Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elfogadható, hogy nem kaptam...

Elfogadható, hogy nem kaptam karácsonyi pénzt?

Figyelt kérdés

Családi vállalkozásnál dolgozok, apám (akivel már nem tartom a kapcsolatot) testvérénél, egy kb. 35 fős kkv-nál.

Viszonylag felelősségteljes szellemi munkát végzek, jogi oldalon támogatom a céget, új megoldásokat vezetek be, amihez ők nem értenek (online számlázó, raktárszoftver, weboldal, adwords kampányok stb.).

Tavaly áprilisban amikor ide kerültem, akkor abban állapodtunk meg, hogy

az első hónapban nettó 200e + céges autó (erre szükség is van a munkámhoz) személyes használatra is.

Az elmúlt hónapokban érdeklődtem, hogy nem-e akarja újragondolni a fizetésemet, de mindig azt hajtogatja, hogy mindenkinek annyit fizet amennyit ér a munkája (ez már eleve megalázó számomra).

Az utolsó csepp az év vége volt: minden kollégához odament és adott neki 150e forint pulykapénzt, csak én már szabadságon voltam, mert direkt évvégére tartogattam a szabikat. Más is volt szabadságon: őket meglátogatta, és elvitte nekik a pénzt. Az is kapott pénzt, aki májusban, utánam érkezett.

Én a mai napig egy fillér karácsonyi lóvét sem kaptam. Ti mit tennétek?

Hogyan kérdeznétek rá erre?



2021. jan. 4. 15:19
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
8%
Kamu akerdes... Persze mindenkit egyesével vegilatogatott... Aha...
2021. jan. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
80%
Keresel egy másik állást. Ha megvan, az aláírt felmondópapírral a kezedben odamész hozzá, és megkérdezed, hogy következő hónaptól ad-e neked X forinttal többet. Nem fog adni, te átadod a felmondópapírod, és elmész máshova dolgozni. Ha nem ér meg neki több pénzt a munkád, bizonyára a kieső 20% sem fog neki fájni.
2021. jan. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

4-5 kollégánál járt, akik szabin voltak. Ez felénk elég gyakori: este 8kor csönget a főnök a kőművesnél, hogy hozott anyagra pénzt vagy bedobja a fizetést mert már 12.-e van.

Ez kkv nem multi, itt vannak ilyenek.

2021. jan. 4. 16:21
 14/23 anonim ***** válasza:
11%
Melyik ez a cég?
2021. jan. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Értelemszerűen erről azért már nem adnék ki infót, mert veszélyeztetem a saját helyzetemet is :D

Köszi a tippeket, mentek az upvote-ok az értelmes válaszokra :)

2021. jan. 4. 16:23
 16/23 anonim ***** válasza:
37%
A karácsonyi bónusz nem mindenkinek jár, meg érdemelted volna?
2021. jan. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
A saját szubjektív véleményem alapján igen, kidolgoztam a belemet az évben. De ez nem hiszem, hogy releváns a kérdésben :/ Ha rajtam múlt volna, akkor adtam volna magamnak.
2021. jan. 4. 16:28
 18/23 anonim ***** válasza:
74%
De soha sem fogod tudni bizonyítani egy ilyen mentalitású embernek, hogy a te munkád hasznos, ő már csak ilyen korlátolt. Ha az ügyfelek 20%-a a képébe mondaná, hogy a te hirdetéseid meg a honlap miatt választotta a céget, akkor sem. Neki az a munka, aminek fizikai hozadéka van, a szellemit el sem tudja képzelni. Valószínűleg fogalma sincs arról hogy mit csinálsz. Mivel őt nem tudod megváltoztatni, ha eleged van, el kell menned máshova dolgozni. Vagy a másik lehetőség, hogy kussban maradsz és kummantasz a 200 ezredért...
2021. jan. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
49%

"Pulykapénzzel mi a helyzet Jóska? Mindenki kapott csak nekem elfelejtetted odaadni."

Kb ennyi lenne, ehelyett kínlódsz...

2021. jan. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm mégegyszer a tippeket :)

Várok egy picit aztán elkezdek új állás után nézni! :)

2021. jan. 4. 17:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!