Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért jelennek meg újból...

Miért jelennek meg újból ugyanazok az álláshirdetések egy hónapon belül?

Figyelt kérdés
Az miért van, hogy meg van hirdetve egy állás pl. októberben, látni linkedinen, hogy 70-80 ember jelentkezik rá, leadom én is a jelentkezésem, semmi visszajelzés tőlük, aztán eltelik 4-5 hét és ugyanaz a pozíció ugyanazzal a szöveggel ugyanaz az álláshirdetés megjelenik megint? Junior, pályakezdő álláshirdetésekről beszélünk, eddig 4 darab cégnél láttam ezt, 70-80 pályakezdő közül nem sikerül megtalálni a megfelelőt? :(

2020. nov. 25. 19:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tűnik, senki nem felelt meg. Vagy maszatolnak valamit.
2020. nov. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, előfordulhat, hogy senki nem felel meg, de ahhoz szerintem túl magas a jelentkezők száma, kb. 5% esélyt látok erre, inkább az utóbbit gondolom, csak hogy konkrétan mi állhat mögötte, erre lennék kíváncsi.
2020. nov. 25. 19:47
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Marha sokan vannak, akik mindenre jelentkeznek ész nélkül. A 70-80 jelentkezőből simán lehet, hogy 40-nek közé nincs az elvárásokhoz. Nem ritka, hogy a jelentkező 80%a rögtön kuka.
2020. nov. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%

Hogy mennyi a piackutató HRes.

Már egy csomót láttam. :(

2020. nov. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Annyi ember kell, hogy nincs idejük átírni és specializálni, ezt is el tudom képzelni, mert nagyon sok munkájuk van. :(
2020. nov. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, biztos a HR gyakornoknak nincs ideje átírni a hirdetéseket :(
2020. nov. 25. 22:51
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát pont ezek a junior/pályakezdő állások olyanok, hogy tényleg rengetegen nem felelnek meg. Aztán felvesznek mondjuk 4-et, abból 1 elmegy, 1 mégse felel meg, de közben meg a régiek közül is felmondtak hárman, mert amúgy a munka meg szar. Dolgoztam ilyesmi helyen, gyakorlatilag folyamatos volt a felvétel, egyforma pozíciókra.
2020. nov. 26. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írták már, egyrészt piackutatás (csak a CV-ket gyűjtik adatbázis frissítéshez), másrészt nagy a fluktuáció a cégeknél.
2020. nov. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!