Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van értelme visszaerősítenem...

Van értelme visszaerősítenem a nyelvtudásomat munkakeresés előtt? Kaphatok jobb fizetést ezért?

Figyelt kérdés
Multikhoz szeretnék jelentkezni, angolul jól tudok és ez elvárás is. A kérdés a második és harmadik nyelvvel van ugyanis tanultam németül és spanyolul is, Spanyolországban éltem is egy évet, van egy jó alapom mindkét nyelvből de sajnos egy céges környezetben jelenleg nem állnám meg a helyem se németül, se spanyolul. Olvastam, hogy egyextra nyelvtudás 8-13%-kal emelheti a fizetést, de ez csak akkor igaz, ha a cégnek aktivan szüksége is van arra a nyelvre? Nem tudom, hogy kezdjek e el aktívan spanyolt/ németet tanulni hogy visszaépitsem a tudásomat kellően jó színtre, vagy inkább koncentráljak a szakmai részére az interjunak?

2021. jan. 2. 08:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Mivel előre nem tudod, hogy melyik plusz nyelvet kell majd használni az adott cégnél, én előbb állást keresnek és attól függően erősítenek rá, amelyik nyelvre ott nagyobb szükség van.
2021. jan. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez leginkább úgy szokott kinézni, hogy ha német vagy angol vagy bármi az elvárás, és benne van az önéletrajzodban, akkor bepróbálkoznak, hogy akkor folytathatjuk-e németül.

Nekem számtalan ilyen volt. Az angollal vagyok úgy, hogy amilyen szinten nekem kell, műszaki dokumentáciohoz meg van a tudás, de ha beszélni kell, az nagyon megkopott, és azzal felsülnék. Volt is rá példa hogy nagyrészt ezért nem volt meg az állás.

2021. jan. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
Mindenképp, és csak olyan állásra jelentkeznék, ahová kell is.
2021. jan. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez komoly kérdés?

Párhuzamosan mindkettőt.

Az interjú szakmai részére pár percnél többet nem nagyon tudsz készülni. Rászabod az önéletrajzot a meghirdetett pozícióra, utánanézel a cégnek. Nyelvet meg nem ennyi idő alatt frissít fel az ember.

Egyértelműen előny a második nyelv, de csak akkor, ha van érdemi tudás is mögötte. Ahogy előttem írták, interjún egyszerűen átváltanak a másik nyelvre. Vagy eléd tolnak valamit, ami adott nyelven van és oldd meg/kérdeznek belőle.

2021. jan. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
4-es: a dilemmám az, hogy tanuljam-e a nyelvet, ha a végén lehet egy olyan cégnél kötök ki interjún, ahol az adott nyelvnek nincs haszna. Akkor nem vagyok előrébb, nem tudok több fizetést igényelni, viszont beletettem egy csomó energiát. Persze az optimális az lenne, ha olyan céghez tudnék kerülni, ahol tudom is használni a nyelvet, de ha nem...?
2021. jan. 8. 13:05
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha nem, akkor addig keresel mellette olyat, amíg nem találsz. Mert az kb 30százalékkal többet fizet.
2021. jan. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

#5: Erre mit mondjak, akkor ne tanulj nyelvet, és irány a közszféra langyos pocsolyája.


#4

2021. jan. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%
Az ilyennek az való.
2021. jan. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
54%
Elsősorban azért tanulj nyelvet, mert örömmel tölt el. A pénz már csak ilyen kis plusz dolog. Legalábbis valahogy így kellene tekinteni a többi munkára is szerintem. Megtalálni amit szeretsz, és nem azt keresni, hogy hol fizetnek a legtöbbet és azt a szakmát kitanulni. Akkor a pénz is jön magától
2021. aug. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!