Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van az, hogy a tanárokna...

Miért van az, hogy a tanároknak vészesen alacsony fizetése van?

Figyelt kérdés
Egy bolti eladó is többet keres náluk (nem nézem le a bolti eladókat, de még ők is többet keresnek náluk). Mindig is mondták, hogy nagyon keveset fizet ez a szakma, dehogy ennyire? Egyik ismerősöm azért hagyta ott ezt a pályát, mert középiskolai tanárként 180-at keresett csak. Ez hogy?
2020. nov. 7. 20:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
35%

10-es

Személyiség kérdése valszinűleg rosszul tudta magát eladni

2020. nov. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
90%

Kaptam magasabb ajánlatot is az évek során, pedig nem kerestem, másrészről extra nettó 60-80eFt-ért nem fogok váltani több okból kifolyóan.


1) Jelenleg nem fizetek albérletet, egy kis falusi 2 szobás házam van, egyedül élek, havonta 30-60eFt között költök, így a téli időszakban is marad közel 90eFt-om.


2) Nem iszom, nem dohányzom, így az emberek kb. 95%-ával szemben előnyből indulok megélhetés terén. Dohányzás esetén kapásból 50 000-el többet kéne keresnem, a piásokat meg ne is említsük!


3) 1,8kW-os napelem rendszeremre bár nem fedezi a teljes fogyasztásomat, de arra elég volt, hogy 2017-ben 44e-re, 2018-ban 17,5e-re, 2019-ben 39e-re csökkentse a számláimat, idén még 54kW túltermelésben vagyok.


4) Kertészkedem, állatokat is tartok, gyümölcsfáim is vannak, költözés esetén ez is megszűnne.


5) 80e-es extra fizetés esetén, ha költözni kellene és albérletet fizetni már negatívba jönnék ki a jelenlegihez képest, még egy szobabérlés esetén is!


6) Tudom-tudom ezzel sokakat megbotránkoztatok, szeretem a tanári munkát!

2020. nov. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
64%
Egy kezdő fizetése alacsony, ahogy telnek az évek lépeget előre a fizetésben is, de ez nagyon minimális összeg. Ped1, ped2, mester tanári besorolásokkal lehet több fizetést szerezni, ez mind sok munka, de ma már minden tanárnak meg kell csinálni a ped1et minimum... Az, hogy ki megy tanárnak vagy ki nem kár boncolgatni, mert mindenki más úton kerül a pályára. Családban matek-fizika szakos tanár a fizikát nagyon megszerette és ő ezért lett, de a matek tanárom például vízvezeték szerelő volt és elege lett abból, hogy télen a csőhöz fagy a keze, így tanár lett. Vannak akik tényleg értenek hozzá, mások meg csak melegedni járnak be 0 munkával. De ez a digitális oktatás alatt jött ki a legjobban, hogy ki miért és milyen hozzáállással csinálja/ta. A kémia tanárom mester tanárt is megcsinálta, jár minősíteni is, sok éve a pályán van, 500+ a bruttója, de a befektetett munkája alapján fizetést nem is érdemelne. Tavasszal konkrétan semmit sem csináltunk vele, cserébe mindig kirándult és vitorlázott, meg vásárolni járt és minket is arra bíztatott, hogy ne tanuljunk annyit semmiből és szabaduljunk ki otthonról... Azt, hogy miért ilyen kevés egy átlag tanár fizetése nem tudom, de legalább ha apró pénznyit emeltek, emeltek egy kicsit. És sajnos a fizetés az egyik oka a sok pályaelhagyónak, meg nem is teszik vonzóvá a mai fiataloknak a szakmát...
2020. nov. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
64%

A kezdő tanárok fizetése valóban alacsony, így nem is sokan kezdik el a tanári pályát illetve sokan el is hagyják néhány év után. Nincs utánpótlás, így a pedagógustársadalom el fog öregedni.


Sajnálom, hogy sokan az összes tanárról ilyen rossz véleménnyel vannak. Én nem értek velük egyet. Szerintem vannak nagyon jó tanárok is.


Ismerős fizetése 21 év tanítás után pedagógus 2. minősítéssel, egyetemi diplomával és osztályfőnöki pótlékkal bruttó 400 ezer Ft. Ha mestertanár akkor br 100 ezerrel több. Igaz ezért le kellett nyomni 21 tanévet. A tanárnak együtt kell tanítania Lakatos Richárdót, Újgazdag Ubult, Debil Pistikét és Zseni Zsoltit. Minimális eszköz van a tanárok kezében. Ezért aki szídja őket, vagy irigykedik rájuk nyugodtan menjen el egy borsodi faluba tanítani. Gyanítom, hogy az első nap után felmondana.

2020. nov. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
64%

"Ezért aki szídja őket, vagy irigykedik rájuk nyugodtan menjen el egy borsodi faluba tanítani. "


De miért mennék?? Bammeg elmegyek SÓDERT lapátolni egy építkezésre és többet kapok mint egy tanár 20 év meló után!!


És ha már 5 évet ülök egy egyetemen miért nem olyat tanulok amivel lehet is keresni?

2020. nov. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
64%

Kedves 7-es!


Ezt írtam:

"Nem tudok hozzászólni érdemben, csak azt tudom, hogy..."

"Én mást tapasztaltam. Mondjuk, Ők nem "kezdők" voltak, és a túlóráikról sem tudok semmit, az igaz..."


Tehát nyugodtan odaírhattál volna egy olyasmit csak, hogy a kezdőknek ennyi a bére. Ezt a részt kihagyhattad volna-> "Ki keres ott annyit na KI?" :)

2020. nov. 9. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
60%
Megtehette volna, de akkor nem ő lenne a munkaügyi troll.
2020. nov. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
81%

"Az előttem megfogalmazott vélemények lehet kicsit erősek, bár általánosságban én sem vagyok túl jó véleménnyel a pedagógusokról. "


egyáltalán nem erősek. mérnök irodában dolgozom, és legbutább ügyfeleink a tanárok.

ezen az oldalon is égbekiáltó baromságokat hordanak össze, épp most láttam egy kérdést, ahol tanár értetlenkedett, miért keres többet egy mérnök, hiszen 3 évet tanul főiskolában, míg tanárt 5-öt:D


elhiszem, hogy rosszulesik a tanároknak, de 95%-uk buta magológép, akit egy a versenyszférában 1 hónap után kihajítanának.


ezen kívül nem nagyon látható eredménye a munkájuknak (tisztelet a kivételnek), igaz, ez a megbukott magyar oktatási rendszer hibája is.

2020. nov. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!