozol itthonról, de nem vállalkozóként, hanem kinti alkalmazotti bejelentéssel.

2020. nov. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
87%
Mert nem a megkereshető pénz a számára a világon az elsődleges és az egyetlen dolog.
2020. nov. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
86%

Én ismerek olyan informatikust, aki azt mondja, ő itthon nyugati bért kap, de az itteni árakkal szembesül, amiből jobban jön ki, mintha külföldön élne.


Ok lehet ezen kívül, hogy idős rokonokat nem akarják itthagyni. Az én szüleim azt mondták, hogy amíg a nagyszülők közül él valaki, addig biztosan maradni szeretnének.

2020. nov. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
17%

Nyugaton az árak is nyugatiak.

Az ottani pénz csak úgy jó ha Magyarországon költik el

2020. nov. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:
#5: Leszámítva a társadalmi mentalitást, szociális érzékenységet, munkatörvénykönyvet, jogbiztonságot, szociális hálót, fényévre lévő egészségügyi rendszert... igen biztosan jó Magyarországon is.
2020. nov. 7. 20:41
 7/41 anonim ***** válasza:
75%
Ha Annex 1-el végzed a munkát itthonról, akkor nem a hazai járulékot fizeted nem is arra leszel jogosult, plusz szociális juttatások során sem feltétlen csak az itthonit kapod.
2020. nov. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
14%

Melyik hiányzik ? A bécsi lövöldöző, vagy az hogy a szomszéd orokke feljelent mert magyar vagy, vagy egy szakadt brit kórházat , vagy mit ?


Egy külföldi közeli fizetésből itthon kijön a magandoki, nincs lövöldözés , nem jelentenek fel örökké, max a szociális háló hiányozhat de marad félretenni pénzt azt kész.

2020. nov. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyen vagyok, angol-német C1, 5 éve dolgozom IT supportban. A nyelvtudásból itthon könnyű megélni, külföldön az az alap, hogy tudsz beszélni. És bár szedtem magamra szaktudást, annyit nem, hogy egy németnél jobb legyek. Innentől kezdve ez nekem itthon arányaiban jobban megéri. Bőven átlag feletti fizetés, itthoni árszínvonal.


Az Aldi amúgy a szektorban híresen jól fizet.

2020. nov. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
62%

"Leszámítva a társadalmi mentalitást, szociális érzékenységet, munkatörvénykönyvet, jogbiztonságot, szociális hálót, fényévre lévő egészségügyi rendszert... igen biztosan jó Magyarországon is."


Kedves kérdező, azt mond meg nekem ha ez tényleg így van akkor tavasszal miért futott haza a kint dolgozó keleteurópaik nagyrésze? Ne mond hogy nem így volt hisz a románnak.bulgárnak külön tranzitfolyosót nyitottak nálunk. Angliában kezdtek betojni hogy nem lesz aki felszedje a krumplit mert a lengyelek nagy része hazament.

2020. nov. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!