Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 190 ezerből saját lakásban...

Girlll3 kérdése:

190 ezerből saját lakásban milyen színvonalon lehet megélni?

Figyelt kérdés

2020. dec. 13. 12:47
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
0%
#6 te, meg a sas szemeid ;)
2020. dec. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
55%
Az altod meg a gépkezelö troll lehet
2020. dec. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
75%

Én éltem ennyiből, sőt, kevesebből is.

Sajátban 200 felett már mindenképp félre lehet tenni, relatív kényelmesen is.



Nekem meg kellett csináltatnom a fogaimat, marha drága volt, jogsit csináltam totál feleslegesen és több tanfolyamot is elvégeztem. Így összességében sajnos fogyott a pénzem, de még így is éreztem, hogy az extra kiadások nélkül stabilan tudna gyarapodni.



A reggelit nem veszem, hanem otthon csinálom, sokszor magam főzök, otthonülősebb életmódot élek, nem szeretek shoppingolni. Ugyanakkor sokszor keveset evő vagyok, ezért állandóan költeni kell Korpovitre, magokra és sajnos édességre is. Az akciók nézésére se időm, se energiám, élelmiszer és háztartási berendezések minőségén nem vagyok hajlandó spórolni. Viszont ami nem életfontosságú, azt nem rögtön veszem meg, vagy épp meg se veszem, ha úgy van.



Egyébként az ember ritkán van egyedül. ;)

2020. dec. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
53%

Ennyiből kényelmesen ellehet élni, ha nincs hitel, albi.


Belegondoltok, kb nyuagton ennyi marad az ember zsebében, ha kifizette az albérletét. Ha ott elég, itt is elég lesz, mivel egy árak vannak.

2020. dec. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
60%
Kíváncsi lennék, hogy mit eszik az, aki havi 35-45 ezret költ kajára? Mert az biztos, hogy egy egészséges, változatos étrendhez kevés. Legfeljebb akkor elég, ha háztáji gazdálkodásban zöldséget-gyümölcsöt termeszt magának, és még egy pár állata is van.
2020. dec. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen az igényektől függ. Nekem nettó 190 ezer ft saját lakással sem lenne elég sok mindenre. Alapvető dolgokra igen, de másra nem. Éhenhalni nem halnék éhen, de évenkénti nyaralás, autó, drága ruha/holmi stb. nem lenne.
2020. dec. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
50%

Vegetálni lehet. Mert nyilván az alapszükségletekre fogja futni, de semmi másra.


Aki itt írta, hogy jogsit csinált, meg fogat havi 200 ezer alatti fizuból, annak egy szavát se hidd el. Ő az olyan válaszolók közé tartozik, aki mélyen elhallgatja, hogy amúgy az anyjánál eszik minden hétvégén, és szerdáig pakol neki kaját. Meg apu vette meg a múltkor is az új hűtőt, mert elromlott. Vagy hazahordja a szennyest.


Ha teljesen magára van utalva az ember, és soha, senkitől nem kap egy tányér ételt legalább INGYEN, akkor a 190 hosszú távon nagyon-nagyon kevés.


Gondolj csak bele a váratlan kiadásokra:

- hosszabb betegség, amikor 10 ezer a gyógyszer, és két hét táppénz miatt még kevesebb a bevételed is.

- csőtörésed van, vagy éppen csak elromlott a csap, csak 10 ezer, míg kijön a szerelő. (itt mondaná az okoskánk, hogy ugyan már, megnézem youtube-on, hogy kell csapot javítani...)

- elromlik tűzhely/hűtő/mosógép/telefon akármi, máris bukta.

2020. dec. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:

Én is saját lakásban élek, de nekem szűkösen lenne elég.


Itt 20 ezer a közös költség, 10 ezer a tv+internet, mellé jön a víz, villany, gáz... Tehát a rezsit olyan 50 ezer körül nem úszom meg.


Van egy 16 éves kis autóm, még kiszolgál, de költenem kell rá. Kötelező biztosítás, tankolás, olajcsere, stb.


A kaja nem tudom, kinek jön ki 40-50 ezerből, én szerintem 80 ezer alatt nem úszom meg. Tej, jó minőségű felvágott, hús, zöldségek, zsírszegény túró, joghurt, tejföl, ásványvíz, gyümömcslé, vitaminok, stb. Jó, persze, ki lehet hozni, ha vizen, parizeren meg kenyéren él az ember, de könyörgöm, hadd le az legyen már a cél... És nem, nem az a fajta ember vagyok, aki csak libamájat meg heringet eszik, a legkevésbé sem kaviáron és társain óhajtok élni. Csak egészségesen és normális színvonalon, mert inzulinrezisztenciával muszáj odafigyelnem a táplálkozásomra, ami szerintem közel sem tekinthető luxusnak. (Vagy legalább is nem szabadna, hogy az legyen...)


Szóval a magam részéről ugyanazt tudom leírni, mint a #16-os válaszoló. Nekem nettó 190 ezer ft nem lenne elég sok mindenre, hiába van saját lakásom. Alapvető dolgokra, rezsire, élelmiszerre telne belőle, talán, de másra nem nagyon.

2021. jan. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Ketten az asszonnyal 90-100 ezerből megvan a havi kajánk. Hétköznap kifőzdéből rendelünk menüt, 1300 egy adag, hétvégén meg főzünk. Oké, előre gondolkodunk és pl most is tele a fagyasztó zöldséggel és hússal. Be szoktunk vásárolni, amikor olcsó.
2021. jan. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

190 ezer?

190 ezer?!


Rezsi:

-Lakás mérete

-Közösköltség összege

-Egyedi vagy távfűtés?

stb stb ebből adódik össze a lakás rezsije... minden ATTÓL FÜGG....


Háztartási szerek

-Klópapírtól kezdve az ablakpucolóig minden kutyafasza


Közlekedés

-Autó, busz, bkv, bicikli?


Kaja, pia

-Totálisan igényfüggő

-Csak abonetten-vajon nem lehet élni

-A változatos étrendhez szükség van húsra, zöldségekre, gyümölcsökre. Adott esetben vitaminokra... Az ember csak megeszik egy kis rágcsát, édességet elvétve...

-Iszol kávét-teát...

-Egyéb igények


Szórakozás

-Lehet nélküle élni csak mégis mi a fenéért?


Tisztálkodási szerek, pipera, fogmosás, borotválkozás, parfüm havi kb 30.000 kettőnknek.


Keresőképtelenség

-Bármikor beüthet a krach lebetegszel 2 hétig fekszel akkor mi van? Bukta


Minden egyéb ami nem jutott eszembe....



Nos én fenntartok egy családi házat (105 nm szóval nem hatalmas, megyeszékhelyen)

A rezsim kb 100.000 forint.


Háztartási szerek, szemeteszsák, mosószer egyéb kutyafüle havi szintre lebontva sztem kb 25.000-re jön ki


2 autónk van a párommal havi fenntartási költségük legyen kb 60.000 forint

(Igaz most 500.000 lesz de ez más helyzet)


Kaja

Havonta max 1-szer rendelünk például, mi főzünk... kettőnk havi kajája, piája olyan 150.000 forint, talán kicsit kevesebb.


Szórakozást megoldjuk házi körülmények között, de évente azért elmegyünk nyaralni 1szer külföldre mondjuk 10 napra. Nehéz megtippelni, de éves szinten fogjuk rá hogy 1 millió megy szórakozásra, kikapcsolódásra.

Fenntartok egy balatoni nyaralót és egy lakást is.



Ebből kiindulva nekünk a havi normális, átlagosnak érezhető életünket betakarja körülbelül 450.000 forint.

DE mindig elromlik a tv, hűtő, autó, tető... kell venni ruhát, ajándékokat ennek-annak, műszaki cikkeket, szórakoztató elektronikát, fűnyírót bármit... úgyhogy inkább azt mondom a kényelmes élethez nekünk 600.000 forint kell havonta.


Ha egyedül lennék, akkor sem a fele, hanem kb 400-450.000 forint kell.

2021. jan. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!