Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Írnátok olyan szakmákat, ami...

Írnátok olyan szakmákat, ami maximum könnyű fizikai, rövid idő kitanulni, el lehet vele könnyen helyezkedni és toleránsak is a munkatársak?

Figyelt kérdés
Toleráns alatt azt értem, hogy én krónikus beteg vagyok, illetve nem valami macsó egyéniség és nem kell rivalizálni és nem néznek le a viselkedésem/külsőm/betegségem miatt. Fizetés annyira nem lényeges, de fontos, hogy max könnyű fizikai legyen, mert a betegségem miatt nem emelhetek nehezet és jó lenne hamar elvégezni úgy, hogy utána ne legyek évekig munkanélküli és ne kelljen kimenni emiatt külföldre (nyelvet se tudok). Biztos van ilyen szakma vagy munkakör. Légyszi segítsetek, köszi.

2020. nov. 10. 11:13
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

#10: Azért ne viccelj, a kresznek és idegennyelvnek a tanulása qrvára nem említhető egy lapon. :D

Előbbi alap józan ésszel vizuálisan is felfogható (kresz táblák) általános ismeretek kiegészítve rutinszerűen elsajátítható mozdulatsorokkal (pedál-, kormánykezelés), amit egy majom is el tudna sajátítani.

Utóbbi pedig egy baromi komplex és összetett tanulási folyamat, amely komoly kognitív képességeket és rendkívül adaptív hallást igényel.

2020. nov. 11. 17:15
 12/14 anonim ***** válasza:
41%

#11: Ez nem vicc. Gondold végig amit írtam még egyszer.

Van egy szigorú, elméleti szabályrendszer, amihez segg kell, meg kell jegyezni. Majd meg kell tanulni ezeket a szabályokat a való életben, élethelyzetekben alkalmazni. Komplexen felépíteni belőlük valamit ami az adott szituációba illik.

Nyilván egy idegen nyelv sokkal sokkal nehezebb, és komplexebb feladat, mint a Kresz, de a mögöttes módszertan nagyon hasonló.

Mindenki meg tud tanulni egy idegen nyelvet olyan szinten, hogy elbodloguljon vele a munka világában is. Feltéve ha azt akarja. (Irodalmi szint, meg több nyelv az már tényleg adottság kérdése is, de angolul 3 igeidőben napi kommunikációs szinte bárki eljuthat)

2020. nov. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
#12: Hiába erőlködsz akkor sem ugyanaz. Elismerem a módszertan majdnem ugyanaz. De én pl. imádom a vezetést, a véremben van a közlekedés szeretete. A kresz vizsgára is mosolyogva mentem be, arról nem is beszélve, hogy baromi egyszerű volt a teszt: 74/74 pont vagy valami ilyesmi. Az angolt beszélni és gondolkozni, hogy fejezzem ki magam pedig gyűlölöm. Az összes igeidőt, nyelvtani szerkezetet, gerundot, ezres szókincset, apja lóf***át is mindent egyszerre kell fejben tartani, mert használni KELL a nyelvet. Hol van ez egy kresz-től ahol van jó esetben 100-200 tábla (+kanyarodási szabályok) amit a vizuális piktogramok miatt baromi könnyű megtanulni...? Szóval nem, nem ugyanaz.
2020. nov. 12. 11:30
 14/14 anonim ***** válasza:
46%

Azt hiszem rájöttem, te vezetésről beszélsz én meg kresztanulásról...

Egyébként vezetés közben is számos, elméletben megtanult dolgot kell fejben tartanod. Csak észre sem veszed.

De kibújt a szög a zsákból, vezetni szeretsz, örömmel tanultad, a nyelveket utálod, ezért már eleve elutasító vagy.


Teljesen mindegy, aki akar, meg tud tanulni angolul alap szinten elboldogulni. Aki nem akar az nem fog, akárhogy tanítják

2020. nov. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!