Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van értelme feljelentést...

Van értelme feljelentést tennem a munkaügynél?

Figyelt kérdés
Utólag megtudtam, hogy rajtam kivül minden munkatársam kapott karácsonyra 20ezer forintot "feketén" a fizetésén felül. Azthittem valami tévedésről van szó, és szépen megkérdeztem a főnököm, hogy én miért nem kaptam. Azt válaszolta, hogy én csak november óta vagyok a cégnél, és még nem termeltem annyi hasznot, hogy megérdemeljem. Azt válaszoltam, hogy ez nem igazságos, sőt mégcsak nem is törvényesl. Erre felháborodva kiabálni kezdett velem, és azt mondta, hogy ne pofázzak bele, és ha igazságtalannak tartom akkor holnaptól ne is menjek dolgozni.

2020. dec. 29. 00:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Képzeld el, más cégeknél is létezik olyan szabályzat, hogy adott juttatásokra csak x hónap elteltével jogosult egy dolgozó. Erről a cégvezetés dönt akár tetszik neked akár nem és teljesen törvényes.


Lehet hogy feketén fizették ki azt a hatalmas összeget. Na bumm összeomlik az államháztartás. A te dolgod hogy elkezded-e keverni a szart próbaidő alatt. Biztosan gyorsan találsz ma másik állást.

2020. dec. 29. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amúgy igazságos.


Én áprilistól dolgoztam egy cégnél, és nem kaptam éves jutalmat a következő áprilisban, mert nem voltam ott az egész előző naptári évben.


A feketén fizetés ettől még nem törvényes. Bár te nem tudhatod, befizette-e utána az adót.

2020. dec. 29. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Igazi remek kollega. Novemberben erkezik, de mikor nem kap karacsonyi jutalmat/jutalmat (probaidon?), akkor inkabb felnyomni az egeszet, ne kapjon semki sem.
2020. dec. 29. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Baszki én július óta vagyok a cégnél ahol vagyok, mindenki kapott 2 havi fizut pluszban én nem. Eszembe nem jutna ezen rugozni. Csak azok kaptak akik már március 1 óta itt vannak.


Teljesen igaza van a főnöködnek.

2020. dec. 29. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
98%
20 ezer forint? Ilyen piti olcsó janos vagy, ez komoly?
2020. dec. 29. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Én január 14 óta dolgozom a munkahelyemem, és feleannyi jutalmat kaptam, mint a kollegák, mondván próbaidőre nem jár. Itt százezres tételről beszélünk, kicsit azért rosszul érintett.


De ez tök normális, hogy neked nem jár, kár pattognod.

2020. dec. 29. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Na bumm, az én munkahelyemen éves fizetésemelést és évvégi jutalmat sem kaphat, aki nincs ott legalább 3-6 hónapja! A cafeteriát is csak visszamenőleg adják a próbaidő lejárta után!

Én kinézem a kérdezőből, hogy amit ő idézőjelesen feketének nevez, az teljesen legális és rajta van a bérpapíron, csak törvénytelennek érzi, hogy neki nem jár... :D

2020. dec. 29. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Próbálkozhatsz a munkaügy él de ki fognak röhögni. Nem tudod bizonyítani, hogy a tobbiek zsebbe kaptak egy húszast. Vagy talán azt képzeled, higy elmennek tanuskodni neked?

Két hónapja vagy a cégnél. Szerintem egy picit túlértékeled magad. Természetesen jogod van a cég döntésével egyet nem érteni ezért nyugodtan válts. A munkaerőpiacon biztosan két kézzel kapkodnak majd utánad és egy ledolgozott munkanap után milliós jutalmat fogsz kapni.

2020. dec. 29. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidő alatt 20 ezer Fton rugózni. Még szerencséd van, hogy nem pakoltatott össze azonnal a főnököd.
2020. dec. 29. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Az lenne felháborító, hogyha te kaptál volna. Jah és ebben semmi törvénytelen nincs
2020. dec. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!