Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gépkezelők! Hogy tudtatok...

Gépkezelők! Hogy tudtatok pályakezdőként elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok. Nemrég végeztem a középsulival. Dolgozni szeretnék. Letettem az emelőgépkezelői vizsgát, darukezelő szeretnék lenni. Nem alkalmaznak sehol pályakezdőként. Ismerős nincs ilyen helyen. Egy gyerekkori barátom ugyanezt tapasztalja csak markológépesként. Van valakinek valami tanácsa?

2020. nov. 22. 13:43
 1/10 anonim ***** válasza:
22%
Targoncásként felvesznek.
2020. nov. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
29%
Valamelyik összeszerelő hely biztos felvesz .
2020. nov. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Targoncás teljesen más. Nekem arra nincs képesítésem.

Nekem az OKJ 32 582 02 van meg Építő- és anyagmozgató gép kezelője

(EMELŐGÉPKEZELŐ – kivéve targonca). Toronydarun szerettem volna dolgozni.

2020. nov. 22. 14:46
 4/10 Vortrex ***** válasza:
0%

Az az igazság, hogy mindenki a seggén ülve szeretne dolgozni, ezért az ilyen munkák általában azok kiváltsága, akik magasabb pozícióban vannak. Sajnos az ilyen munkakörért meg kell dolgozni.

Arany élet lenne, ha a középsuli után bárkiből gépkezelő lehetne, ezt csinálná mindenki... Beülne a meleg kabinba és huzogatná a karokat, tök happy dolog.

2020. dec. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#4

Gondolom életedbe nem voltál ilyen gépnek a közelébe sem.

Néz csak utána milyen munka is ez valójában. Milyen precízen és kimérten kell dolgozni. Akár egy Bobcattel, Markológéppel vagy egy 70 m-es toronydaruval.Ezt a húzogatod a karokat és neked könnyű dumát azok az idióták szokták hangoztatni akik szerint a kamionsofőrök is csak vezetnek és semmi mást nem csinálnak, milyen arany életük van. Emberek rohangálnak körülötted, plusz ezek a gépek több százezer eurós vagy akár millió eurós tételek.

Ezt a magasabb pozíciós dolgot nem igazán értem. Mire gondolsz? Valaki az irodából vagy egy csoportvezetői pozícióból majd beül a gépbe?

2020. dec. 12. 17:28
 6/10 Vortrex ***** válasza:
0%
Ezért te azt gondolod, hogy majd egy olyan 19 éves takonypócot ültetnek oda, akinek a tojáshéj lóg a valagán. Majd eljön a te időd is, nyugi, de nem azonnal
2020. dec. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Vannak fiatal gépkezelők. Látom. Csak ismeretség kell hozzá, nekem meg az hiányzik.
2020. dec. 12. 17:50
 8/10 A kérdező kommentje:

Ez meg lemaradt:


Kíváncsi lennék, hogy milyen magasabb pozíciókra gondoltál?

2020. dec. 12. 17:51
 9/10 Vortrex ***** válasza:
0%
Nem is pozíciókra, hanem inkább csak hierarchia szinten. Olyanokra, akiket több éve ismernek, látnak, tisztelnek és megbíznak bennük
2020. dec. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egy hét alatt lenyomtam az emelőgépest, nem hiszem, hogy hiányszakma lenne. Mondjuk mi csak for fun jelleggel csináltuk, mert a cég kifizette, volt egy bizonyos keret képzésre. :D
2021. márc. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!