Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy pályakezdő...

Mennyit keres egy pályakezdő Quantitative Analyst munkakörben Budapesten?

Figyelt kérdés

2021. jan. 12. 09:42
 1/9 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem most a korona miatt nagyon lement. A járvány előtt a kezdő bérek minimális tingli stangli gyakorlatokkal 200 és 340,000 között mentek csoporttársaimnál, volt szobateásam volt a legmagasabb 340el, igaz ő előtte már dolgozott annál a cégnél, és tökéletes angolja van. Most novemberben haverom banknál kvantos területre (pontos pozitív nem tudok de python meg minden megy, szóval elég csúcs a gyerek, ő nem a random váci úti ssc Excelező pénzügyi elemzője) 220 nettóért kapott munkát, igaz 2 hónap alatt már emeltek is neki egy picit.

Szóval ilyen hasra ütésszerűen 200 és 350,000 között mehet szerintem, a pontos összeget meg aszerint alkudjátok ki, mennyi tapasztalatod van.

2021. jan. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszomhoz:

Elnézést, nem tudom mennyire fontos adalék, de a számok kizárólag alapképzést végzett barátaimon alapulnak, senkinek sincs mestere még.

2021. jan. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Max 250, de inkább kevesebb
2021. jan. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ez nagyon meglepő, az álláshirdetésekben elég magas képzettséget és programozási ismeretet írnak elő. Ezt pont a Morgan Stanley álláshirdetésében olvastam:


M.Sc., B.Sc. or Ph.D. in computer science, informatics, mathematical finance, mathematics, physics, statistics, engineering or similar quantitative area

Confident command of English

Programming experience in any of Python, Excel/VBA, C++

Knowledge of SQL language and basic database concepts

Experience with statistics or machine learning is an advantage


A nettó 200-250, amiket írtatok sokkolt rendesen. A nettó 350-et már jobban el tudom képzelni, bár én azt hittem, ez a munkakör nagyjából azonos a data analyst pozícióval és nettó 400-tól indulnak a pályakezdők.

2021. jan. 12. 15:08
 5/9 anonim ***** válasza:
36%
Nem értem min lepődsz meg, manapság ennyi a piaci értéke ennek a pozinak. Kereslet kínálat. Egy építkezésen valszeg a dupláját megkeresnéd
2021. jan. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az IT szektorban vannak a legnagyobb fizetések, és ez a pozíció is részben IT-s. Ezért nem értem
2021. jan. 13. 08:11
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Nem az IT-ban vannak a legnagyobb fizetések
2021. jan. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A válaszom a quantitative developer


Pályakezdőként a Morgan nettó 350-400 között fizet, viszont kulsoskent alkalmaznak az első 1-2-3 évben általában, még akár phdval is. Az első években ráadásul szűk bérsávban mozogsz, a teljesitmenyed nem befolyásolja az előrelépés mértékét amíg át nem vesznek saját alkalmazottá. Ez évente havi bruttó 50-75 ezer forintos emelést jelent, ami mellett a versenytársak könnyen elmennek, így viszonylag alulfizetetté válsz 1-2 év után. Ezzel együtt a kezdeti bér elfogadható szinten van, az itteni nettó 200hoz képest mindenképp.

2021. jan. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha van konkrét kérdésed, a morganrol tudok részletesebb információt adni privátban a hirdetett munkakörrel kapcsolatban.

#8 voltam

2021. jan. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!