Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Középfokú végzettséggel...

Középfokú végzettséggel mekkora illetményért lehet egy minisztériumban elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Az alábbiak értelmezésében szeretnék segítséget kérni.


A középfokú végzettség meglétét előíró álláshirdetés minisztériumban történő "titkársági asszisztens" munkakör betöltésére vonatkozik, a hirdetés releváns pontja pedig így szól:


"Jogállás, illetmény és juttatások:

A jogállásra, az illetmény megállapítására és a juttatásokra a közszolgálati tisztviselőkről szóló 2011. évi CXCIX. törvény rendelkezései , a(z) A jogállásra, az illetmény megállapítására és a juttatásokra a kormányzati igazgatásról szóló 2018. évi CXXV. törvény, a kormányzati igazgatási létszámgazdálkodásról, valamint a kormányzati igazgatási szerveket és azok foglalkoztatottjait érintő egyes személyügyi kérdésekről szóló 88/2019. (IV. 23.) Korm. rendelet, valamint a(z) [...]minisztérium Közszolgálati Szabályzatának rendelkezései az irányadók."


A Kit. (2018. évi CXXV. törvény) 1. melléklet I. pontjában szereplő illetménytábla mintha nem tenne különbséget közép- és felsőfokú végzettséggel rendelkezők közt, ám a Kttv. (2011. évi CXCIX. törvény) 1. melléklet II. pontja már a középfokú végzettségűekről szól. Ez viszont úgy rendelkezik, hogy pl. egy érettségivel és 5 év kormányzati szolgálati jogviszonnyal bíró (ez alapján a 3. fizetési fokozatba tartozó Előadó) foglalkoztatott esetében a szorzószám 2,0, ami ha jól értem, az illetményalapra értendő szorzószám.


A Magyarország 2020. évi központi költségvetéséről szóló 2019. évi LXXI. törvény 58. § (1) bekezdése szerint:

"A közszolgálati tisztviselőkről szóló 2011. évi CXCIX. törvény 132. §-a szerinti illetményalap 2020. évben 38 650 forint."


Ez alapján a fenti példában a számítás: 38 650*2,0=77 300 Ft. Tekintve, hogy ez még a minimálbért sem éri el, mi kapcsolódhat még ehhez? A Kit. 1. mellékletéből figyelembe kell vennem bármit is, vagy az kizárólag felsőfokú végzettségű pályázókra vonatkozhat? Mi lehet a helyes számítás a fenti esetben (minisztériumi munkakör, középfokú végzettség, 5 év szolgálati jogviszony)?



2020. nov. 22. 20:17
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
Nézd meg a közalkalmazotti bértáblát!
2020. nov. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

#1.


A pályázat "határozatlan idejű kormánytisztviselői jogviszony"-t hirdet. Az alábbi pénzcentrum cikk pedig így szól:


"Kik a közalkalmazottak?

Sokunk számára nem világos, hogy pontosan kik a közalkalmazottak, ugyanis könnyű őket összekeverni a köztisztviselőkkel. A közalkalmazottak azok a nagykorú, büntetlen előéletű, magyar állampolgárok, akik oktatási intézményekben dolgoznak (tanárok és nem-tanárok egyaránt), az állami szociális és egészségügyi intézmények dolgozói (orvosok, ápolók, szociális munkások, gyermekvédelmi munkatársak stb.) és az önkormányzati dolgozók. Eddig a kulturális intézmények alkalmazottai (könyvtár, múzeum) is a közalkalmazotti bértábla fizetését kapták, ám ők egy új törvénynek köszönhetően hamarosan elvesztik közalkalmazotti státuszukat.


A közalkalmazottakkal szemben a köztisztviselők is az államtól kapják a fizetésüket, ám az ő munkájukat más törvény szabályozza. Köztisztviselőnek számít például az okmányiroda ügyintézője. Megkülönböztetjük továbbá a közszolgálati tisztviselőket, akik közhatalmi tevékenységet végeznek (hivatalok, minisztériumok dolgozói), például pénzbírságot szabnak ki."

[link]


Egy minisztériumban dolgozó kormánytisztviselőre valóban ez vonatkozik? Az idézett második bekezdés alapján mintha nem ebbe a kategóriába tartozna.

2020. nov. 22. 20:34
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A kormánytisztviselőknél én úgy tudom, hogy már a minisztériumokban sincsen bértábla, hanem az adott beosztást sorolják be egy fizetési sávba és azon belül van a vezetőnek joga dönteni arról, hogy mennyi legyen az illetmény (nálunk kormányhivatalban így van, de tudtommal már minisztériumban is).
2020. nov. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3.


Igen, én is így tudom és erre utal a Kit. 1. melléklete is, csak nem vagyok róla meggyőződve, hogy az ott írt sávok végzettségtől függetlenek-e. Kétlem, de nem teljesen világos nekem. Ráadásul a pályázat sem írt olyat, hogy pl. kormánytanácsos vagy más besorolási fokozatban keresnek embert, így nem tudom, mire következtethetek.

2020. nov. 22. 22:05
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]



A garantált bérminimum összegét mindenképpen el kell érje a fizetés, bármi jön ki a táblázat alapján!

2020. nov. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez jó cikk, köszönöm!
2020. nov. 22. 23:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!