Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek 26 évesen kezdjek...

Szerintetek 26 évesen kezdjek el tanulni új szakmát ha az eddig megszerzett diplomával semmire sem megyek?

Figyelt kérdés
19 éves koromtól 24 éves koromig egyetemre jártam, az azóta eltelt 2 évben munkanélküli voltam / vagyok. Még mindig itthon élek szüleimmel, de már nagyon idegesít, hogy nekik kell eltartaniuk (amúgy sem vagyunk túl gazdagok). Már több száz helyre jelentkeztem, olyan helyekre is ahol nem volt feltétel felsőfokú végzettség, de sehova nem vettek fel (többnyire be sem hívnak). Próbáltam már rokoni / ismerősi körben is segítséget kérni de sajnos nem tudtak (vagy nem akartak) segíteni. A munkanélküli központban sem ajánlottak fel semmit még közmunkát sem mert van diplomám. Ebben az évben még tanfolyamok sem indultak. Nem is kapok semmilyen juttatást vagy segélyt. Tényleg nagyon sok helyen próbálkoztam már, volt ahova személyesen is bementem jelentkezni, írtam egy egész jó motivációs levelet is, de semmire nem jutottam 2 év alatt. Nem hiszem hogy a külsőmmel lenne gond, nem vagyok ápolatlan, büdös meg elhízott sem. Szóval valószínűleg a végzettségemmel nem lehet érvényesülni, ezért arra gondoltam el kellene végezni valami keresettebb képzést. Kérdés hogy 30-32 éves pályakezdőként kellenék-e még valahova, bár a jelenlegi helyzetnél biztos nem lenne rosszabb. Ti mit ajánlotok milyen diplomát szerezzek?
2020. nov. 16. 15:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
Milyen diplomád van?
2020. nov. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Melyik országrész? Milyen diploma?
2020. nov. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
ha van rá lehetőséged, persze, sose tudod mikor fog jól jönni
2020. nov. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Milyen diploma és milyen pozíciókra jelentkeztél?
2020. nov. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%
Igen, menj. Én is most megyek szakmát tanulni, szart se ér a diploma... Bár én csak 24 vagyok
2020. nov. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
26%

"írtam egy egész jó motivációs levelet is"

Írtál egy sablon motivációs levelet, és azzal jelentkeztél több száz helyre??? Jéézusom.

A másik amin ledöbbentem, hogy milyen kamu szak lehetett, ahol matekból ennyire leépültél. Kezdted azzal, hogy 24 éves korodig tanultál. Aztán a következő 2 évben lébecoltál az egy szál motivációs levéllel. De a végén nem 24+2= 26 éves lettél, hanem 30-32 :-))))))))))

"Nem hiszem hogy a külsőmmel lenne gond"

Ebben igazad lehet. Én is azt hiszem, NEM a külsőddel van a gond...

2020. nov. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Arra gondolt szerintem, hogy ha megcsinál még egy egyetemet, akkor a végére 30-32 lesz és nulla munkatapasztalatot tud majd felmutatni.
2020. nov. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"A másik amin ledöbbentem, hogy milyen kamu szak lehetett, ahol matekból ennyire leépültél. Kezdted azzal, hogy 24 éves korodig tanultál. Aztán a következő 2 évben lébecoltál az egy szál motivációs levéllel. De a végén nem 24+2= 26 éves lettél, hanem 30-32"


Látom egy egyszerű szöveget sem tudsz értelmezi, de gondolom neked biztos kerítettek irodai munkahelyet. Arra értettem ezt, hogy leghamarabb jövőre tudnék beiratkozni egy képzésre (addigra 27 éves leszek), aztán mire elvégzem minimum 30-30 éves, attól függ hogy 3 vagy 5 éves képzésre megyek.


"Írtál egy sablon motivációs levelet, és azzal jelentkeztél több száz helyre??? Jéézusom."

Többféle motivációs levelet írtam, nem ugyanazt küldöm el mindenhova.

2020. nov. 17. 09:29
 9/12 A kérdező kommentje:
*30-32 éves
2020. nov. 17. 09:29
 10/12 anonim ***** válasza:
40%
Büdös életben nem írtam még motivációs levelet, mégis van munkàm
2020. nov. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!