Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munkakörben lehet...

Milyen munkakörben lehet dolgozni egy szimpla érettségivel? Átlag nettó fizetéseket is tudnátok írni?

Figyelt kérdés

Nos az a helyzet, hogy jelenleg még szakközépiskolában tanulok, ez az utolsó évem, viszont ha megszerzem a végzettséget, akkor nem szeretnék elhelyezkedni a szakmában, csak ha már ezt elkezdtem, akkor szeretném is befejezni.


Tudom, hogy egy érettségi rengeteget nem ér ebben a világban, meg nem is lenne egy nagy karrier így el lenni az életben, viszont pár évig csak el tudnék így valahol helyezkedni, kis pénzt félretenni, legalább lenne egy kiindulási alapom.


Továbbtanulni jelenleg nemigen szeretnék, mert pontszám alapján éppen hogy felvennének, de nem vagyok egy tanulós fajta mostanában, és félek, hogy az egyetemen is lemorzsolódnék.


19/F



2020. nov. 21. 14:26
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Az évek alatt lehet, hogy elkezdenék kitanulni egy másik szakmát, vagy elmennék 25 éves korom körül egyetemre, ezeket a lehetőségeket sem zárom ki, mielőtt még valaki ezekkel jönne.
2020. nov. 21. 14:28
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Bp vagy vidék?
2020. nov. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ja igen, vidéki fizetések érdekelnének :D
2020. nov. 21. 14:52
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Garantált bérminimum: bruttó 166.000 ft -> nettó 107.000 forint.

Minimálbér: bruttó 210.000 forint körül -> nettó 140.700 forint.


Te az előbbit fogod kapni, mivel csak érettségid lesz.


Szerintem pénztáros, raktáros, pizzafutár, gyári munkákra jó eséllyel pályáthatsz, de készülj fel, hogy sokan küzdenek egy-egy pozícióért, szóval lehet nehéz lesz csak egy érettségivel, vidéken elhelyezkedned.

2020. nov. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Annyi, hogy az elnevezéseket fordítva írta a négyes, a minimálbér br 166
2020. nov. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Valóban! 5-ösnek igaza van. Elnézést.
2020. nov. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%
Segédápoló, beteghordó, betegirányító, takarító ,adminisztrátor, portás, betanított munkás, segédmunkás pl építőiparban, v.bárhol.
2020. nov. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
97%
Semmiképpen nem ajánlom, csak lehetőségként említem, hogy elmehetsz postásnak is. Elég nagy hiány volt belőlük a koronaválság előtt, most nem tudom, hogy mi a helyzet.Ott 8 órában olyan 130-140 000 Huf a bér. Már ha 8 órás munkakörbe vesznek fel.Lehet,hogy 7 órásban kell dolgoznod napi 9 órát, a plusz két órád"isten fizesse meg"alapon lesz elrendezve.Szintén nem ajánlom, de elmehetsz segédmunkásnak az építőiparba. A pénz egy fokkal jobb(~200000huf), csak tudd elviselni a hosszú ingázást meg a társaságot.Hirdetnek gyári melós állásokat a dunántúlon bentlakással, amit a cég támogat(200000-250000 huf) Így már tudnál spórolni, csak életminőség tekintetében kellene beérned a minimummal nagyjából. Amit ajánlanék az mondjuk egy gyári meló lenne mondjuk Németországban. Annak lenne haszna, tudnál pénzt félretenni és gyakorolni a nyelvet.De a korona itt is betett, nem olyan könnyű most elhelyezkedni(azért nem lehetetlen)mint két éve, amikor kb.minden analfabétát felvettek hozzánk is.De tavasztól hátha jobb lesz a helyzet.
2020. nov. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%
Postás, újságkihordó,hajmosó fodrászatban,árufeltöltő boltban,mosogató étteremben, házi betegápoló, udvaros,kerti munkás kórházban,üzemben.
2020. nov. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
45%
ok, de mihez értesz? pl videóvágáshoz, grafikához? Akkor nem kell doktor PHD
2020. nov. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!