Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit mondjak ebben az esetben,h...

Mit mondjak ebben az esetben,ha rákèrdeznek?

Figyelt kérdés

Gyakornok voltam, pár hete jöttem el a cégből önszántamból,mert valahogy nem tudtam beilleszkedni a csapatba,nem éreztem magam jól közöttük. A munka jó volt,szerettem,de már kezdett annak is a rovására menni a rossz érzés amit a csapattagokkal éreztem. Tavaly nyáron is voltam nagy multiban,akkor jól kijöttem mindenkivel,nagyon szerettek. De itt más volt a helyzet,nagyon mások voltak a csapat tagjai ,mint én,konkrétan stresszelt és fusztrált a jelenlétük .

Most jelentkeztem egy másik céghez gyakornoknak,szintén erre a területre (ami egy elég speciális terület,szóval nincsen belőle sok ).

Ha rákérdez itt a hr-es,hogy miért jöttem el az előző helyről (hiszen ugyanez a terület,2 hete még ott dolgoztam),mit mondjak? Az igazat,hogy nem szerettem a csapatot?

22F



2020. dec. 18. 22:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Inkább azt, hogy fix idejű gyakorlat volt, ami véget ért, viszont a munka nagyon tetszett és szeretnél benne fejlődni, így náluk is ezt a pozíciót szemelted ki.
2020. dec. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
miért kéne játszmázni? nem jött be az a hely, ennyi. előfordul
2020. dec. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Első: és ha felhívja az előző ceget? Akkor rájön,hogy kamuzok.
2020. dec. 18. 23:14
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
akkor ne kamuzz. ennyire egyszerű
2020. dec. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Milyen területen tanulsz? Hogy csinálod hogy ennyi céghez felvesznek gyakornoknak?
2020. dec. 19. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan elmondhatod, ha rákérdeznek. Megmondod hogy a másik helyen nagyon jó volt a közösség, itt meg nagyon különbözőek voltatok. Persze arra is érdemes kitérni, hogy te mit tettél, hogy javíts a helyzeten. Nem tudom mennyire fontos a területeden a jó kommunikáció, végül is dolgozni mész nem bratyizni.
2020. dec. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes az igazat mondani.
2020. dec. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hidd el, a HR-nek se igénye, se ideje nem lesz arra, hogy az előző helyet hívogassa egy gyakornok miatt.


Szerintem mond meg, ha és amennyiben rákérdeznek, hogy nem volt jó a légkör az előző helyen. Nem kell túl gondolni.

2020. dec. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Gazdasági szakon tanulok.

Köszönöm!

2020. dec. 20. 21:25
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Ne mondd semmiképpen azt, hogy nem tudtál beilleszkedni! A határozott idő az nem jó, mert egyrészt kiderülhet, hogy nem igaz, másrészt arra mindig azért vesz fel a cég, hogy utána megtartson, ha utána nem is akartak felvenni, az megint csak negatív a HR-s szemében, de nagyon!

Nem tudom, hogy pontosan mit lehetne mondani, de mindenképpen féligazságot-hazugságot kell mondanod, mert ha nem tudtál egy csapattal együtt dolgozni, az kb. a legrosszabb, amit mondhatsz! Diplomatikus hablatyot gyárts. Amúgy én se vagyok a hazugságok híve, meg rajtam nagyon látszik is, ha hazudok, de ezt a szitut máshogy nem lehet orvosolni.


Majd írdd meg, hogy mi lett végül, kérlek, érdekelne!

2020. dec. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!