Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megtagadtam a 4 órára történő...

Megtagadtam a 4 órára történő áthelyezést és az ezzel járó fizetéscsökkentést de a főnök nem akar kirúgni, mit tehetek ez ügyben?

Figyelt kérdés

Eddig 8 órában voltam, de most 4 órára akar áttenni a főnököm , munkatársaim belementek de én meg egy másik munkás nem akarjuk ezt elfogadni, mondtuk, hogy akkor mondjon fel de nem akar kirúgni ez most patt helyzet vagy lehet valami tenni valamelyik oldalról?


Egyébként eddig szerettem itt dolgozni meg jó fej a főnök de most kevesebb pénzt nem akarnék keresni emiatt és az se működik ha én maradok 8 órában a többiek meg nem mert akkor összeveszés lenne belőle. Átmeneti időszak csak elméletileg és nem sokáig tartana.


2020. dec. 4. 19:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
74%
És mi a gond? Nem fogadod el, és minden marad a régiben. Egyoldalúan nem módosíthat.
2020. dec. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem tudja sehogy ezt kijátszani a főnököm ? Ha nemet mondok akkor muszáj kifizetni neki a 8 órás bért?
2020. dec. 4. 19:53
 3/18 anonim ***** válasza:
86%
#19.53 Így van! Ha nem fogadod el az új feltételeket, akkor minden marad a régiben.
2020. dec. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Kollégák nem fognak leszólni ha elmondja a főnök, hogy csak én nem fogadtam el ?
2020. dec. 4. 20:04
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
De, le fognak szólni.
2020. dec. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Katoonene ***** válasza:
37%
Ha egy cég úgy tud túlélni, hogy leveszi a munkaórákat, és a csapatból valaki megtagadná, én elküldeném.
2020. dec. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyoldalúan csak úgy "módosíthat", ha kirúg.
2020. dec. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
15%
Azt felejtik el a hozzászólók, higy bár a szerződésmódosítás kétoldalú, azonban ha tényleg nincs elegendő munka és szar a munkáltató gazdasági helyzete, a munkavallalo pedig ennek ellenére mégis betart, akkor is megvannak a módjai annak, hogy kikényszerítse a 4 órát. Legrosszabb esetben pedig 0 óra lesz. Én 2x átgondolnám a helyedben kérdező.
2020. dec. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
33%

Az idegenforgalom/turizmus/vendéglátás szektoron kívül, aki nem tud fennmaradni (ergo nem életképes) a jelenlegi helyzetben, azért nem kár.

Én a helyedben inkább önszántamból mondanék fel, és keresnék egy normális CFO-val rendelkező helyet.

2020. dec. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Katoonene ***** válasza:

A normális CFO-val rendelkező helyeknél szerintem játszik a 24 órás munkaidő keret, nem? Ha jól értelmezem, a végén ott is van egy időszak, amikor kevesebbet keres az ember.


Visszatérve: jelenleg előbb utóbb vagy aláírsz, vagy nem lesz maradásod.Jelenlegi helyzetben sajnos a munkavállaló jogai sokat csorbultak. Nagyon szerencsétlen cégnek kell lennie annak, aki nem tudja jelenleg alátámasztani a 4 óra szükségességét.


Az jó tipp, hogy menj tovább, de ezt már te tudod, milyen szektorban dolgozol, illetve a földrajzi kiszolgáltatottságot. Gondolom nem szellemi munkát végzel. Kérdés, ha felmondanak neked, mert nem írod alá, gondot okoz-e máshol elhelyezkedni, év vége van.

2020. dec. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!