Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Cseriti adományboltban mennyit...

Cseriti adományboltban mennyit keresnek az eladók az üzletekben?

Figyelt kérdés
Azokra gondolok akik átveszik a behozott adományokat és beárázzák majd árulják azokat? Róluk ki mit tud alkalmi munkavállalók vagy mi szerint foglalkoztatják őket? Gondolom sok jó dologhoz hozzájutnak így ami megtetszik nekik. Ez sem egy utolsó szempont

2020. dec. 1. 21:44
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

10-es, nagyon jó a kérdés, főleg a ruha hulladék elvitele okoz gondot. Az a bolthálózat, amiről én beszélek, úgy oldotta meg, hogy eleinte szerződött valakivel, aki alacsony kilós áron elszállította (nem tudom, mennyiért, ezt a főnökség intézte), gondolom géprongynak, de később már az elszállítónak sem érte meg vagy nem tudom, mi miatt, de felbomlott a szerződés velük, aztán kezdődött az igazi gond. hogy hogy oldották meg, nem tudom, mert közben én is elkerültem onnan.

Veszélyes hulladék nem keletkezett, mert műszaki cikkeket csak üzemképesen vettek át (nem hulladéklerakó! :-) ) és az mindig elfogyott. Igazából azt nem is sokszor hoztak.

2020. dec. 10. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Szégyen amit a Cseriti művel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Aki meg meri írni az igazat vagy kínos kérdést merészel föltenni kommentben, azt egyszerűen kitörlik és letiltják, már több ismerősöm is így járt hogy eltűntek a kellemetlen hozzászólásai. Ha lenne a Cseritiben erkölcs akkor tisztáznák a helyzetet ha úgy gondolják, hogy nincs igazam és nem kitörölnék a hozzászólásokat.

Egyszerűen etikátlan, hogy a legszegényebbek elől veszik el a lomtalanításon kidobott holmikat!!!!!!!!!!!!!!! Azok elől akiknek nincs pénzük a cseritiben megvenni azokat. Van bőr a képükön azt írni, hogy ne szennyezzük a környezetünket kidobott használható dolgokkal, amikor egyértelmű, hogy ebben a szegénységben a kidobott dolgokért harc folyik a lomtalanításokon és nem kerül semmi sem megsemmisítésre ami használható és nem fogja szennyezni a környezetet. Azokat a dolgokat persze nem veszik be amik valóban környezetszennyezők, mert Nagy Úr a cseriti nekik csak a legszebb és legjobb dolgok kellenek, amiket jó áron el tudnak adni.

Miért csak lomtalanítás alkalmával mennek házhoz a kidobandó dolgokért? Az év többi részében miért nem?

Azt írják magukról milliós értékű adományokat mmég nem kaptak, pedig biztosan kaptak, csak a legjobb dolgokat saját zsebre adják el az üzleten kívűl. Persze az üzleten belül is saját zsebre dolgoznak, ők maguk mondták, hogy ez nem úgy cseriti, hogy jótékonykodnak a bevételekből. Szóval még az üzlet neve is tudatos megtévesztés.

Az egész cseriti filozófiája egy nagy hazugságon alapul, amiket magukról írnak a honlapjukon: Zárójelben megírom hogy miért is.)

Az emberek behozzák megunt, már nem használt, de mások számára még értéket képviselő személyes használati tárgyaikat. Ezeket mi logisztikázzuk, tisztítjuk, kisebb javításokat végzünk rajtuk, majd jóval a mindenkori használt piaci árszint alatt értékesítjük.

(Mi a garancia rá hogy a legjobb dolgokat nem rakják el? Vajon miért nem adnak bevételi bizonylatot?)

Tudtad, hogy a Cseritinek köszönhetően évente több mint 180 tonna ruha, 30 tonna könyv, illetve rengeteg egyéb tárgy esetében sikerül megakadályozni, hogy azok ne hulladéktelepre, vagy az erdő szélére kerüljenek, hanem továbbra is körforgásban maradjanak? Működésünk kezdete óta több mint 2.500 tonna hulladéktól mentettük meg környezetünket.

(Miért kerülne bármi is a hulladéktelepre? Higgyék el a szegények nagyon örülnek hogy összeszedhetik a használható dolgokat amiket a cseriti be sem vesz, mert ők ugyebár válogathatnak)

Tudtad, hogy a Cseriti boltok vásárlói javarészt olyan alacsonyabb jövedelmű családok és nyugdíjasok, akik számára intézményesített formában ma a Cseriti az egyedüli lehetőség a kedvező árú használati cikkek vásárlásához

(miért a cseriti lenne az egyedüli lehetőség? És miért is kell ehhez intézményesített forma? A bolhapiacokon kirakodóvásárokon jófogáson, más adományboltokban ugyanazokat a dolgokat tudják megvásárolni, csak sokszor jóval olsóbban mint a cseritiben.)

Vajon miért csak felöltöztetnek egy családot és miért csak egy hónapban egyszer, ha annyira segíteni akarnak? Mert teli van a raktárjuk rongyokkal, a legtöbben ruhákat visznek be és képtelenek ennyi ruhát kiárulni. Persze nem minden ruhát vesznek be, pedig annyi ruhát kapnak, hogy 10 családot is bőven ruházhatnának sőt elláthatnának használati tárgyakkal is csak azt nem adnak ingyen mert azt el tudják adni. Ingyen csak azokat a ruhákat adják amik megmaradnak.

Aki ezek után rájött, hogy a Cseriti csak a saját hasznát nézi, az írja meg nekik, hogy észrevegyék végre magukat. Ne náluk vásároljatok náluk vannak tisztességes adományboltok is. Legfőképpen pedig ne vigyetek nekik semmit.

2022. febr. 13. 16:50
 13/28 anonim ***** válasza:

:D :D


Kérdező, elég súlyos eset vagy... A kérdésed pedig nem kérdés, hanem a Cseriti lejáratására irányul.


"Aki ezek után rájött, hogy a Cseriti csak a saját hasznát nézi, "

Ja, mert az üzleti életben a boltok szeretnének veszteségesen üzemelni, hogy aztán be kelljen zárni... :D

2022. febr. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
ezt kérdésnek szántam amikor feltettem, de azóta semmi jót nem látok a cseritiben, ezért is írtam az előbbit. Mivel a cseriti nonprofit szerveztnek állítja be magát ezért is alapjaiban hazugság az egész szemléletük amit el akarnak hitetni a naív emberekkel, miközben a legszegényebbeken gátlástalanul átgázolnak pl a lomtalanítással kapcsolatos és egyéb trükkjeikkel.
2022. febr. 14. 00:25
 15/28 A kérdező kommentje:
Van más adománybolt is ahol annyiért viszed el a dolgokat amennyit nem szégyellsz érte adni vagy akár ingyen is ha rászorulsz. A cseritinél ez elképzelhetetlen, bármilyen apróságról is van szó, annak ellenére, hogy egyesek már mennyi mindent adományoztak nekik, konkrét esetet tudok.
2022. febr. 14. 00:28
 16/28 anonim válasza:
A 3as válaszoló a “tudatlan buta segg” tankönyvi példája, elrettentésként kéne mutogatni. Tényleg csak egy napot ülne be, alvadt vért hugyozna a füléből. Bár inkább védjen meg minket a mindenható az ilyen közveszélyes emberi zsákutcáktól.
2022. máj. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Fura, hogy a 2020-ban írt kérdésed után 2022-ben már milyen más stílusban kommunikálsz...

Mindenesetre én óvatosabb lennék a helyedben, mert a hitelrontás komoly dolog.

2023. jan. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Amiket írtam bizonyíthatóak. Vagy te meg tudnád cáfolni bármelyik állításomat?
2023. jan. 10. 16:06
 19/28 anonim ***** válasza:
A fizetés, amit 2022/ 2023-ban adnak vicc kategória ezt a részét láttam rokonom által, hogy amúgy milyenek azt nem tudom, de biztos nem véletlen hogy folyamatosan embert keresnek.
2023. febr. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Mi a helyzet a Cseritivel?

Tényleg jótékony dolog nekik leadni a dolgokat?

Édesanyámtól örököltem egy csomó ruhát.

(Szekrénytisztát, hordhatóak, sok az uniszex darab közöttük.)

A közeli plébánia nem veszi át, a Cseritibe tervezem bevinni.

2023. febr. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!