Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Létezik olyan hogy elvárt...

Létezik olyan hogy elvárt béremelés? És ha nem adják oda, akkor mi van?

Figyelt kérdés

Több kollegámtól hallottam már hogy 21-re „elvárnak „ béremelést a cégtől.

Nem értem én ezt.

Két kérdés.


a) mire fel várják el? Mi az elvárás alapja?

b) és mi van ha elvárják? elvárni bármit lehet, de kapni -az majd kiderül mit kapnak (a lónak egy hosszú testrészét, azt megkapják)


Szóval mi ez a proli virtus? Elvárják? Hát várják. Tavaly is elvárták, meg is kapták (a nullát-de azt mind).


2021. jan. 15. 09:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Sok cég emel év elején. Ilyenkor elvárja az ember, hogy legalább az inflációt kövesse a béremelés, de általában ennél némileg többet várnak. Nyilván ez nem kötelező a munkaadó részéről, de ha elmarad a béremelés, a munkavállaló munkakedve csökken, és esetleg elkezd nézelődni más irányba. A jelenlegi munkaerőpiaci helyzet inkább a munkaadóknak kedvez, de ha lecseng a járvány, és beindul a gazdaság, elképzelhető, hogy ismét a munkavállalók lesznek nyerő helyzetben.
2021. jan. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
64%
Mire fel? Egy tapasztalt dolgozó általában több pénzt ér egy cégnek, mert hatékonyabban dolgozik, többet tud, stb. Ha nem kapják meg, majd keresnek más munkahelyet. És ha találnak, akkor rövid úton felmondanak. A korlátolt cégvezetők eléggé alulértékelik a toborzás költségeit és nyűgjeit, de ez legyen az ő bajuk.
2021. jan. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

"és esetleg elkezd nézelődni más irányba"

Na hát pont ez az hogy mostanában aztán nézelődhet! 20 másikat találnak bárki helyére még kevesebb bérért is akár.

Most aztán kérhet emelést még el is mehet. Szó nélkül elengedik menjen. 20 másikat vesznek fel a helyére akár kevesebbért.

Ezért se értem ezt hogy "elvárt" hát várja el. De kapni egy fillért se fog, az fix.

2021. jan. 15. 09:30
 4/16 A kérdező kommentje:

" Ilyenkor elvárja az ember, hogy legalább az inflációt kövesse a béremelés,"


Azt ÉN IS ELVÁRNÁM!! de nem kapom meg! Már 4 éve egy fillér emelést nem kaptam, még inflációkövetőt se.

Tessék elvárom és akkor mi van? Semmi.

Várni azt lehet.

2021. jan. 15. 09:31
 5/16 anonim ***** válasza:
61%

#09.31 A fizetéseket a kereslet-kínálat határozza meg. Ha sorban állnak az emberek a gyárkapu előtt, akkor nyilván nem fog emelni a munkaadó. De mondom, ha beindul a gazdaság, könnyen elfogyhatnak az emberek a kapu elől, akkor bajba kerülhet a tulaj. Ha nem tud gyorsan reagálni, emberhiány állhat elő. Ezért lehet, hogy érdemes megelőzni a bajt, és inkább most biztosítani egy szerény emelést.


Ami téged illet, nagyon rossz munkahelyed van, mert az elmúlt 4 évben hatalmas bérnövekedés volt minden ágazatban, még a hírhedten keveset kereső tanárok bére is emelkedett kissé. (1-es vagyok)

2021. jan. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Kérdező a kollegáid csöppet el vannak tájolva ha a mostani helyzetben még emelést várnak. Örüljenek hogy van állásuk és nem csökkentést kaptak (mint mi..... visszavettek 6 órás bérbe de 8at kell bejárni, akinek nem jó, azt kirúgták)
2021. jan. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"mert az elmúlt 4 évben hatalmas bérnövekedés volt minden ágazatban, "


Akkor úgy tűnik hogy a kérdezőhöz hasonlóan én is "világon kívüli" vagyok mert mi se kaptunk évek óta semmi emelést.

Minden ágazat-eszerint mégsem!

2021. jan. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
61%
Alapítványi iskolás troll.
2021. jan. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
61%

"Na hát pont ez az hogy mostanában aztán nézelődhet! 20 másikat találnak bárki helyére még kevesebb bérért is akár."


Hát vagy nem...


Folyamatosan hirdetnek most is ilyen-olyan gyárak a környéken és nem csak fizikai, sori melósokat keresnek.

Az én munkahelyemen is folyamatosan gond a megfelelő "minőségű" ember, mert egyszerűen senki nem akar idejönni. Mert olyan szarul fizet a cég. Inkább elmegy mindenki a környékbeli 20 másik gyárba, mert mindegyik jobban fizet.

Ezért rohadtul nem mindegy, hogy mekkorák a bérek. Járvány ide vagy oda, még mindig van lehetősége bőven a munkavállalónak válogatni.

2021. jan. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

"Járvány ide vagy oda, még mindig van lehetősége bőven a munkavállalónak válogatni."


Na de ELEMI LOGIKA.



ha LENNE nekik miből válogatni akkor nem itt kuncsorognának emelésért hanem mennének a jobb helyre.

evidens.

én is ha lenne jobb hely még csak meg se említeném az emelést itt helyben. minek. mennék az új helyre.

Ha valaki helyben kuncsorog, akkor evidens hogy nincs másik hely és evidens hogy úgyse kap egy fillért se. úgyse megy el.

2021. jan. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!