Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mikor és hogyan mondjak fel...

Mikor és hogyan mondjak fel ha a főnök állandóan home officeban dolgozik és csak nagy ritkán esik be?

Figyelt kérdés
Én legszívesebben papír alapon adnám be a felmondásomat, mert szerintem az az egyenes, de ha sosincs bent nem tudok rá napokat várni. Általában e-mailben és telefonon tartjuk vele a kapcsolatot. Ti hogy oldanátok ezt meg?

2021. jan. 6. 10:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Küldj tértivevényes levelet.
2021. jan. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És azt hova? Nem tudom az otthoni címét.
2021. jan. 6. 10:18
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
A cég hivatalos székhelyére.
2021. jan. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

Emailben megírnám - ha már úgyis emailben tartjátok a kapcsolatot - hogy a mai nappal felmondok, a felmondólevelet a munkahelyen átveheti Tőled.


Amúgy nem tudjuk a helyzetedet, de biztos, hogy fel akarsz mondani a koronavírus kellős közepén, amikor egy csomó embernek nincs munkája és megjelent egy új mutáció, ami miatt egy csomó ország teljes kijárási tilalmat rendelt el? A helyedben megfontolnám - nem biztos, hogy egyhamar lesz most új munkahelyed. Nem nagyon vesznek fel embereket, inkább csak nagy nehezen megtartják vagy elbocsátanak.

2021. jan. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Elég egy email.

Legyen benne a felmondás dátuma, és indoklás, ha a szerződésed ezt megkoveteli.


CC-be tedd bele a közvetlen felettesed és a hr-t is, ha van ilyen a cégnél.

2021. jan. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az email is hivatalos a mai világban, küldd el a szkennelt/fotózott felmondást, és hivatalosan érvénybe lép a felmondási idő is.
2021. jan. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
csütörtökön 9:33 kor, hívd fel és úgy, majd add be írásban is
2021. jan. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem kell scannelni semmit. Amennyiben az emailes kommunikáció amúgy is része a napi ügymenetnek (tehát bizonyítható, hogy az elküldött email a munkáltató számára valóban hozzáférhető), akkor a sima email elég a felmondás közlésére. Elektronikus aláírás sem kell.

Fontos, hogy az emailből egyértelműen kiderüljön a küldő személye (írd alá) és egyértelműen szerepeljen benne a felmondás dátuma. Ha lehet, ne a céges rendszerből küldd, vagy tedd rá a privát email címedet is, hogy szükség esetén később is hozzáférj a levélhez.

2021. jan. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

4-es: nyilván nem vagyok hülye, hogy úgy mondjak fel, hogy nincs másik helyette. :)

5 éves munkaviszonyt dobtam el a mostaniért az év végén, mert minden jóval kecsegtettek - amiről most kiderült, hogy a fele sem igaz! Így elkezdtem újra állásokat keresni, már ezen a héten 3 interjúra is megyek. Valamelyik csak összejön. Ha igen, akkor felmondok itt és mivel még a próbaidőm is tart, így azonnal mehetnék is. :)

2021. jan. 6. 10:43
 10/12 anonim ***** válasza:
Van nálatok HR? Ha igen, érdemes velük beszélni, lehet, hogy közös megegyezéssel is eljöhetsz, rövidebb felmondási idővel. PErsze csak ha megvan már az új ajánlat.
2021. jan. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!