Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » "A" munkahely vs "B" munkahely...

"A" munkahely vs "B" munkahely, avagy melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Nagy dilemmában vagyok, jól jönne egy-két meglátás, hátha segítene 😵🥴

(érvekkel alátámasztva)



A munkahely ismérvek


~közel van

~jó fizetés

~unalmas munka

~rossz közeg



B munkahely ismérvek


~imádom a társaságot

~messze van, sőt, sokszor dugóban vesztegelsz (tömegközlekedés kizárva, sok a rossz arc)

~élvezetes munka

~rossz fizetés


Első helyre írtam ami az adott munkahely esetében a legkellemesebb szempont



2020. nov. 18. 14:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
81%

Egyértelműen az első: A!


Az, hogy közel van és jó a fizetés alap!


A másodiknál is elromolhat a társaság és még egy csomó időt is veszítesz naponta, valamint a munka is változhat.

2020. nov. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

De, benne van. Csak épp mi mást tartunk hosszú távon fontosabbnak.

Én nyugalmat akarok 😀 Nekem az egészségem fontosabb mint az h mennyit és hol fejlődhetek és az ebből kifolyó anyagiak. Régen nekem is nagyratörő terveim voltak, aztán látom végig barátnőm életét. Büszke lehet magára, de itt egy széntabletta, ott egy béta blokkoló, élete semmi, stb. És ezt nem csak nála látom. Nem tudom, nekem ez nem ér annyit. Én megcsinálom a kis munkám, lehet nem nagy fizu de megélek belőle és legalább nyugi van.

Nem feltetlen a környéktől függ, ha valaki vonzza az ilyen arcokat, akkor kb mindegy hol van. De amúgy 24-es 😀

Normális ember meg előbb meghallgatja a másikat és megpróbálja megfontolni mielőtt ilyen erősen ítélkezik..🤷‍♀️


10: köszi, szerintem is 😀

2020. nov. 18. 17:49
 13/18 anonim ***** válasza:
66%
Akkor valaszd az A-t, kozel van, oda valoszinuleg gyalog is el tudsz menni, az egeszseges. Az ingazas stresszes. Nem lesz gond sem a kipufogogazzal, sem a rossz arcokkal. (persze a rossz kozeg is stresszes)
2020. nov. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
68%

12., tobb tudassal valogathatsz, hogy normalis munkaval keresel-e tobbet vagy lazabb munkaval kevesebbet, de meg mindig joval tobbet, mintha tudas nelkuli laza munkaval.

(Csak hogy peldakent mondjam, home office-ben vagyok marcius ota, napi atlag 4-5 orat dolgozom, teljes fizetesert (450k). Hogy miert? Mert szerencsere mar nem a barki altal megcsinalhato munkat vegzem, ahol az oraszam a lenyeg, hanem azt, amit hiaba biznanak egy kevesbe tapasztalt kollegara.)


Tobb tudassal tobb (es jobb) helyek kozott valogathatsz, es ott konnyebben ervenyistheted a lazabb helyre vonatkozo prioritasodat. :)

2020. nov. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Igen lehet az ötletem szörnyűnek tűnik de így megy ez. Én leszólom a tiedet, te leszólod az enyémet aztán vmi csak kialakul. Irodai lenne mind a kettő, de ne érts félre, nem az alja munka a célom, az engem is zavarna. Egy jó középkategória is lehet kényelmes. Illetve itt nagyjából hasonló a munka, annyi hogy az élvezetesnél kiegészítő munka is akad ami nem irodai így az kikapcsol, izgalmas mert több emberrel találkozol stb


" ., " micsoda ritka látvány ez itt gyakorin 😏

2020. nov. 18. 18:53
 16/18 A kérdező kommentje:

És itt jönnek be a kapcsolatok, ami ütőkártya sok esetben. Ahol többet keresnék ott kevés embert ismerek meg és még azok is hervasztóak.


De mondd ha "C" opciót javasolsz 😂

2020. nov. 18. 18:56
 17/18 anonim ***** válasza:
56%
Az A opciót mondom. Később még tudsz váltani ha úgy van. Vagy költözz közelebb a B-hez :)
2020. nov. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Attól függ. Mesélj kicsit többet a helyzetről. Kevés az infó. Amugy én lehet a B-t választanám, de ha több infót adsz akkor tudom igazán megmondani h A vagy B.

Nekem volt A és B munka is.

A B mindig jobb volt mint az A és vhogy többet is tudtam spórolni , többet ért

2020. nov. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!