Komolytalan interjú?

Figyelt kérdés

Voltam egy 20 fős cégnél, szakmai állás, szimpi is volt stb. De ez a komolytalan első kör nevetséges volt.


Az ügyvezető annyira laza volt, hogy a tökvakarást hiányoltam, talán mintha sörszag is lett volna.


Semmit nem mondott a cégről, amit szoktak ilyenkor, max hogy mi a cél. Tipikus kérdés, kivel lakom, mi a hobbim, anyámék mivel foglalkoznak, van e feleségem stb. Ilyenkor már állnék fel...


Feladatok alá tartoznának, de a feladatkörről a legszélesebben tudott beszélni, ami a hirdetésben volt. Semmi konkrétum. Akárhányszor rákérdeztem komolyabban, hebegett, húzta a száját, valamit kinyőgött. Munkaidőre szintén. A pozi folyamatairól mintha fogalma sem lenne. Feltett pár személyes kérdést, erre elkezdi, kérdezzek. Ennyi volt az interjú... Kérdeztem, de felhúzott az egész dolog.


Kell a munka meg minden, de egy ilyen cégvezetőt hogyan lehet komolyan venni? Majd amikor neki dolgozom, hogyan lesz irány stb?


Értem, hogy "megnézem az arcod" interjú volt ez, de komolyabban viselkedtem, mint ő. Mintha nekem kellene volna tudnom mindent az ő általa kiszabott dolgokról. Annyira rossz érzés volt már az 5. percben, hogy feleslegesen tömegközlekedtem.


2021. jan. 15. 16:19
 1/10 anonim ***** válasza:
20%
Komolytalan interjú?
2021. jan. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Nagyszerű, már csak azt nem lehet tudni, hogy mi a kérdés...
2021. jan. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%

nem a munka komolytalan, te vagy túl merev


amúgy leírhatnád hogy mi a kérdés, sokat segítene egy olyan oldalon ahol kérdéseket tesznek fel

2021. jan. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
11%
Rákérdezek: programozó vagy?
2021. jan. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Nekem az a fura, ha valahol kikérdezik, mivel foglalkoznak a szüleid.
2021. jan. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A kerdes annyi, hogyan reagalnatok.


En vagyok merev, amikor egy interjun az ugyvezeto be sem mutatja a ceget, nem tudja elmakogni az altala megadott feladatkoroket es az egyetlen interju kerdese, hogy mit dolgoznak a szuleim, meg hany testverem van? Az...


Nem vagyok programozo.

2021. jan. 15. 19:35
 7/10 anonim ***** válasza:
91%

Nekem is volt hasonló interjúm, de az a 3. volt életemben, szóval nem tudtam, hogy mennyire normális az. Pedig egy nagy multi nem túl nagy magyaro-i székhelyén volt a főnökkel meg a haverjával (vagy legalábbis gondolom, hogy a haverja volt, mert egymást szórakoztatták). Ha most kérdeznének személyes dolgokat, amiknek semmi köze a munkámhoz, tapasztalatomhoz, akkor megkérdezném, hogy ez miért érdekes/fontos a pozícióhoz és ha ezek után nem szégyellnék el magukat, akkor otthagynám őket.

Azóta voltam már sok interjún, de nem volt még egy ilyen.

2021. jan. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nekem volt, de ritka, inkabb kkv-k csinaljak. Ertem, hogy meg akar ismerni, de ne elso koros interjun legyen mar szo anyamrol, meg a szomszed kutyajarol, hanem amikor mar ott dolgozom.


Konkretan azert szantam az idot, azert mentem tomegbe, hogy feltegyen par szemelyes kerdest.

2021. jan. 16. 08:30
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem volt irodai munkára interjúm ahol olyanokat kérdezett,hogy milyen állat lennék ha választhatnék. Mit csinálnék ha sok pénzem lenne stb.

Na itt felálltam és azt mondtam a HR-es csajnak, hogy ilyen bohóc cégnél nem akarok dolgozni. Rá 1 napra meg kb könyörgött, hogy vállaljam el a munkát. Mondtam, hogy komolytalan az egész, kerestem mást.

2021. jan. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Viljam Fiser ***** válasza:

Kedves utolsó válaszoló.

Szerintem ha maga a cég komoly,jó fizut adnának,el tudod magad képzelni az adott poziban ne ess kétségbe az ilyen kérdésektől.


Így látatlanban megtippelném,hogy valami fiatal HR-es csajszi,egyetemről frissen szabadulva, tette fel neked ezeket a fantasztikus kérdéseket. Amiből Ő nyilván messzemenő tankönyvi következtetéseket von le,ha te azt mondod h. hangya lennél mert szorgalmas vagy,akkor instant felvenne,mert TE szorgalmas vagy,az meg jó :D

Nekem volt egy Continentalos (nem BP-i)HR-es csajszival telefonos interjun és a csaj jobban izgult ,mint én :D

2022. jan. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!