Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vendéglátósok! Hogyan élitek...

Vendéglátósok! Hogyan élitek meg a tegnap bejelentett korlátozásokat?

Figyelt kérdés

Egy kedves ismerősömet és még pár munkatársát bocsátották el a mai nappal a munkahelyükről (pékség, kávézó, nem volt rendes bejelentésük nyár óta). Aggódom érte. Az állaskeresési járadékra már nem jogosult, tavasszal elhasználta. Albérletet kell fizetnie. Egész eddigi életében vendéglátós volt. Máshoz nem ért.


Úgy érzem, az állami segítség, hogy kifizetik a dolgozó bérének a felét, meg nem kell jarulékot fizetni utánuk, nagyon kevés. Nem fogja megmenteni ezt az iparágat.


Dolgoztam én is étteremben még fiatalon és senki se volt rendesen lejelentve.



2020. nov. 10. 11:33
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
53%

Annyiszor jelentesz amennyiszer akarsz, nem erdekel.

Inkabb nezz magadba, miutan konkretan leirtad hogy partolod az adocsalast. Simlis, ketszinu, bohoc gyerek vagy, ahogyan az emlitett valaszolok. Tisztelet a kivetelnek, lsd. Norbert. Ertelmesen oldja meg a problemajat, nem szorult ra arra amire a tobbi (nem megelhetesi vallalkozo ahogy fogalmazott).

2020. nov. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm, kedves 10-es!


Úgy gondolom, a legtöbb kis és középvállalkozás nem képeztek céltartalékot se az első és se a második lezárásra se. Tényleg attól függ az általános csőd és elbocsátási hullám, hogy tényleg 30 nap lesz az a korlátozás vagy inkább több idő.


Sajnálom a kedvenc helyeinket. Azért megpróbálok tőlük online rendelni novemberben, ha megengedhetjük magunknak.


Sajnálom a barátomat is. Azért jól néznénk ki, ha az ágazat több tízezer munkaválalója fogja magát és gyorsan (félév) alatt átképeztetik magát okosba kőművesnek, könyvelőnek és megélhetési politikusnak (ezt azoknak a nagyszájú, dolgozni kellett volna okosoknak írom).

2020. nov. 10. 14:57
 13/21 A kérdező kommentje:

11-es! Pontosan hol olvastad, hogy pártolom az adócsalást?


Azt mondom neked, hogy takarodj a kérdesem alól és keress magadnak más témát. Ostoba vagy és kötözködő. Tanulj meg kérdést értelmezni, ha nem tartozik rád vagy nem tudsz rá normálisan válaszolni, lapozol tovább.

2020. nov. 10. 15:03
 14/21 anonim ***** válasza:
62%

nagyon gáz vagy kérdező.

Inkább jelentsd saját magad.

Azt se tudod már mi is a gondod.

Semmi olyat nem irt az 1es amivel baj lenne. Korrektűl válaszolt.

Jajj te már elképzelted a kis fejedben mit kellene itt neked irnunk ? és ha nem akkor hisztizel?

Kár h nem tudsz viselkedni és elfogadni már véleményét is. Azért hisztizel.

2020. nov. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
22%

Mert az igazság fáj az a bajod és nem mersz szembenézni a valósággal?

Menekűlsz az igazságtól. 100%ba az 1es megírta a valós okot.

Olvasd el még párszor h bemenjen a fejedbe h mi miért történik és ez a következménye

2020. nov. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

14, 15-ös, bizonyára ugyanazok a válaszolók vagytok. Nem kell kétszer leírni egy butaságot.


Ket gond volt az 1-es válaszolóval. Első: nem a kérdesemre válaszolt.


Én nem azt kérdeztem, hogy ki mit gondol a "gonosz, haszonleső, adócsaló" vállalkozókról. 1-es szerint hirtelen én is adócsaló lettem. Milyen érdekes. Azt kérdeztem, hogy a vendéglátósokat (cukrász, szakács, felszolgáló, barista munkásembereket) hogyan érinti a bejelentett korkátozás?


Olyan kéretlen megjegyzésekre se vagyok kíváncsi, miért nem képeztetik át magukat több ezren az országban 6 hónap alatt.


Második: sértegetett. Jelentettem a moderátornak és láss csodát, törölték a válaszát. Bizonyára lemaradtatok róla.


Érthető?

2020. nov. 11. 12:41
 17/21 anonim ***** válasza:
A mostani 1esnek igaza van. Az más h te nem erre az 1re gondoltál hanem másra. Te tudod , én a jelenlegire válaszolok.
2020. nov. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

1-es, 4-es, 17-es válaszoló ugyanaz és ugyanaz, illetve volt egy törölt, sértegető válasza is.


Illetve nem kérek privát üzeneteket, törlöm őket megnyitás nélkül!


Kérem az 1-eshez és a fenti értetlenekhez hasonló trollokat, ne zaklassanak, ne irogassanak két, három accountról!


Keressenek más kategóriát, illetve ne itt éljék ki magukat!

2020. nov. 11. 13:10
 19/21 anonim ***** válasza:

a 17 es ugyanaz mint 14 15.

Az én vagyok, és privit nem irok, nem érdekel kulönösebben.

De igy sem értem mi bajod az 1el, meg ugy általában mi is mostmár a baj?

Kaptál választ, az más h nem tetszett de ez van.

2020. nov. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
te vagy a troll amugy mert nem tudod mit akarsz.
2020. nov. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!