Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Honnan ered az a tévhit hogy...

Honnan ered az a tévhit hogy itthon nincsenek nyugati bérek?

Figyelt kérdés

Nyáron volt nálam egy kertépítő, azt mondta napi 30 ezerért nem talált maga mellé segédmunkást.


Kivitelező vállalkozó ismerőseim mesélik hogy egy normális segédmunkás napi 20 ezret nevetve megkeres.


És ez csak segédmunka, miről beszélünk?



2020. nov. 24. 15:01
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
72%
Az a baj, hogy itthon ahogyan írta egy korábbi válaszoló, ahhoz hogy egy szakmunkás ember megkeressen 2800 eurónak megfelelő forintot, csak is valamilyen vállalkozási formában lehetséges, ami jól is megy. 6-800km-el nyugatabbra ezt alkalmazottként megkeresed úgy, hogy van egy hónap szabadságod, nem vagy kitéve a piacnak, nem vállalsz kockázatot, nincs befektetett tőkéd és van fizetett betegellátásod, mindezt heti 35 órában. Itthon is működik, csak nem egy milliót keresel, hanem a felét vagy kevesebbet. Heti 50 órában.
2020. nov. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
55%
Ne hasonlítsuk a vállalkozói bevételeket a munkabérekhez pls!
2020. nov. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
89%
Egyrészt azért hasonlítottam össze, mert valaki már szóvá tette, másrészt pedig hogy a kérdezőben realizálódjon, hogy hülyeséget hall. plís
2020. nov. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
94%

Ezek a bérek ugyanazt a kategóriát képviselik, mint a használtautó...


Amikor eladni akarsz, akkor azt hallgatod, hogy amint kitoltad a szalonból, már 30-40-50%-al kevesebbet ér.

Amikor venni akarsz, akkor azt látod, hogy alig esnek az árak :)



Minden munkaadó sír, hogy ő nem talál embert már napi 100 ezerért sem, de amikor munkát keresel, akkor a 10ezer forintos napidíj is ritka...


El sem tudom képzelni, hogy hogyan lehet ez... (jah, de, pontosan el tudom, úgy, hogy az ilyen dumák mind kamuk)

2020. nov. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
87%
Engem is érdekelne a kertépítős segédmunka. Bár nekem se lenne rossz egy időre felhagyni az irodai munkára, de van egy régi barátom, őt ezek szerint bepalizták, épp ilyen munkat végzett sok éven át ennek a töredékéért. Megbízható, nem piás, van jogsija is, fizikailag is rendben van.
2020. nov. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
23%
Pedig nem kamu 2 vállalkozó ismerősöm is van aki 20-25 ezret ad egy napra segédmunkára.
2020. nov. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Akkor add meg az elérhetőségüket, szerintem holnapra már vagy három tucat jelentkező lesz.
2020. nov. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Megvan az emberük.Amúgy jártas vagy veszélyes fák kivágásában, vagy Ács munkában?
2020. nov. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 TheJackal ***** válasza:
40%
Nem lehetetlen,én is napi 30-at keresek gipszkartonozással, igaz a segédek fele ennyiben vannak.
2020. nov. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
20%

A fogatlan rétinégert tényleg 1200-1300 bruttóért tartják, az olyan állást kell is hirdetni Fb-on. De ha valaki odamegy valós szaktudással, ép ésszel akkor megkapja a napi 20-30e Ft-ot.

Vízszerelők 1 napos, 2 fős munkákat 100-150e Ft munkadíjért! vállalnak (és sajnos gányolnak a legtöbben, de tény, megvan minden foga, van jogsija, gépe, tud normálisan kommunikálni, elméletileg van szaktudása (de ink maradjunk a képesítésnél))

2020. nov. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!