Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi lesz a sok felesleges...

Mi lesz a sok felesleges munkának a sorsa a későbbiekben, ha túlcsordul a piaca?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a "pillás", "körmös", "kozmetikus" melókra. Lassan már az utolsó kis szutyok faluban lesz vagy 10, nem is kell belőlük ennyi. Kb minden nő, aki semmihez nem ért, nem tudja mit kezdjen magával, nem tudott tovább tanulni, elmegy valami ilyesminek aztán jólvan, megcsinál egy fizetős okj-t, olyat nem hallottam, hogy valaki elkezdte, de ne sikerült volna neki. Én úgy veszem észre, hogy ahhoz képest mennyien vannak, kereslet nem lesz rájuk annyira. Ezt látom a jövő "pöce szakmájának". Még most sláger, de később befürdés. Ti mit gondoltok erről?

2020. nov. 12. 11:49
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim válasza:
91%
Hát tekintve hogy a fodrászokhoz még mindig 1-2 hétre előre be kell jelentkezni, nem hiszem, hogy egyhamar túlcsordulna a piac.
2020. nov. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt látom, hogy van rá igény. Azt mondjuk nem tudom miből fizetik ki ezeket a szolgáltatásokat, de kell nekik. Fodrászhoz hetekkel előtte be kell jelentkezni, hogy legyen helyed, az összes műkörmös csaj kiírja az oldalára, hogy bocs nem tudok új vendéget fogadni. Van ezeknek munkájuk bőven.
2020. nov. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
91%

Mondd már meg légy szives, hogy szerinted milyen szakmát kellene a nőknek választani? Mert elhiheted nem túl sok választék van.


Itt ahol én élek, épitőipari fizikai munkára van igény, ami egy nőnek nem kivitelezhető, meg operátorra sok műszakban. És ennyi. Akkor mit is kéne tanulnia az embernek, ha már volt olyan szerencsétlen, hogy nőnek született?

2020. nov. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
84%

Aki nem mestere, az a hóhéra alapon aki jobb melot végez annak mindig lessz kliense.

Az meg el belőle, a tobbieknek meg lesz valami koltopenzuk.

2020. nov. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
38%

3#


Bocs, hogy így beleugatok, de valóban rengeteg nő megy ezekre és nekem is az a tapasztalatom, hogy olyan nők, akik semmihez se értenek és nem is akarnak tanulni sem. Mi a bajod az építési munkákkal? Nem csak a kőművesre kell gondolni ezalatt. Vannak a főnökök, akik a vállalkozást irányítják. Ott is szükség van irodára és valakire, aki pl. a papírmunkát végzi. A vezetők egy darab téglát nem fognak meg hidd el. Semmi sem akadályozza meg a nőket, hogy tanuljanak bármit, amit a férfiak is.

2020. nov. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
100%
én is úgy látom, hogy megy a biznisz neki, az én fordászomhoz minimun 1 hónappal előre lehet csak időpontot kapni, és van még vagy 3 másik fodrász a faluban
2020. nov. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
44%
De ne csak az építőiparról beszéljünk. Logisztika például. Általában férfiak vannak a legtöbb ilyen helyen, de találkozhatnánk több nővel is. Raktárakban dolgoznak kint, de ezalatt nem az árupakolást meg a targoncát kell érteni, hanem az irodai melót. A fuvarszervezőket, a logisztikusokat... és ebben rengeteg pénz van. Csak ugye tanulni kell hozzá..amihez a pink ladyknek nincs sok kedve a legtöbbször.
2020. nov. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
88%

#5 Semmi bajom az épitési munkákkal, de nem azokra a helyekre keresnek embereket, amiket te leirtál, hanem azokra, ahova nincs elég fizikai ereje egy nőnek. Azt irod, nemcsak a kőművesekre kell gondolni, ez igaz, de csak kőművesre, meg szerelőkre van szükség, nem arra amiről irtál.

Igazad van, tanulhatnak bármit, csak egyáltalán nem biztos, hogy fel is veszik őket. Sajnos még tartja magát a kettős mérce a főnökök részéről, hogy inkább férfit vesznek fel, mert az nem fog szülni, meg nem marad otthon a beteg gyerekkel. Ez van sajnos. Ezekben a kérdésben emlitett munkákban legalább ilyen nincsen.

2020. nov. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
98%
#7 Gőzerővel folyik az automatizált raktárak fejlesztése. Szerintem manapság már nem érdemes ennek a tanulásába fektetni.
2020. nov. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
97%
#10 vagy legalábbis nem azon a szinten, inkább informatika részét kell tanulni, gépek kalibrálása, DSS, ilyesmik
2020. nov. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!