Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy felsőfokú végzettség...

Egy felsőfokú végzettség segít könnyebben elhelyezkedni, feljebb lépni egy érettségihez képest akkor is, ha nincs köze az adott munkakörhöz?

Figyelt kérdés
Másfél évem van hátra az egyetemi képzésből, de nem valószínű, hogy szakirányban fogok elhelyezkedni.

2020. dec. 27. 02:07
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Sosem tudhatod, hogy később milyen munkakörben lesz fontos a végzettséged.

A mai világban egyik napról a másikra kell munkakört és /vagy munkahelyet változtatni.

Ha már csak másfél éved van, akkor végezd is el. Addig is nagyon sok

minden történhet, pl. az, hogy a saját szakodban tudsz jól fizetős állásban elhelyezkedni.

Amit eddig belefektettél, ne hagyd elveszni.

2020. dec. 27. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Van amikor igen. Első munkahelyemre nem kellett diploma, csak felsőfokú nyelvtudás. Három jelentkező volt (ritkább nyelv, vidék), csak nekem volt diplomám, és engem vettek fel. Pár éve külföldre költöztünk, több munkahelyem volt már itt, nem teljesen a diplomámhoz kötődő, mégis mindig egyből felvettek. Most szerzek helyi végzettséget, hogy még magasabb legyen a fizetésem.
2020. dec. 27. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Van amikor igen. Emelt szint miatt engem választottak, pedig semmi köze nem volt a leendő munkakörömhöz.
2020. dec. 27. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Most már fejezd be, és szerezz az utolsó 1 évben szakmai témájú gyakornoki tapasztalatot, különben nagyon ráfázhatsz.
2020. dec. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy félévem lett volna még hátra a tanárképzésből, de tudom, hogy sosem leszek tanár, így otthagytam. DE: nekem az már a második diplomám lett volna (akkoriban még lehetett bölcsész meg tanár diplomát párhuzamosan csinálni). Ilyen esetben szerintem ott lehet hagyni. Persze ha akkor lett volna pénzem rá, befejeztem volna, csak hogy meglegyen.


Viszont a van diplomád és nincs diplomád között sokkal nagyobb a különbség. Fejezd be, legyen meg, aztán majd meglátod, mire lesz jó.

2020. dec. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha már elkezdted és már nem az elején jársz (1-2 félév) akkor ne hagyd abba, mégha vért is izzadsz fejezd be. Sose tudhatod, hogy mire lesz még jó, lehet egy olyan állásnál is inkább téged választanak a diploma miatt, ahova amúgy nem is kellene felsőfokú végzettség.

Viszont ha most kezdted el és nem érdekel, mégsem akarsz egyetemre járni, akkor csak azért, hogy diplomás lehess, ne szenvedd végig, mert borzalmas lesz.

2020. dec. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs pénz, nincs munka, nincs befektető akkor lehet neked akármilyen végzettséged.


Itt fognak előbb utóbb nagyon rákúrni azok az országok akik nem termelnek semmit vagy nem eleget!

2020. dec. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Már a képzés felénél tudod, hogy nem ez a világod? Miért nem váltasz? Karrier építésnél egy "típusidegen" diploma már nem túl sokat segít, hacsak nem közszféra. Inkább az első helyre bekerülésnél lehet előny, feltéve, ha nem olyan hely, ahol kell szakmai tudás is (PL. SSC)
2020. dec. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A váltáson gondolkodok, egyébként államtudományi/közigazgatási szak. Tudom...
2020. dec. 28. 01:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!