Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gáz, ha buszsofőr szeretnék...

Gáz, ha buszsofőr szeretnék lenni?

Figyelt kérdés
22/F vagyok, gyerekkori álmom. B-s jogsim van, ahogy nézem kell hozzá a C jogsi is, nem megerősített infó, de állítólag ingyenes képzés is van a Volánnál, amihez a B-s jogsi megléte is elég. Szerintetek ciki buszsofőrnek menni, lenézendő, hogy nincs egyetemi végzettségem, csak egy érettségi, s a leendő buszos D jogsi? Bár egy egyetemet, szakmát pluszban bármikor elvégezhet az ember, egy gyerekkori álomról lemondani szerintem vétek, ráadásul még talán utoljára lenne lehetőségem Ikarust is vezetni. De nyilván azért már felnőtt ember vagyok, nem álmodozó királyfi, lehet lesz olyan, aki lebeszél róla, s azt is elfogadom. Nem tudom van választási lehetőség, hogy helyközi, távolsági, vagy helyi járatra tesznek be. Gondolom ez nem egyéni döntés.
2021. jan. 10. 06:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%

"Bár egy egyetemet, szakmát pluszban bármikor elvégezhet az ember"


Igen? Bármikor? Megnéznék pár embert, ahogy egyetemet akar elvégezni. Ne mondj ilyen baromságot, mert ezzel lejáratod magad. A buszsofőrség szép dolog, szép szakma, komolyan keresni is lehet vele, világot látni is, úgyhogy hajrá. De ne filozofálj, az nem áll jól.

2021. jan. 10. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azért írtam oda a szakmát is, de lényegtelen igazából. :)
2021. jan. 10. 06:44
 3/11 anonim ***** válasza:

Miért lenne gáz? Soha nem néztem le valakit a szakmája miatt, legyen az takarító vagy buszsofőr. Ez is ugyan olyan munka, mint a többi. Valakinek ezt is kell csinálni. 😊

Sok sikert hozzá és ha megvan baleset mentes közlekedést (meg kevés idiótát) 🤗

2021. jan. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Le lett pontozva 1-es, de egyetemet, de még szakmát is igen körülményes lenne buszsofőrködés mellett elvégezni, ott nincs 9-17-ig tartó munkarend. De lehet, félreértem ezt a részt a kérdésedben. És ugyan érzek némi önigazolási igényt a kérdésben, arra soha ne építs jövőt, h mit gondolnak mások, kinek van diplomája és kinek nincs. Szóval hajrá, ne bizonytalankodj.
2021. jan. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
33%
Csak aztán ne siránkozz, ha 20-30 év múlva már minden busz önvezető lesz!
2021. jan. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lenézendő senki sem, mert nincs diplomája. Buszsofőrökre szükség van, én nem tudok arról, hogy lenéznék őket, miért néznék le? Ugyan már! Elég sok mindent kell tudniuk. Ha ez a gyerekkori álmod és van rá lehetőséged ragadd meg, mert akkor van jó munkád, ha egyben az a hobbid is és szereted, nem kell gyomorideggel bemenned. :) Az meg hogy önvezetők lesznek a buszok, hagyjuk már, főleg majd kelet EU-ban, amikor levagyunk mindig maradva! Sok hü.lye negatív majomra ne hallgass, buszsofőr mindig kelleni fog.
2021. jan. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én erről az önvezetésről azt gondolom, hogyha ezt az emberiség hagyja, akkor halálra van ítélve. Nem tudom mennyire jó irány, hogy az ember helyett robotok végezzék el a munkát, mennyire lehet majd ezekkel a technikákkal visszaélni, stb. De ez más téma, nem offolok inkább, csak azért mégis elgondolkodtató.
2021. jan. 10. 19:26
 8/11 anonim ***** válasza:
48%

OFF

Miért lenne halálra ítélve? A technológia fejlődik. A munkaerő piac alkalmazkodik hozzá, azaz folyamatosan átalakul. 25-30 éve gondoltad volna, hogy Budapesten önvezető metró fog közlekedni? Vagy hogy a kezedben egy 6 colos érintőkijelzőt taperolva a világon szinte bárhol internetezhetsz akkora sebességgel, ami akkoriban még kábeles hálózaton sem volt elérhető? 25 éve még a lakosság 90%-a azt sem tudta hogy mi az az internet. Gondoltad volna 95-ben, mikor az utakon nagyrészt Wartburg, Trabant, Lada rohangált az utakon, hogy egy Tesla vagy Taycan felszereltségű autó létező dolog lesz egyáltalán? Az, hogy robotok végzik el a munkát a gyártó iparban már 15-20 éve is jelen volt, éppen most terjed ki más iparágakra is. Még sem halt ki az emberiség, sőt. Az a 20-30 év (inkább 30) mire Közép-Európában elterjed az önvezetés a tömegközlekedésben, reális időtartam. Ha nem is távolsági vonalakon, de városon belül mindenképp.

ON

Egyáltalán nem gáz, ciki a buszsofőr szakma. Én csak azért nem választanám, mert nem jövedelmez jól. Ha azt az időt amit buszvezetéssel töltesz, egy napi 8 órás munka+levelezős felsőoktatásban töltöd az elkövetkező ~10 évben, legalább kettőször annyit (de lehet hogy keveset mondtam) fogsz keresni 2030-ban, mint egy buszsofőr.

2021. jan. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Jó, de azokat az önvezérlő gépeket majd valakinek figyelnie is kell majd, akkor majd nem te vezetsz, de ott leszel mint gépkezelő. A gépeket nem lehet csak egymagára hagyni! Sok gyártósoron is ha nem emberek rakják össze, hanem gépek akkor gépkezelők vannak alkalmazva, sok helyre keresnek is ilyeneket. Azért az ember mint erőforrás így is úgyis kelleni fog. És mivel kapzsik a gazdagok ezáltal egyre csak bővíteni fognak mindent, hogy a termelés, a gazdaság növekedjen, ahhoz ugyan úgy kelleni fognak emberek akik felügyelik a rendszert és karban is kell tartani, ezek mellett takarítani is kell, nem feltétlen lesz olcsóbb egy gép, mint egy ember!
2021. jan. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9 A mostani buszokat is takarítani és karbantartani kell. Az elektromos buszok karbantartás igénye töredéke a dízelnek. Viszont az igaz, hogy bizonyos munkakörökbe kelleni fog munkaerő, ezért is írtam úgy, hogy a munkaerőpiac átalakul. És az is sok esetben igaz, hogy a gép nem olcsóbb mint az ember. De itt mindig felmerül a kérdés, hogy milyen időtartam alatt mintavételezzük a költségeket és a hatékonyságot. Ha jól van megtervezve az adott gyártó berendezés, 3-5 éven belül már nagyobb hasznot hoz, mint az emberi erőforrás. Ha rosszul van megtervezve, mindig veszteséges lesz. Ha nagyon jól van megtervezve, 1 éven belül is behozhatja a saját költségeit.
2021. jan. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!