Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy van ilyen sok raktáros/lo...

Hogy van ilyen sok raktáros/logisztikai/targoncás állás állandóan meghirdetve?

Figyelt kérdés
Pedig debreceni vagyok és itt keresek állásokat és ez a város köztudott hogy nem bővelkedik munkalehetőségben az innovatív fehérgalléros állásokon kívül, de profession-ön baromi sok ilyen jellegű munkakört látok. Jó gondolom a 95%-hoz tapasztalat is kell, de ha tudtam volna, hogy ilyen lehetőség van ebben a szakágban, akkor nem szenvedek informatikai diplomáért 6 évig, hogy utána nettó 140-ért gürizzek egy kkv-nél szar helyen. Bár a nyelvekkel hadilábon állok (angolból is egy erősen rezgő B1, németből meg 0), de úgy tudom csak a log. mérnököknek kell nyelvtudás, mezei logisztikusoknak nem. Vagy mivel magyarázható ez a sok állás még válság idején is mikor senki nem vesz semmit és le vannak zárva a határok?

2020. nov. 19. 19:02
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert nagy a fluktuáció ezeken a helyeken.


Fizetni nem nagyon akarnak a cégek.

2020. nov. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Targoncás állásokhoz tapasztalat is kell szinte mindenhová, nem elég a jogosítvány rá.
2020. nov. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Jelentkezz valamelyikre, akkor rájössz, hogy a fizetés közel van a nullához, a munka minden, csak nem kellemes és próbaidö végén kirúgnak, mert a munkaadóknak jobban megéri így
2020. nov. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
75%

informatikus nyelvtudás nélkül? hát nem tudom..

Nagy a konkurencia, főleg, hogy profi angolos a többség. Sajnos e nélkül nem megy.

Bocs, de ezt te is tudod. Ilyenkor az ételkiszállítás a csúcs..nem találnak sofőröket.


Tudom...tudom..így jártam én is..nagyon mást elvállaltam, aztán lassan felejtettem...nehéz volt újtakezdeni az eredetit.

2020. nov. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
80%

Informatika es netto 140k, aham, hat persze.


Vagy te vagy az orszag legalulfizetettebb, legrosszabb es egyben legkevesbe ertelmesebb (akinek nem esett le, hogy a fiezetesek kb a ketszeresenel kezdodnek) vagy a szokasos kamu kerdes.

Ennyiert nem informatikust nem kapsz, de kb egy szamitogeposszeszerelo szakmunkast sem.

2020. nov. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

#5: Kkv-nél nyelvtudást nem igénylő cégspecifikus it-support vidéki kisvárosban. Nem olyan meglepő ez. Az is csoda, hogy pár hónap tapasztalattal felvettek úgy, hogy a szakmai tudásom is elég gyér.


"Ennyiert nem informatikust nem kapsz, de kb egy szamitogeposszeszerelo szakmunkast sem."


Ezt a baromságot viszont honnan vetted? Ilyen munkakörre nem is keresnek embert. Minden it-s cégnél az alkalmazottak végzik el sok más feladatkörrel együtt, mivel ez egy sokrétű szakterület. Senki nem fog embert alkalmazni tápkábel dugdosásra meg RAM bepattintásra, amit egy tini is meg tud csinálni otthon fél óra alatt.

2020. nov. 19. 20:30
 7/26 A kérdező kommentje:

"Nagy a konkurencia, főleg, hogy profi angolos a többség. Sajnos e nélkül nem megy."


Ezt meg honnan a fr**cból veszed? Mármint a mondatod első felét. Pont hogy baromi nagy hiány van programozóból. A profi angolos szöveget meg nem tudom honnan veszed. Sok magyar startup cég van, ahol elég a szakmai nyelvtudás és guide-ok értelmezése, nem kell dumálni 0-24-ben britekkel meg indiaiakkal.

2020. nov. 19. 20:35
 8/26 anonim ***** válasza:

6. Ha ilyen alacsony szinvonalu munkat vegzel ennyire keves penzert, miert nem valtasz? Ennyire alacsony szinten nem lehet a szakmai tudasod, ha egyszer sikerult diplomat letenned.


7. Angolbol egy kozepfoku angol, (elsosorban irasban) nem vezetoi poziciora siman eleg.

2020. nov. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
67%
Sajnos az ITban a support fizet legrosszabul. Vidéken vagy, az sem segít.
2020. nov. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

"Ha ilyen alacsony szinvonalu munkat vegzel ennyire keves penzert, miert nem valtasz?"


Részben ezért is kérdeztem a logisztikai területet mi a helyzet ott manapság. Kacérkodom a targoncajogsival és esetleg OKJ-s raktáros vagy hasonló, de ha ilyen tróger fluktuáció van, akkor inkább bele sem kezdek. Más ötletem még nincs szakma téren.


"Angolbol egy kozepfoku angol, (elsosorban irasban) nem vezetoi poziciora siman eleg."


Gazdaságinformatikus vagyok, de azért kíváncsi lennék, hogy nonverbális stabil angol középfokkal mégis hol lehet elhelyezkedni... Mert minden értelmes cégnél kell kommunikálni szóban angolul.

2020. nov. 19. 21:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!