Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kezdő munkavállalóként azt...

Kezdő munkavállalóként azt hazudtam, hogy dolgoztam már. Mikor fogok lebukni?

Figyelt kérdés
Érettségi után egy évig nem csináltam semmit, csak utána kezdtem a főiskolát. Állásinterjún pont rákérdeztek arra az egy évre, és azt mondtam pizzafutár voltam. Azért hazudtam, mert azt mondták a környezetemben, hogy ilyet nyugodtan behazudhatok, úgyse ellenőrzi le senki (többek közt ezen az oldalon is erre biztattak). Aztán rájöttem, hogy egy csomó alkalommal lebukhatok.
2020. nov. 20. 12:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem rohadtul nem fogja érdekelni őket hogy voltál-e pizzafutár egy évig vagy sem. Bár teljesen életszerűtlen hogy megkérdezzék, hogy miért nincs semmi nyoma, azt meg annyival le lehet rázni hogy feketén dolgoztál.
2020. nov. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Sőt még jobb ha azt mondod napi bejelentéssel, akkor aztán végképp nincs olyan nyoma a munkának amihez ők hozzáférnének. Max ha konkrétan nem keresik fel a nemlétező volt munkahelyed hogy náluk kérdezősködjenek, ami megint csak rohadtul nem életszerű. :D
2020. nov. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
27%
2020.11.28
2020. nov. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
Megkérdezik majd hol a rózsaszín könyved, te meg mondod, hogy elveszett sajnabajna. Ennyi. Amúgy is leszarják.
2020. nov. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#4

Az is olyan életszerű, hogy az ember elveszti a hivatalos iratait.

2020. nov. 20. 13:17
 6/12 A kérdező kommentje:

"Bár teljesen életszerűtlen hogy megkérdezzék, hogy miért nincs semmi nyoma, azt meg annyival le lehet rázni hogy feketén dolgoztál."


Miért lenne életszerűtlen? Egy új munkaerővel inden munkáltató gyanakvó még ettől függetlenül is.

2020. nov. 20. 13:20
 7/12 anonim ***** válasza:
88%
Van online nyilvántartás és a napi bejelentés is nyilván van tartva, mert tb jogviszonyt képez.Ha mindenáron hazudni akarsz, azt kell mondanod, hogy teljesen feketén volt.
2020. nov. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#7

Naugye, mondom én, hogy ez eltitkolhatatlan.

2020. nov. 20. 13:24
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Na de több évvel ezelőtti és egyáltalán nem releváns tapasztalatnak úgysem mennek utána.

A főiskola amúgy is időben közte volt.


Könyvelési, TB, munkaügyi feladata a mostani munkahelyednek már úgysincs olyan ami érintené azt a régit.


Mivel közte valamennyi év eltelt, amikor főiskolás voltál a régi tapasztalat amúgy sem oszt-szoroz, főleg ha nem is a mostani munkádhoz passzol.


TB kiskönyvet pedig simán lehet mindig újat kezdeni. Én még nem kaptam vissza a régi munkahelyemről ezért azt mondta az új helyen a HR-es, hogy nyissunk újat, a munkahelynek édesmindegy, csak én gyűjtsem majd össze mindegyiket. Nekik nem kell. Ledöbbentem, de tényleg így van.

2020. nov. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#9

Én személy szerint azt se értem, hogy ennek a TB kiskönyvnek mi értelme van, de ha már van akkor gondolom rákérdeznek, hogy be tudom-e hozni a régit. Nem mondhatom, hogy MÉG nem kaptam vissza, legfeljebb azt mondhatom, hogy nem kaptam vissza. De olyan elő szokott fordulni, hogy nem adják vissza, vagy ez is gyanús lesz nekik?

2020. nov. 20. 13:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!